Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni egy...

Hogyan lehet feldolgozni egy baba elvesztését?

Figyelt kérdés

Egy hónappal ezelőtt vesztettem el a kisfiamat!!

A 30.héten észrevettem hogy nem mozog a picikém és elmentem az orvoshoz!Ott elmondták hogy a kicsi már nem él,nincs szívhang és semmilyen magzati tevékenység!Haza küldtek hogy pakoljak össze és másnak korán reggel menjek be a kórházba ahol meg kell szülnöm a halott gyermekemet!22óra teljesen felesleges vajúdás után lett meg!Egyszerűen nem tudom feldolgozni ami történt...a napjaim a sírásról szólnak még mindig!És nem tudom hol kaphatnék segítséget amivel ezt az egészet fel tudnám dolgozni!


2010. máj. 5. 09:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom:(


Én azthiszem sehogy.A fájdalom idővel enyhülni fog, de mindig ott lesz a szívszorítás ha rágondolsz.Segítséggel enyhítheted a fájdalmad, írd ki magadból és sírj ameddig csak jól esik.


www.angyalokszulei.hu


itt olyan sorsú édesanyák vannak mint te,írd meg a történeted,ha úgyérzed megtudod tenni és eljött az idő,a vígasztaló szavak ha kiírod magadból jobb lesz egy picit hidd el.


Kívánom,hogy újra költözzön öröm is a szívedbe.

2010. máj. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd őszinte részvétem és együttérzésem!!! Nagyon lassan, nehezen, de majd javulni fog a helyzet :( Adj időt magadnak és tényleg keress fel olyanokat akik átéltek hasonlót.

De teljesen sosem fogod tudni feldolgozni. Majd talán egy másik baba segít ha felkészültetek rá.

2010. máj. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Borzasztó ez az érzés!3évet vártunk és próbálkoztunk mire össze jött kicsi!És úgy tűnt minden rendben van amikor megfordult minden!Ilyenkor lehet azt mondani hogy az élet igazságtalan mert van olyan anyuka aki eldobja a gyerekét,kidobja a kukába vagy éppen össze vissza veri!És aki szeretné őt mindennél jobban azzal kiszúr az élet!:(

2010. máj. 5. 10:12
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Mindig azt mondják,hogy isten azoknak mutat nehéz utat,akiket a legjobban szeret.Azt is mondják,hogy isten mindig a legkedvesebb angyalkáit emeli először magához.


Az oldal amit ajánlottam tényleg segít.Sok történetet elolvastam ott és úgy láttam mindenki megkönnyebbült a végére.

2010. máj. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ó,Istenem!!Nagyon sajnálom ami veled történt és nem tudom-hála Istennek Én nem éltem át ilyet és nagyon remélem nem is fogok!

Mindenképpen ha másképpen nem megy fordulj vele szakemberhez!

2010. máj. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem! Nagyon szomorú, hogy ilyen tragédia ért. Azt tudod, hogy miért történt? Nem vájkálni akarok, de fontos, hogy kapj magyarázatot a miértekre, hogy ne ezen marcangold magad örökké.

Szerintem ne szégyellj most szakembertől segítséget kérni. Beszélj a háziorvosoddal, hogy adjon beutalót pszichiáterhez, mert ő tudna felírni neked nyugtatót, és segítene feldolgozni a veszteségedet. Lehet, hogy az sem ártana, hogyha a pároddal ketten mennétek el, hiszen neki is ugyanígy fel kell dolgoznia a történteket, és ilyen helyzetekben sajnos gyakori, hogy a kapcsolat is megsínyli a tragédiát, mindenki magába fordul, és eltávolodtok egymástól. Most még nagyon friss a dolog, menjetek elébe a komolyabb problémáknak (későbbi elhidegülés, önvád, stb, stb)

2010. máj. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hogy mi volt a baj?Állítólag elhalt a szívizom!Persze ez nem egyik napról a másikra történt....és nem vették észre hogy valami nem kerek!!A szívizom elhalásának a következtében oxigén hiányos állapot és ezért agykárosodás és magas fokú agyvérzés következett be!

Nagyjából ennyi!:(

2010. máj. 5. 10:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom.Szerintem lehetetlen feldolgozni esetleg majd idővel eltudod fogadni.Nekem a volt párom halt meg egy balesetben de itt hagyott nekem egy kisbabát aki teljesen egészséges lett és egyedül nevelgetem.Még terhes voltam(1 hónapos)amikor meghalt.Később majd téged is kárpótól az élet valamivel.Próbáld meg magad összeszedni és ne magadat hibáztasd.Egyszer majd talán rájövünk mi miért történik velünk.
2010. máj. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon sajnálom! Én tudom, miről beszélsz, (és még vagyunk páran itt az oldalon, sajnos). Az én babám 33 hetesen halt meg, és nekem is meg kellett szülnöm. Egy ilyen veszteséget feldolgozni nem lehet, de lassan meg kell tanulni vele együtt élni. Én is azt javaslom, hogy ne szégyellj segítséget kérni, beszélj róla, hagyd, hogy az érzelmeid vezéreljenek! Ne fojts magadba semmit. Lehet felelősöket keresni, felgöngyölni az eseményeket, de sokra nem mész vele. Akkor is magadban kell helyre rakni a dolgokat, valahogy, valamibe kapaszkodva megnyugvást találni. Mélyen együtt érzek veled, és nagyon sok erőt kívánok!

2010. máj. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mélyen átérzem a veszteséget, amit Téged, Titeket ért.

Mi 3 éve vesztettük el élete 3. napján a kisfiúnkat. Problémamentes terhesség után, időre született, és 1 nap alatt fordult meg velünk a világ.

Leírhatatlan a fájdalom, mégis azt mondom, lassan csillapodik ez az érzés. Elképzelni sem tudtam, hogy lesz egyáltalán olyan óránk, napunk, amikor nem jut eszünkbe ami történt. Hogy miért kaptuk ezt az élettől? Nekünk is ez zakatolt az agyunkban, és ma sem tudom rá a választ. Sosem fogom elfogadni, ami történt, de megtanulok vele élni...

Nekünk nagyon sokat segített, hogy a férjemmel mindent meg tudunk beszélni. Nem tabu téma, ha úgy érezzük beszélnünk kell róla, megtesszük. A barátaink, a családunk szintén sokat segítettek.

Ha nem tudod kibeszélni magadból az érzéseidet, sokkal nehezebb lesz, ezért keress fel egy pszihológust, mert bárhogy is fáj, tovább kell lépni. Elfelejteni sosem fogod, mindig hiányozni fog a babád, de előre kell nézned, (ezt most még biztos korainak gondolod, hidd el tudom), hogy egyszer egy második babának Anyukája lehess!


Amint magamhoz tértem, sok-sok idő után, csak arra tudtam gondolni, egyszer én is a karomban fogom tartani a gyermekemet.

És itt van velünk a 18 hónapos kisfiam, aki boldoggá teszi minden napunkat. Nem törli ki, ami történt, de értelmet ad az életünknek, és sokkal de sokkal könnyebb elviselni a veszteséget.

2010. máj. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!