Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintek miért? Bővebben lent

Szerintek miért? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Bár még nem állok középiskola választása előtt, de már tudom, hova szeretnék menni (ami össze is fog jönni) Mivel a suli 35-40km. sok időt elvenne a busz/vonatozás (ráadásul nagyon gyatra a buszközlekedés, vonat pedig a 10km-re lévő városban van, jelenleg oda járok suliba) ezért mondtam anyunak azt is, hogy kolégiumos szeretnék majd lenni.Erre azt mondta, hogy nem, mert akkor csak bulizni járok majd el meg ilyenek.Nem tagadom, néha biztos elmennék majd bulizni, de csak akkor, ha tudom, hogy minden rendben van, elmehetek kicsit kikapcsolodni.Meg ha nem leszek kollégiumos, szerintem akkor is tudok menni ugyanúgy bulizni..Ami kimaradt: nem járok bulizni, esetleg ha a faluban van valami.Szerintetek miért pont ezzel az indokkal jött??

2012. júl. 9. 20:55
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
nem szoktam követelőzni, fel szoktam vetni, hogy mi lenne ha...nem most szeptembertől, de a suli biztos, hogy oda szeretnék menni.
2012. júl. 9. 21:43
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Elég szomorú, ha anyukád ennyire nem ismer, és ennyire nem érdekli az, hogy te mit szeretnél, hogyan tervezed az életedet, és a továbbtanulásodat. Mielőtt a "bulizással" jönne, talán ismerje meg annak a kollégiumnak a házirendjét, ahol esélyed lenne lakni, vagy beszéljen az igazgatóval, hogyan tudják a szülők engedélyezni, vagy szabályozni a gyerekek kollégiumon kívüli programjait. Ha tudná miről beszél, és utána nézett volna, hogy mi a valódi helyzet, akkor is gáz, hogy ok nélkül bizalmatlan veled. Gáz, hogy naponta több órányi felesleges utazásnak tesz ki, amit tanulásra, pihenésre is fordíthatnál. Gáz, hogy általánosít, miközben a saját gyerekéről beszél... Én már csak ezért is ragaszkodnék az elképzelésemhez.
2013. márc. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Ja, hogy miért pont ezzel jött? Gondolom hallotta néhány ismerőstől, akiknek az ismerősei között volt olyan, aki koleszos lett, és egyszer majdnem elment egy buliba:-)) Pletyka, amit egyszerűbb elhinni, mint utánajárni, és azt mondani, hogy "Ne beszéljetek hülyeséget, ez egyszerűen nem igaz!"
2013. márc. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Lehetséges.. köszönöm a válaszokat, várom a többit:)
2013. márc. 24. 16:35
 15/33 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd meg neki, hogy ha a tanulás kárára válik majd a kollégium, akkor hazamész és bejárós leszel. Ha belátja és megelőlegzi neked a bizalmat akkor a többi rajtad áll utána. Ezt igazából anyukádnak kellett volna felajánlania, a te szádból viszont ez nagyon érett gondolkodásra fog utalni ami meg fogja győzni feltehetőleg. :)
2013. márc. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Két osztálytársam is koleszos, és igen, akár minden nap kapnak kimenőt, de időben vissza kell érniük, ellenkező esetben a szülők fel vannak hívva. Iskola előtt fél órával már nézik a szobákat, hogy ki indult már el és ki nem, és akinek x átlagnál rosszabb a teljesítménye, azzal külön tanárok foglalkoznak délután 4 óráig.
2013. ápr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Igen, itt úgy van, hogy aki jótanuló, az többet lehet kint, egy idő után pedig amíg tanuló idő van ő a szobába maradhat, tanulhat, vagy amit szeretne:)
2013. ápr. 5. 15:21
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha megoldható, szerezz egy kinyomtatott házirendet arról a koleszról, ahova szeretnél bekerülni. Add oda anyukádnak, hogy olvassa el figyelmesen. Neki is látnia kell, hogy egy kollégiumi bentlakás nem vicc. Az ott dolgozók felelősséggel tartoznak azoknak a gyerekeknek az életéért, akiket a szüleik rájuk bíznak. Plusz, egyéni szülői igény, vagy engedély szerint, a házirenden kívül is szabályozható, hogy ki mikor, hova, meddig mehet ki a koleszból. Nem olyan bonyolult dolog ez, hogy ne értené meg bárki, aki akarja.
2013. ápr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Szerintem ő nem is igazán akarja megérteni. Legalábbis, én ígyérzem. Most a nővérem jár abba a suliba, és ő is mondta neki, hogy jó lenne, ha koleszos lennék, de vele is elkezdett vitatkozni..
2013. ápr. 6. 14:17
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
A nővéred koleszos, vagy ő is naponta ingázik? Ha kollégiumban lakik, és anyukád így sem hajlandó semmilyen észérvet meghallgatni, vagy legalább elgondolkodni rajta, akkor ez sajna a "család ellen nincs orvosság" esete. Nem értettem soha azokat a szülőket, akik akkor is valami problémát, vagy feszültséget keltenek a gyerekeikkel, ha egyébként semmi okuk nem lenne rá...
2013. ápr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!