Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kell szinte mindenhova...

Miért kell szinte mindenhova vállalkozói igazolvány? Miért nem jó az alkalmazotti viszony? Én nem akarom addig kiváltani, míg meg nem lesz a diplomám, de addig is kell valamit dolgozni, van még normális bejelentett munkahely közszférán kívül?

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, mit akarsz dolgozni. Van jó néhány munkakör a versenyszférában is, ahol munkaviszonyban alaklmaznak és nem vállalkozóként.

A munkáltató szempontjából azért előnyösebb a vállalkozói jogviszony az alkalmazottival szemben, mert:

Csak a valóban elvégzett munka után kell fizetni (az alkalmazottat akkor is fizetnie kell, ha "csak" bent van a munkahelyén, de nem csinál semmit -kivéve persze a teljesítménybéreseket-)

A járulékok levonása, nyilvántartása, utalása nem az ő feladata (kevesebb adminisztráció)

Nincs szabadság (a szabadnapokra nem kell fizetnie)

Ha valamiért mégsem akar tovább foglalkoztatni, egyszerűbb felbontani a vállalkozási szerződést, mint a munkaszerződést.

Lehet, hogy a munka is olyan, hogy nincs szüksége állandó alkalmazottra; az atipikus foglalkoztatási formák pedig még nem igazán elterjedtek nálunk.

De ha nem akarsz vállalkozóit kiváltani, dolgozhatsz megbízási szerződéssel is.

2009. máj. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oké, csak nekem most pl. nagyon fontos, hogy be legyek jelentve, mert csak úgy akarok belevágni a vállalkozóiba, hogy legalább valamiről legyen papírom, és hogy értsem legalább egy kicsit, mi fán terem, mert pl. könyvelőt sincs pénzem fizetni, egyik napról a másikra köszönt el a főnök. Persze azért sejtettem, hogy előbb-utóbb hamarosan bekövetkezik, csak azért most épp anyagilag én is szűken élek, a TB-m is el van valahol barmolva, központban ott vagyok, de nem küldték le, szóval amíg nem tiszta a helyzet, meg míg nincs valami kis induló pénzem, amivel már megérné elkezdeni, meg míg nincs a kezemben a diplomám (informatika), addig nem akarom.
2009. máj. 22. 08:47
 3/3 A kérdező kommentje:
Csődbe került a cég, még valahogy működik, de nagyon necces, ezért köszöntek el tőlem. Ez lemaradt.
2009. máj. 22. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!