Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan? Én vagyok az az...

Gombos Gyuláné kérdése:

Hogyan? Én vagyok az az egyesek által rossznak kikiáltott nagymama! Csak azért írom ezt le, hogy világosan értsék miről van szó! Azért írom idézőjelbe azt, hogy lányom, mert megmondtam neki többé nem az! Mindjárt olvashatják miért?!

Figyelt kérdés

Hét és fél hónapra született,2.5kg-al.Másfél hétig voltunk kórházban,ezután hazaengedtek,mert megvolt a súlya,vagyis a meghatározott 2.5kg.Egy napja voltunk itthon,éreztem,hogy pisilnem kell,elmentem wc-re,semmim nem fájt.Ott úgy elöntött a vér,hogy lotyogott belőlem,lépni nem tudtam.Nagyobb gyerekeim már ekkor elmentek iskolába.(Nem "édestestvérek").Az volt a szerencsém,hogy éppen jöttek munkatársaim látogatni,és azonnal hívták a mentőt.Azonnal vittek műtőbe,ott újraélesztettek,mert majdnem elvéreztem.Kaptam vért,de attól csupa vörös ragyás lettem.Ekkor vették észre,hogy a gyerek vészes vérszegény,és lágyéksérve van,vagyis a hasfalán ha egy kicsit erőlködött kijött a petefészke.Ezt megmutatták hogyan kell visszarakni,és ha annyira bekeményedett,rohantam a klinikára,és ott rakták vissza nehogy szétdurranjon.Három hónaposan műtötték ezzel meg.Ezután ismét jött a baj,közölték a csípőszűrésen,hogy mindkét csípője laza,és kengyelbe kellett rakni(teljesen szétfeszítették a lábait).Tíz hónapos koráig volt ez rajta.Sokat volt beteg,sokszor szúrták fel a füleit,az egyiket,másikat,sokszor mindkettőt.Maszek fül-orr-gégészhez hordtam,ekkor még kevés olyan gép volt amivel az orvos le tudta szívni az orrát.Ahogy nőtt,furcsa volt,hogy mindent fordítva csinál.Sokáig azt hittem gyermek dac,próbáltam a jó irányba terelni,de nem sikerült.Jött az iskola.Beírattam sport tagozatra,mert a másik két gyerkőc is oda járt,azt gondoltam,ha más haszon nem lesz belőle,legalább megtanul úszni(sajnos én nem tudok).A második év végén közölték,hogy írassam át másik iskolába,vagy nem engedik tovább.Átírattam.Már pontosan nem emlékszem,hogy ekkor kértem a gyerekorvostól tanácsot,vagy már előtte,de kaptunk nevelési tanácsadóba beutalót.Kivizsgálásokra küldtek.E.E.G-re stb.Kapott gyógyszert.Abból az iskolából is szinte minden héten itt volt az osztályfőnök valami panasszal.Egyszer kaptam egy rendőrségi bírságot,mert a barátaival egy középületet festékszóróval összefújkáltak.Elengedték a bírságot,mert látták hogy egyedül,és szépen nevelem őket.Az akkor nem kis összeg volt,a pontos összegre már nem emlékszem.Megszűnt ez az iskola is bezárták átkerült másikba.Ismét jöttek a problémák,az egyik tanárát zaklatta szerelmével szóban ,és írásban is.Égett a képem,amikor behívtak az iskolába.16 évesen befejezte a 8. osztályt,de csak azért,mert szabadulni akartak tőle.Tovább ment "tanulni",Ő maga választotta,semmire nem akartam rábeszélni,lebeszélni,egy kisebb városba.Én ekkor már le voltam százalékolva,50%-ra.Bechterew kórom van,a csigolyák össze vannak meszesedve stb.Már ekkor mondták a bizottságon,hogy abba kellene hagynom a munkát,de én dolgozni akartam,amíg elvégzi az iskolát,hogy biztosítsam ami kell neki.Kiderült,hogy ott a tanulás helyett kocsmáztak a barátokkal.Két év után ott hagyta,de a tanárok is azt mondták,ennek nincs értelme folytatni.Noszogattam,hogy keressen munkát,de mindég hivatkozott valamire.Sokszor jött ajánlott levél a munkaügytől,gondolom nem jelentkezett időben,különben nem küldenek ajánlva onnan levelet,de nem mutatta meg.Itthon sem segített,hiába mondtam,hogy hamarabb készen lennénk,és én is tudnék pihenni.Kereken kijelentette,hogy NEM.Ezután összejött az unokám apjával,amúgy gyerekesen,mert "megbeszélték",hogy ők férj,és feleség.Pár hét múlva elköltözött a fiúhoz.Nemsokára azzal állítottak be,hogy jön a baba.Meglepődtem,de örültem is neki,mert még nem volt unokám.Nemsokára visszaköltözött,az apuka panaszkodott,hogy otthon nem csinál semmit,csak fekszik és a TV-t nézi.Három hónapos terhes volt,amikor bevérzett.Kihívtam a mentőt,bementem vele.A mentőben az orvos kérte a papírjait,köztük a gondozási kis könyvet is.Ekkor majdnem leestem az ülésről,mert előtte sokszor kérdeztem,hogy volt orvosnál,tanácsadáson?Azt mondta igen,volt!Amikor kijött mindég elkísértem,hogy biztos legyek benne,hogy elment a vizsgálatokra.Ezután még kétszer,vagy háromszor visszament az apukához,utána hozzám.Még mindég dolgoztam,mert különben nem lett volna elég pénzünk.Megszületett az unokám,nagyon szeretem!Nagyon hasfájós volt(ekkor már az apukával itt laktak nálam).Egész éjjel sírt,ringattam,próbáltam segíteni a hasfájásán,és reggel fél 6-kor indultam dolgozni.Ez így volt egy pár hónapig,és az apukával ismét összevesztek,elköltözött az apuka.Egy éves volt az unokám,amikor abbahagytam a munkát.Kb két éves lehetett az unokám,amikor végleg szétmentek.A bíróság az anyának ítélte a kisfiút.Ekkor a bíróságra be kellett adni a az anyakönyvi kivonatát is a kisfiúnak,és azt mondta,hogy nem kapta vissza!Azóta is hiába mondogattam neki,hogy intézze el,még mindég nincs sem az,sem újabb.Én nem tudom elintézni,mert már megtettem volna.Közben volt jó pár barátja,szinte mindegyik jóval idősebb volt nála.Volt egy 45 éves barátja is.Ő most 26 éves.Két éve hozzáment egy muszlin vallású fiúhoz,a fiú vallása szerint.(Ezt nálunk nem ismerik el hivatalosnak.)Nem tartott az egész tovább,mint két hónap!Reggelente én már elláttam a kisfiút,mostam,stb.Ő leghamarabb 10 óra körül kelt fel.sokszor esténként csak azt vettem észre,hogy felöltözve ott áll az ajtóban,és megy el.Rákérdeztem,hogy talán annyit nem érdemlek,hogy megkérjen,hogy vigyázzak a kisfiúra,vagy vigyázok-e rá?Az unokám ott könyörgött,hogy anyukám,ha szeretsz,miért mész el?!Alig tudtam megvigasztalni.Az ilyen dolgok miatt is kicsi korától velem aludt egy szobában.Volt egy barátja,akivel már sokadik alkalommal jött össze,Ő most 39 éves.2010 őszén ismét összejöttek,és karácsony után kimentek Romániába.Csak a gond ott kezdődött,hogy a kisfiú bekerült éppen ebben az időben kórházba,vírusos hányás-hasmenéssel,és infúziózták.Azért nyugodt lélekkel elment,én nem tudtam volna megtenni!Mint kiderült,erre az útra kölcsönt kért a vejemtől,15000ft-ot,hogy nemsokára megadja,elmegy dolgozni.Ez akkor derült ki,amikor az idősebb lányomék eljöttek,és a nagy lányom meglátta,hogy valamit sutyorognak az előszobában.Mondtam,hogy kérdezzen rá mit suttognak,de nem akart.Én megkérdeztem.Ekkor mondta el a vejem,hogy kölcsön kért tőle pénzt,és "nemsokára megadja"!Az idősebb lányomék már több mint 20éve együtt vannak,és még a vejem is szeret.Nekik is sokat segítek a kislányunokámra vigyázni,sokat beteg,asztmás.Egy kis szőke tündér.Egy idő múlva kérdeztem,hogy megadta-e a vejemnek a kölcsönt?-és azt válaszolta,hogy ő azt ajándékba kapta a vejemtől,még a vejem szemébe is ezt mondta utána.Számomra az a félelmetes,hogy látszik rajta,hogy el is hiszi amit mond.Sajnos egy páran ennek "bedőltek",én is sokáig,de most már elég!Felkerestem két szállásadót,és elmondták,hogy rajtuk élősködtek,nem lett volna mit enniük.Engem mindennek elmondott a "lányom",persze azért haragudott sokszor rám,mert szóvá tettem,hogy putriban élnek,koszban.Az én lakásomba is hoztak két kutyát a tudtom nélkül,mert az idősebb lányomék elvittek négy napra kikapcsolódni,horgászni,és erre jöttem haza.Azután görényt,nyulat,macskákat.Olyan bűz volt a lakásomba,hogy öklöndöztem a levegőtől!Nem patika rend,de nálam mindég rend van,és ezt vártam el!

Szóval az a barátja akivel kiment Romániába,valószínű,99%,hogy a picinek Ő az apja.Nagyon szerette volna a kisfiút,és próbált beszélni vele sokáig,meggyőzni!(Ő rendesen dolgozik).Már Romániából úgy jött vissza a lányom,hogy szakított ezzel a fiúval.Másfél hét múlva összejött ezzel a mostani barátjával(már rablásért börtönben is volt).Első látásra megmondtam,hogy egy közönséges alak.Este 11-kor hozta fel a lányom,és itt eszeveszetten kiabált ugrált,a párnákat dobálta!A "lányom" csinált egy szép "kis zűrt",bekellet fizetni a mobil számlát,társkártyája volt az enyémhez.Azt mondta még neki nincs meg rá a pénze,adjam neki oda az én számlám árát 6000ft-ot,és utána hozzáteszi az övét,és befizeti.Kérdeztem,hogy befizette a számlát,azt mondta igen!Egyszer csak kikapcsolták a telefonjainkat.Kértem a számlát,és mindég kitalált valamit,hogy most a barátja rakta el,most a másik pénztárcában hagyta stb.Bementem a T-mobilhoz,és azt mondták,ha bizonyos ideig (pár nap volt)nem fizetjük be,akkor 260000ft lesz amit ki kell fizetni!Teljesen kész lettem!Ha sikerül időben befizetni,"

csak 91000ft".Ugyanis vett egy "okos telefont,és annak a teljes összegét is ki kellett volna fizetni.Nem tudtam mit csináljak,elmondtam a nagy lányomnak,Ő éppen a határidő utolsó napján kapott fizetést,ideadta a bankkártyáját,hogy betudjam fizetni.Sikerült.A "lányom" azt mondta intézi a pénzt,mert hát az idősebb lányom összes fizetése ott volt.Mit csinált? Kihívott egy providentest és Ő elmagyarázta,hogy a "lányom" nevére nem adnak kölcsönt,kicsi a jövedelem.Itt az üzletkötő előtt vesztünk össze,mindent hallott,hogy miért kell és kinek a pénz.Sarokba lettem szorítva,a nagy lányomnak meg kellett adni mindenképpen a pénzt,hiszen Ő sem azért dolgozik,hogy más elherdálja,és ott vannak a számlái és a kislánya.Fel kellett vennem a saját nevemre,nem tehettem mást!-hát lehet tippelni,hogy fizetik-e?Engem cseszegetnek állandóan a pénzért!A telefonomat már átírattam három hónapja "dominósra",és így elkerülöm,hogy miatta kikapcsolják az enyém is.(társkártyája volt az enyémhez,így azon a számon név nem szerepelt).Ezután azt hiszem 4 nap múlva kikapcsolták a számát,mert mint kiderült,2011 január 3.-án szintén vett egy telefon,amit nem fizetett!

Az egyik szállásadó mesélte,hogy egyszer meglátta a telefonját,és valami ilyen jelzővel volt beírva,hogy "r... k...,és megkérdezte tőle ki az?Mondta,hogy anyám,és itt kezdett gyanús lenni nekik is hogy valami nem stimmel,mert amikor mentem az unokámért,vittem a kicsinek is almát,répát,és vigyorgott rám és azt mondta,hogy jaj de jó hogy hoztad,erre gondoltam,nincsen a kicsinek semmi ennivalója.

Na nem tudom kinek sok,kinek kevés az információ,de nagyjából leírtam a dolgokat.

Köszönöm az együtt érző szavakat!

Egy jó szándékú nagyi!Zs


2012. júl. 8. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem tuti gyagyás. Bíróságra be, unokát neked ítélik ha tanúkkal, számlákkal bizonyítod ez mind így történt. Veszélyezteti a gyereket egyértelmű, beszámíthatósági vizsgálatot is kell kérni ellene. NE szórakozz tovább, ha eddig nem esett le, hogy egy kis tetü akkor talán most.
2012. júl. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Attól,hogy jó sokat írtál,nekem ez elég zavaros lett.

Az eleje,hogy jön ide? Az is a lányod hibája,hogy koraszülött lett és hogy neked szülés után komplikációd lettek? Ha így gondolod,akkor nem csoda,hogy olyan,amilyen. Az,hogy sok pasija volt,egyéni magán ügye. Nem is igazán kérdeztél semmit,így nem tudom igazából mire vagy kíváncsi?

Az,hogy rossz anya,az tény. Az is,hogy semmire kellő lett.

Ahogy előttem írták,nyújts be kérelmet,hogy az unokád gyámja lehess (már ha akarsz),a lányodat meg zavard el. Még fiatal korában kellett volna szigorúan fognod.

2012. júl. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Jesszusom, nem semmi tortenet. Az elejet gondolom azert irtad le, hogy ereztesd velunk, hogy mennyit kuzdottel lanyoddal szuletese ota, s meg is, mi a hala.

Borzasztoan sajnallak, hogy ilyen a lanyod. Hiaba kapott meg minden torodest es szeretetet, megis, milyen ember lett?!

A kisunokad sajnalom a legjobban. O vegkepp nem tehet semmirol. A kisfiu apja- ha tenyleg o az- normalisnak tunik, lehet vele kene szervezkedned, hogy keruljon oda a kisfiu az apjahoz.

A hitelt sajnos ki kell fizetned, ezzel nem tudsz mit csinalni. En elvetetnem a kisfiut az anyjatol (bocs, ha kegyetlennek tunik, de jobb anyat erdemel)

Ha tehetned, azt tanacsolnam, hogy mond meg neki, hogy kidagadod es ne allj vele szoba tobbet, amig meg nem valtozik. De sajnos nem nagyon hiszem, hogy megvaltozik, gyerekkoratol kezdve megmutatkozott, hogy o problemas lesz egesz eleteben.

Sajnos nalunk is van hasonlo sztori noverem problemas es problemaja is lesz apunak vele egesz eleteben.

Nem valoszinu, hogy barmit is tudnal tenni, amig ki nem fizeted a hitelt.

2012. júl. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Ez egy borzasztó zavaros, hosszú terjengős történet. Nem is értem, hogy mire szeretnél választ kapni? Az eleje nem tudom, hogy hogy jön ide, viszont a lényeget nem írod le, hogy például amikor másik iskolába kellett vinned a gyermekedet, akkor miért tanácsolták el. Sejtésem szerint enyhe értelmi fogyatékos lehet a lányod, akinek kicsi kora óta szigorra és nagyon szigorú életvezetési tanácsokra lett volna szüksége. Ezt gyermekkorától kezdve kellett volna megkapnia. Most már késő, csak ahogy már írták előttem is a gyámság lenne a jó megoldás.
2012. júl. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ria6 ***** válasza:
58%
Hát kedves nagyi nem irigyellek, nem tudom mi vezethetet ehez hogy az egyik lányodat ilyen szépen felnevelted a másik meg ilyen "kutya" életet él. Én csak azt tudom tanácsolni hogy neki semmilyen anyagi segítséget ne adj, ha mész a picihez vigyél ezt azt de pénzt sose adj ne ugorj bele hitelbe és társkártyába és egyéb ilyen félmegoldásokba, tudom nagyon nehéz hiszen a gyereked és fáj de legyél erős. Amit ettől a lányodtól nem kapsz meg azt probáld kiélni a másik lányodnál hiszen ők szeretnek és értékelnek téged. Nagyon sok erőt és kitartást kívánok.
2012. júl. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Kedves nagyi! Sokkal korábban kellett volna segítségért fordulnod a hatóságokhoz. Történetedből kiderül, hogy egy pillanatig sem volt alkalmas/érett a lányod az anyaságra. Ha már őt nem tudtad megmenteni saját magától, tedd ezt meg az unokáddal. Ne úgy, hogy segítesz, mert nem a gyermeke javára fogja fordítani, amit kap!
2012. júl. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Én csak ezt nem értem, van unoka, vagy nincs?


"Ezután összejött az unokám(!) apjával,amúgy gyerekesen,mert "megbeszélték",hogy ők férj,és feleség.Pár hét múlva elköltözött a fiúhoz.Nemsokára azzal állítottak be,hogy jön a baba.Meglepődtem,de örültem is neki,mert még nem volt unokám(?)."


A lányt el kell hajtani a fenébe, ha éhen döglik éhen döglik, az unokát pedig gyámság alá venni, ettől a förmedvénytől elvenni.

2012. júl. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
23%

Én úgy értelmezem, hogy egy másik kérdésnél támadtak téged, amiatt írtad ezt ki, magyarázatként.

Ha jól értelmeztem, belinkelnéd a kérdést, hogy jobban meg lehessen érteni az egész történetet? Köszönöm.

2012. júl. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!