Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim teljesen elutasítják...

Szüleim teljesen elutasítják a páromat, most babát várunk, lehet még vajon normális viszony köztünk?

Figyelt kérdés
A párommal egy éve vagyunk együtt, nyolc hónapja együtt is élünk. Ő 22 én 28 éves vagyok. Szüleim egyáltalán nem nyitottak felé, hallani sem akarnak róla, azt pedig egyenesen megtiltották, hogy a családi házban pl. egy hétvégére megszálljon. A házat eredetileg úgy építették, hogy ott két család is elférjen egymástól függetlenül, két szinten, de eddig egy partneremet sem engedték be oda, a volt férjemet is csak két év (!) után hívták meg... Az a problémájuk, hogy én vagyok az idősebb, az iskolázottabb, és hogy ő "alja családból" (kis faluból, egyedülálló anyától) származik. Arra nem is kíváncsiak, hogy valójában milyen ember, és hogy miért szeretem. Eddig nem nagyon feszegettem a dolgot, rájuk hagytam, amúgy is elég formális a viszonyunk, és "tisztes távolban", tíz éve külön háztartásban élünk egymástól. Most viszont babát várok, és úgy gondolom, a gyerek érdekében javítani kéne a viszonyon, hogy mégis csak legyenek nagyszülei a picinek. Párom viszont kijelentette, hogy ha ezt még sokáig így folytatják, ő sem fogja őket beengedni a mi lakásunkba, ha jönnének majd "babázni"... Amikor anyámnak megmondtam, hogy babát várok, diszkréten megpróbált lebeszélni róla, azzal a szöveggel, hogy "ilyen anyagi helyzetben biztos, hogy ez a legjobb döntés?" (három hónapja munkanélküli vagyok, most kellett felmondani az albérletet, barátainknál lakunk jelenleg, párom külföldön keres munkát). Azóta már közel egy hónap eltelt, és eszükbe sem jut megkérdezni, hogy "minden rendben?" Vajon csak sokáig tart ezt megemészteniük, vagy ennyiben marad a viszonyunk?
2009. júl. 10. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne keresd oket!! Ha ok igy, ti is igy! Ha fontosak vagytok neki (te es a baba), akkor majd ok keresnek, es normalizalodhat a viszony. De nehogy mar te pitizz nekik a kegyeikert ezek utan! Nehez, de szerintem ez a legjobb megoldas, az elzarkozas. Majd keresnek, ha akarnak. En tuti igy tennek, ha nem kell a parom, ne kelljek en sem.
2009. júl. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom hogy vajon miért romlott meg a kapcsolat, illetve miért ellenzik a párodat, meg kellene hallgatni a másik felet is. Abban viszont igazat adok nekik, hogy a nagy nullára felelőtlenség babát vállalni. Se munka, se lakás, még a munkával és lakással rendelkezőknek sem könnyű manapság az élet. Ha nem talál a párod munkát és mivel várandós vagy, most már Te sem, akkor miből fogtok élni hárman, meddig fogtok a barátoknál lakni?
2009. júl. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hűha!Feldobtad a pöttyöst...Ha a szüleid nem hajlanak arra,hogy megpróbálják elfogadni a párod,akkor sokat nem tehetsz.Ha még egy unoka sem lágyítja meg a szívüket,akkor semmi.Szerintem te jobban ragaszkodsz a szüleidhez,mint ők hozzád.Ha nem így lenne,akkor most nem barátoknál laknátok,hanem felajánlották volna,hogy költözzetek oda,míg rendbe jöttök.Nem lehet hogy azt szerették volna hogy ők válasszanak neked párt?
2009. júl. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
13%
Sztem szüleidnek van igazuk!A család szent egy kis ribancot meg minden sarkon találsz....
2009. júl. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Amióta saját véleményem van, azóta nem jó a viszonyunk... Apám szerintem párt is választott volna nekem, ha tehette volna, csakhogy én elég önálló vagyok, az élet minden területén. A diploma megszerzése előtt is dolgoztam már, részmunkaidőben, , nyaranta önálló voltam, és amióta megszereztem a papírost, folyamatosan dolgoztam, több munkahelyen is. Most először vagyok munkanélküli, nem kaptam meg a beígért állást a válság miatt. Segítséget sosem kértem tőlük, csak jeleztem, hogy ha gondot jelent valami, mert ha már kérni kell, az rég rossz szerintem. (Általában, amikor még együtt laktunk, az volt a felelet a kérésre, hogy "a te hülyeséged miatt kerültél bajba, old is meg te, minket ne terhelj ezzel..." Bezzeg a sikereimmel szívesen büszkélkedtek.)Most sem kérek segítséget, de elvárnám, hogy segítsenek, (mikor, ha nem most?), és a későbbiekben ezen áll a viszonyunk, hogy most mit tudnak felmutatni.


A 2. komment írójának: A páromnak van két nagyon jó szakmája, nekem meg két diplomám, két nyelvvizsgám, eddig is boldogultunk az életben, eztán is fogunk. Maximum egy hónap, és lesz munkája, akár itthon, akár kint. Pillanatnyilag nehéz helyzetben vagyunk, de szeretjük egymást, és nagyon szeretjük már most a picit, akit eszünk ágában sincs MEGÖLNI, azért mert egyesek szerint "nem kielégítő a szituációnk"... Egy babának (és egy párkapcsolatban) a legfontosabb a SZERETET, ha az nincs, élhetsz bármennyiből bármekkora házban.

2009. júl. 10. 19:24
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj! Úgy látom, édesanyád nem kifejezetten ellenséges módon áll a választásodhoz. Az ominózus kérdést megkockáztatta, de egyben bízik is benned, mint probléma megoldóban. A helyedben én konkrétan kérném a segítséget és nem arra várnék, mikor ajánlják fel. Attól sem tartok, hogy anyagi helyzetetek nem fog hamarosan javulni. Légy édesanyáddal, apukáddal kicsit közlékenyebb, simulékonyabb ebben a helyzetben, nyerd meg őket magatoknak és nem lesz baj. Bíznak Benned és segíteni is fognak, hiszen ismernek és tudják, hogy elkövetsz mindent azért, hogy életetek normális mederbe terelődjön.
2009. júl. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok boldogságot és egészséges kisbabát kívánok nektek ! Nem áll szándékomban elkeseríteni, de szerintem a szüleid nem biztos, hogy megváltoznak. Bár még mindig most van rá a legnagyobb esély, hogy jön az unoka. Később őt is felhasználnák, hogy rádolvassák, ők megmondták. Abból gondolom, hogy eddig is magadra hagytak, ha nehéz helyzetben voltál. Remélem anyukád anyai ösztöne előjön és nagyon sokat fog segíteni a baba körül, meg egyebekben is.
2009. júl. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!