Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintek miért? Bővebben lent

Szerintek miért? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Bár még nem állok középiskola választása előtt, de már tudom, hova szeretnék menni (ami össze is fog jönni) Mivel a suli 35-40km. sok időt elvenne a busz/vonatozás (ráadásul nagyon gyatra a buszközlekedés, vonat pedig a 10km-re lévő városban van, jelenleg oda járok suliba) ezért mondtam anyunak azt is, hogy kolégiumos szeretnék majd lenni.Erre azt mondta, hogy nem, mert akkor csak bulizni járok majd el meg ilyenek.Nem tagadom, néha biztos elmennék majd bulizni, de csak akkor, ha tudom, hogy minden rendben van, elmehetek kicsit kikapcsolodni.Meg ha nem leszek kollégiumos, szerintem akkor is tudok menni ugyanúgy bulizni..Ami kimaradt: nem járok bulizni, esetleg ha a faluban van valami.Szerintetek miért pont ezzel az indokkal jött??

2012. júl. 9. 20:55
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem törődik veled eleget, ezáltal nem is ismer (hiszen tudhatná, hogy nem járnál el bulizni túl gyakran).

Egyébként nem is értem, az nem baj ha elmegy az idő és a pénz a bérletekre? Illetve az nem zavarja, hogy esetleg megerőszakolnak a vonaton/buszon vagy útközben vagy télen megfázol stb? (Ne aggódj, ritka az ilyesmi, csak szerintem említhetnéd neki.)

Sokkalta ésszerűbb a kollégiumos megoldás, felnőtt emberként anyukád is beláthatná ezt.

Ráadásul nagyon éretten leírtad, hogy nem mennél el bulizni, én ezek alapján azt mondom megbízható vagy.


Ha sehogy sem hajlandó belemenni esetleg mutasd majd meg neki ezt a kérdést (bár biztos nem fog örülni pl. az én válaszomnak sem).

Mindenesetre hozakodj elő többször a témával és próbálj róla komolyan beszélni, tehát üljetek le és magyarázd el neki, hogy megbízhat benned. Esetleg ha így is többször nemet mond akkor hozakodj elő azzal, hogy felajánlod neki, hogy bebizonyítod felelősségteljes és megbízható és önálló vagy, tehát pl. bizonyos napokon te mosogatsz, vagy átvállalod a felmosást stb.

2012. júl. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tévedek, a koleszból nem lehet csak úgy eljárkálni bulizni. :))) Anyukáddal beszéld meg, hogy jobb lenne, ha az igazi okot nevezné meg, és nem kertelne. A sóder ellen sajnos nincs mit tenned. :-(
2012. júl. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Már többször mondtam neki, persze nem percenként húzom vele az agyát.Elöszőr még csak egy szimpla nemet mondott..Aztán a nővérem elkezdte, hogy ott nem fogok tanulni meg ilyenek...délután meg mikor felhoztam anyunak, azt mondta, hogy csak buliznák/nánk...Szerintem ttól még tudnék jól teljesíteni, hogy néha-néha elmennék bulizni..

Segíteni, segítek neki,nem is keveset.

2012. júl. 9. 21:17
 4/33 A kérdező kommentje:

attól*

Igen, nem lehet kijárkálni csak úgy, vagyis én is úgy tudom.Szerintem neki is egyszerűbb lenne, mert reggel sulihoz itthonról egyáltalán nem megy busz, tehát minden reggel vinnie kéne a buszra/vonatra.

2012. júl. 9. 21:19
 5/33 anonim ***** válasza:
Attól fél, hogy elzüllesz.
2012. júl. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Az érthető, hogy félt.

Viszont a kollégiumban, ahol ilyen kicsik is vannak, elég szigorúan veszik azt, hogy ki mikor mehet ki.

Nálunk van egy egyházi suli, ahol még a 17-18 éveseket is ilyen este 6ig engedik ki a koleszból. [Ez mondjuk elég szánalmas.]

2012. júl. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Meg én nem is nagyon hétköznapra gondoltam, hanem inkább hétvégre, akkor meg úgyis hazajönnék.

Annyira nem félt, tudja, hogy tudok magamra vigyázni, elszokott engedni egyedül is, szinte bárhova.(Persze nem az ország másik végére, de ahova menni szeretnék, 99%ba igen)

2012. júl. 9. 21:32
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
A középiskolai kollégiumokban (bár én nem voltam kollégista) úgy tudom, hogy csak havonta pár alkalommal, és akkor is csak este 10ig van kimenő. Ajánld fel neki, hogy keressetek közösen kollégiumot, beszéljen akár személyesen is az ottani nevelőtanárokkal, így meggyőződhet róla, hogy bizony vannak szabályok az ilyen kollégiumokban. Esetleg beszéld meg vele, hogy legyél az első fél-egy évben kollégista próbaképp, és ha nem romlanak a jegyeid, akkor maradhatsz, ha romlanak, akkor pedig bejárós leszel.
2012. júl. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy ha elenged egyedül bulizni, vagy akár más városokba, akkor a döntése mögött inkább az áll, hogy még nem szeretne elengedni, hiszen a kollégiumi élet nagyfokú önállósodással is jár. Ha nem szeptembertől esedékes a dolog, akkor még bőven van időd megbeszélni vele a dolgot. Mindenkinél eljön az az időszak, amikor elkezd leválni a szüleiről. Anyukádnak nehéz megemésztenie, hogy lassacskán elkezdesz felnőni, de adj neki időt, és ami a legfontosabb: higgadtan és észérvekkel próbáld meggyőzni és ne követelőzz.

21:34es voltam

2012. júl. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
az iskolának van kollégiuma, nekem tetszene is, neki is megmutattam és mondta, hogy ismer olyat, akinek a lánya kollégiumos volt ott és tetszett neki.Én is gondoltam arra, hogy bebízonyítom, hogy ott is tudok tanulni.
2012. júl. 9. 21:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!