Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti benne lennétek így a dologban?

Ti benne lennétek így a dologban?

Figyelt kérdés
ősszel költözöm össze a párommal. Kiderült, hogy költöznie kell onnan, ahol addig lakott, de elvileg egy házszámmal arrébb kerülne, mondjuk majdnem dupla annyi bérért. ez utóbbi a gond, őt az édesapjáék segítik anyagilag, én most végeztem az egyetemmel, jelenleg nincs munkám....Mondtam, hogy csakis abban az esetben költözök oda, ha tudom fizetni a részemet, mert nem akarom, hogy a szülei fizessék. Mondjuk ő ugyanannyit fizet akkor is ha ott vagyok, akkor is, ha nem...de én akkor sem érzem így jól. Ha a párom dolgozna, ő fizetné, az más lenne, mert köztünk a pénz nem akadály, mindig az ad, akinek van, nincs enyém tiéd. de nem szeretném a szülei részéről ezt a dolgot. Ti belemennétek míg munkát találtok? (mondjuk ez nem 1-2 nap :()
2012. júl. 6. 17:07
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
5 éve vagyunk együtt...
2012. júl. 6. 17:14
 2/25 anonim ***** válasza:
5 éve együtt? Ez esetben belemennék. Úgyis gondolom folyamatosan keresnél munkát, és friss diplomásként azért van esélyd, hogy hamar találsz. És a fiú is és a szülei is látnák, hogy nem csak otthon mereszted a ...-d ingyenélőként, hanem teszel érte hogy hozzátegyél te is a közöshöz. MEg 5 év után gondolom ismernek már annyira, hogy nem néznék ferde szemmel, ha összeköltöznél a fiúkkal munka nélkül is. Szerintem teljesen fölösleges várni az összeköltözéssel, főleg egy ilyen dolog miatt.
2012. júl. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
56%

Nem. Félnék összekölöltözni egy olyan emberrel, akit a családja tart el. Feltételem Veled egy idős, tehát huszonéves. Miért nem dolgozik? Vagy tanul még, mert akkor értem a támogatást. Ettől függetlenül én is dolgoztam a főiskola mellett, pedig nagyon sok órám volt, igazán bizonyíthatná, hogy el tud majd Téged és a családotokat tartani. Érted? Szóval én félnék a helyedben.

Miért nem kerestek olcsóbb lakást? Nincs lehetőség? Munka Neki? Neked? Merre laktok...?

2012. júl. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
51%
off én csak azt nem értem, ha dupla annyit fog keresni a párod, akkor miért a szülei fizetik ki mégis a fiuk lakhatását. Elég furi helyzet, hogy miközben te fizetnél, ő meg nem. A ti háztartásotokba nem tudom hogy kerül bele a szülői tőke. De lehet csak valamit félreértettem
2012. júl. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
ja a lakbér duplaannyi, nem a párod fizetése. csak kicsit félreolvastam. szóval egyikőtök sem dolgozik, de azért beköltöztök egy baromi drága lakásba? háááát... érdekes. a kérdésedre így nem tudok válaszolni, mert értelmetlennek tartom az egészet.
2012. júl. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Az édesapja ajánlta fel, hogy fizeti, mi azt mondtuk (illetve a párom) hogy költöznenk olcsóbba, az édesapja mondta, hogy maradjunk itt...


A párom nem tud dolgozni mivel most negyedéves orvosis délelőtt kurzuson van, délután kórházban. Szóval nem lötyög...

2012. júl. 6. 17:33
 7/25 anonim ***** válasza:
"de elvileg egy házszámmal arrébb kerülne, mondjuk majdnem dupla annyi bérért." Ha nem dolgozik, akkor ez mit jelent? Milyen dupla bérért?
2012. júl. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

nem az volt a kérdés, nem értem minek kell sértegetni?


A páromnak felajánta az édesapja, hogy fizeti, ha mi nem tudjuk együtt fizetni. Én pedig pont, hogy szeretnék beszállni, ezért vagyok bizonytalan, hogy költöznék-e így, hogy JELENLEG nincs munkám...

2012. júl. 6. 17:35
 9/25 A kérdező kommentje:
ugyanabban az utcában lakna, ahol eddig is, pont a szomszédba (egy házszámmal arrébb költözne) és 80 euró helyett 120 at kellene fizetni...(fair ár, mert egy házról van szó, udvarral, meg minden...csak nekünk még ez is sok:-S)
2012. júl. 6. 17:36
 10/25 anonim ***** válasza:
A konkrétan nemet válaszoló vagyok, a sorban a harmadik. Ez esetben, hogy a férjed tanul (mint azt meg is fogalmaztam) más a helyzet. Ősszel (mikorra feltehetően lesz munkád) összeköltöznék vele. Sok szerencsét kívánok Nektek! :)
2012. júl. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!