Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg erről a...

Hogyan győzzem meg erről a férjemet?

Figyelt kérdés

Válása után ismerkedtünk meg, előző házasságából van egy lánya.

Az exfeleség - ha nagyon diplomatikusan fogalmazok - nem könnyű természet. Évekig nyeltem nagyokat, ha támadott, szerencsére az utóbbi időben leszállt rólam, mert nem talált fogást (nem vettem fel a provokációt). Emiatt is, kifejezetten kerülöm vele a találkozást, hogy esélyt se adhassak a kötekedésnek.


Nemrég vittük haza a férjem lányát (már közel felnőtt, 17 éves), kértem a férjemet, hogy a lányát tegye ki a legközelebbi sarkon, nehogy összefussunk a ház előtt az exnejével. A férjem vitatkozott, hogy miért vagyok ilyen nyuszi, ne hajtsam az ex malmára azzal a vizet, hogy megfutamodok. A lánya értette a helyzetet, ő is mellém állt, mondván feleslegesen ne menjünk bele egy vitás helyzetbe, ő is inkább lesétálja azt az 50 métert, nem akar egy veszekedést a feje felett.


A férjem bekísérte a lányát, én a kocsiban maradtam. Ő úgy jött vissza, hogy habzott a szája - bár a kocsiban is hallani lehetett az ordítást. Összefutottak, veszekedés lett (én így szerencsére kimaradtam belőle).


Szeretném vele ezt megbeszélni, mert lehet, hogy megfutamodás, de értelmetlen veszekedésbe nem szeretnék belemenni. Nekem szerencsére nem rokonom az exfeleség, nincs okom találkozni vele.

Hogyan győzzem meg, hogy szerintem itt igenis az "okos enged, szamár szenved" elv érvényesül?


Ha én is ott vagyok és összetalálkozom vele, szinte biztos, hogy belém köt az ex. Évekig tűrtem, de már annyira felhalmozódott bennem a düh, hogy már magamért se vállalnék felelősséget, nem biztos, hogy nem durranna el az agyam és nem szállnék be egy ordításba. Ezért is kerülöm.


2012. júl. 9. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Az az igazság, hogy tökéletesen igazat adok neked. Okos enged, szamár szenved. Az értelmetlen és felesleges vitákat én sem szeretem. Viszont a párodnak is igaza van abban, hogy azért csinál patáliát, mert tudja, hogy megteheti. Ha tudatosítanád benne, hogy nem vagy gyenge, akkor talán ő is másképpen állna a dolgokhoz. Nem feltétlenül vitáról van szó. Hidd el, hogy magabiztos közönnyel sokkal nagyobb fájdalmat lehet okozni. Szóval ha erős vagy szavak nélkül puszta testbeszéddel sokat el tudsz érni.Ezt csak neked írom bátorításként.


Próbáld viszont megértetni a pároddal, hogy egy hatalmas patáriának a lánya inná a levét. Hisz ti miután hazaviszitek nem vagytok ott, hogy meg tudjátok védeni, viszont az anyuka dühe a kislányon csattan majd.

2012. júl. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
A férjed harcol azzal a nővel. Azért mert benne él még a harci tűz, nem kellene ebbe bevonnia téged is. Értesd meg vele, hogy akkor engedi el igazán azt a nőt, ha már nem fogja fontosnak tartani, hogy látja-e vagy sem. nekem kicsit olyan, mintha csak te is azért lennél, hogy legyen elég önbizalma találkozni az exfeleséggel. A férjed még nem dolgozta föl azt a nőt, és ez rád nézve sem túl jó, hiszen úgy viselkedik, mintha nem is téged szeretne, hanem még azt a nőt. Ha nem változik, hidegülj el tőle.
2012. júl. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Az általad nyújtot biztonságérzet táplálja az ostoba dühét. Fejlődnie kell még a hapsinak. Ha látja, hogy te sem vagy annyira tuti, talán észbe kap vagy dühöngeni fog. Te tudod.
2012. júl. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
én azt nem értem minek találkoztok az exxel????majdnem felnött lányuk van aki akkor megy el meglátogatni amikor akarja. szerintem sem kell hazáig vinni, pláááne bekisérni? minek? szerintem a férjed egy kissé mazohista.... ha annyira nem akarna balhét akkor elkerülné az exét. a lány nem tehet semmiröl ö mászkáljon szabadon ide oda. de nektek egyáltalán nem kell beszélnetek vele.mond meg neki h te vele akarsz boldogan együttélni és nem a vitáűkat látni mindne nap amihez igazábol smemi közöd, mégis csattan rajtad is minden. a férjed idegessége meg látod is a balhét. az hogy belédköt az nem számit ne vedd fel, ne törödj vele, rá s enézz és akkor elöbb utobb abbahagyja. ha levegönek nézed akkor nem tud kivel kötekedni. olyna mint apám. ha belemegyek a játszmájába orákig veszekedünk a semmiröl és utána egy hétig heverem a balhét....meg kell értetned a férjeddel hogy ez az uj élete, meg a legföbb élete és ebbe az ex nem fér bele!
2012. júl. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is, menjen a lány hozzátok,hiszen majdnem felnőtt...nem ovis,akit hozni,vinni kell.

Úgy tűnik, a férjed akar találkozni valami miatt a volt nejével,máskülönben nem kísérte volna be a nagylányt.

Hány éve váltak el, és miért?Azért kérdem, mert lehet hogy kötődik még a volt feleségéhez.

Aki szeret konfrontálódni, biztos belemenne egy ilyen "harcba",de aki konfliktuskerűlő,inkább a békességet szereti,és kerüli az ilyen helyzeteket.

Ha jól értelmeztem, nem miattad váltak el,akkor viszont nem értem, miért ilyen a nő, talán még mindig szereti a párodat,és féltékeny?

2012. júl. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Egyfelől te valamilyen szinten külső szemlélőként jobban látod a férjednél, mi lenne a helyes illetve sikeres viselkedés az ő helyzetében. Az érvek, amiket leírtál, logikusak, és az itteni válaszolóktól is kaptál melléjük még jópár logikus érvet. Másfelől viszont a kérdésed az, hogy a férjed hogyan győzhetnéd meg. Erre a válasz:


Így biztosan nem, de valószínűleg sehogy.


annyira durva az exével kapcsolatos konfliktus, hogy közben nem veszed észre azt a hibát, ami a ti kapcsolatotokban van. Te meg akarod győzni őt egy viselkedésről, egy stratégiáról. Lényegében mindegy, milyen módszerrel teszed, a problémának az alapja az, hogy te meg akarod győzni. Ő meg erre a természetes reakciót választja: ellenáll a befolyásolási kísérletnek. Nem tartod logikusnak? Igazad van, de attól még mi pasik így működünk. Utáljuk, ha irányítani akarnak minket. Nem szeretünk segítséget, pláne tanácsot kérni, főleg nem kapni. Ha mégis szükségünk van rá, akkor röviden és tárgyszerűen kérünkde ez ritka. Önállóan szeretjük megoldani a problémáinkat, és büszkék vagyunk rá, hogy magunktól oldottuk meg. A legrosszabb, amit tehetsz, hogy kéretlen tanácsot adsz. Abból is a legrosszabb, hogy ha a tanácsod jó. Gyakorlatilag elveszed tőle a lehetőségét, hogy ezzel a módszerrel oldja meg a problémát az egója sérelme nélkül. Lehet, hogy már magától is rájött volna, de nem választhatja azt a megoldást, mert nem a sajátja volt.


Irracionálisnak tartod ezt a tipikus férfi viselkedést? Teljesen igazad van, ha igen, de a lányoké még ennél is irracionálisabb hasonló helyzetben, csak most nem ez a téma. Én is csak azért adok neked tanácsot, mert kifejezetten kérted.


Mit lenne érdemes csinálnod? A leginkább nyerő viselkedés, ha nem azt mondod meg, hogy mit csináljon, hanem arról beszélsz, hogy mi a problémád az egésszel. Utálunk tanácsot kapni, segítséget, pláne utasítást. Cserébe imádunk segíteni a lányok problémáinak megoldásában, és nagyon szeretjük, ha segítséget kérnek tőlünk. Megmondhatod például a férjednek, hogy téged zavar, hogy van ez a konfliktus. Taglalhatod, hogy mi esik rosszul benne neked, de szigorúan kihagyva a férjed hozzáállásának bármilyen bírálatát. Egyszerűen meg kell tudnia, hogy a probléma gyors megoldása miattad fontos. Ez egy többletinformáció, hiszen az ő természetes logikája azt mondja, hogy ez az ő problémája. Direkt módon be kell juttatnod a tudatába, hogy a tiéd is. A várható reakciójára ("Neked emiatt nem kell rosszul érezned magad") a válasz: "Igazad van, hogy nem kéne rosszul éreznem magam, de rossuzl érzem magam. Ez érzelmi kérdés nem tudom irányítani, csak elmondtam neked."

Tanácsot viszont ne adj, ha nem kér. Keresse meg, és találja meg őmaga a megoldást.


Most annyival rosszabb a helyzet, hogy nemrég adtál neki tanácsot az ügyben. Ilyenkor, tisztázandó a helyzetet, érdemes kicsit visszalépned. "Géza, tudom, hogy klasszul meg fogod oldani ezt a helyzetet, de fontos, hogy tudd, hogy rosszul érzem magam miatta".

2012. júl. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na, elszállt egy hosszú kommentem.


Röviden: a nő lelkileg terrorizálja a lányát is, így nem oldható meg, hogy a férjem, mint apa, ne keveredjen bele néha.


A házasságuk oka a becsúszott gyerek volt, a válásé pedig az, hogy nem bírták egymást elviselni.

2012. júl. 9. 10:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a lányt is terrorizálja, miért lakik még vele? Ennyi idős gyerek simán dönthet úgy, hogy veletek akar élni. Aztán majd anyukát látogatja 2 hetente, akkor csak nem veszekszik vele. Ha igen, akkor nem megy hozzá. Probléma megoldva.
2012. júl. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!