Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintek miért? Bővebben lent

Szerintek miért? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Bár még nem állok középiskola választása előtt, de már tudom, hova szeretnék menni (ami össze is fog jönni) Mivel a suli 35-40km. sok időt elvenne a busz/vonatozás (ráadásul nagyon gyatra a buszközlekedés, vonat pedig a 10km-re lévő városban van, jelenleg oda járok suliba) ezért mondtam anyunak azt is, hogy kolégiumos szeretnék majd lenni.Erre azt mondta, hogy nem, mert akkor csak bulizni járok majd el meg ilyenek.Nem tagadom, néha biztos elmennék majd bulizni, de csak akkor, ha tudom, hogy minden rendben van, elmehetek kicsit kikapcsolodni.Meg ha nem leszek kollégiumos, szerintem akkor is tudok menni ugyanúgy bulizni..Ami kimaradt: nem járok bulizni, esetleg ha a faluban van valami.Szerintetek miért pont ezzel az indokkal jött??

2012. júl. 9. 20:55
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Mikor mesz kozepsuliba?

H nem szeptemberben, akkorne aggodj, hozza fog szomni a gondolathoz.

Nekem meg sem fordult a fejemben a koli, de olyan helyre is jelentkeztem, ahol kotelezo volt.

Felvettek.

9,5 evet voltam kollegista vegul.

Nagyon nehezen viseltek a szuleim, anyukam honapokig nem volt onmaga, itthon minden nap volt olyan, hogy csak ultes nezte atelefont mikor hivom (tudta, hogy csak szerdankent, hiszen akkoriban nem volt mobiltelefon)

2013. ápr. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Bocs elkuldte



* vagy hivjak, hogy tortent velem valami, aztan megszokta.

De ha pl meg csak 10.es vagy akkornagyon tavolinak tunik neki, es fiatalnak eretlennek tart meg ehhez, az eretleneket pedig konnyen ciszik a rosszba, abba pedig nem gondol bele, hogy mennyi ido telik el addig.

Raadasul ismerhetne, hogy milyen ember vagy.

Termeszetesen nem mondom, hogy nem lehet ugyeskedni egy kollegiumban, pedig en eleg szigoruba jartam, de a szulok ugy csinalnak, mintha otthon nem lehetne. Aki akarja az barhol megcsinalja a hu...segeit, aki nem az meg nem.



Ne eroltesd a temat, terj vissza ra amikor aktualitasa lesz (lehet addigra talalsz sokkal jobbaulit,a lehethogy meg messzebb is, ha kolesz akkor mar teljesen mindegy:))


Amugy fix kimenok vannak delutan es este, tanulmanyi eredmenytol fugg, hogy egyenenkent mennyi, ha nem tanul jol az ember biztositjak a tobb idot, segitseget, plmegy diaktars szemelyeben...stb...

Vannak kotelezoen valaszthato foglalkozasok...szerintem nagyon jo...

Nlunk volt rajz, mindnfele sport, loveszet, kezmuves, fozos....stb elso ezek jutottak eszembe)


Ha valami erdekel, akar tapasztalat, vagy akarmi, kerdezz nyugodtan, akar privatban, denehez csak altalanossagbqn osszeszedni a tapasztalatokat


26/N

2013. ápr. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ne csak a kollégium bemutatása felől megközelíteni a dolgot.

Nagyon sok idő, és fáradság naponta annyit utazni, de hisz tudjátok is, ha a nővéred is bejárós, nem kollégista. Próbáld meg ezt megmagyarázni neki. Ebben segíthetne a nővéred is, mint tapasztalatból beszélő.

Egyébként, igen önzőnek tartom anyukádat, hogy inkább hagyna naponta ennyit utazni, csak hogy neki kényelmesebb legyen, hogy ő nyugodtabb legyen, mert naponta haza mész.

Ez a rengeteg utazás teljesen elveszi az időt a tanulástól egyébként. Részben, kézenfekvő, hogy kevesebb idő jut rá, másrészt fáradtabb leszel, így a fáradság is a tanulási hatékonyságból vesz el. Ezzel is érvelhetsz.

2013. ápr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bocsánat, hogy csak most válaszolok! A nővérem nem kolis, de ő is besegít abban, hogy anya megengedje :) Hetedikes vagyok, tehát jövőre kell választanom.
2013. ápr. 22. 22:05
 25/33 anonim válasza:

Ez nem önzőség az anyukája részéről, egyszerűen csak félti a gyerekét. (Nem írtad, hogy lány vagy-e, de szerintem igen, mert ez még jobban megmagyarázza, hogy miért félt anyukád a kolitól.)

Egyébként megértelek, hogy koliba akarsz lakni, mert évekkel ezelőtt ugyanebben a helyzetben voltam. Engem nem engedtek koliba, és naponta utaztam 30km-t (1 óra busszal), és tudod mit, teljesen a hasznomra vált! Reggelente volt időm az összes tananyagot átnézni, hazafelé szintén sokat olvastam, és ez baromi sokat segített a tanulásban.

Anyukád a legjobbat akarja neked, ezt ne felejtsd el. És akkor is félthet, ha tudja, hogy rendes gyerek vagy, mert legtöbbször a naívakat használják ki vagy vezetik meg. Lehet, hogy romantikus elképzeléseid vannak a koliról, pedig ott is van elég dráma, fúrkálódás, áskálódás, sok ember belemászik a magányszférádba. Egyetemen kolis voltam, és meg lehet ám unni azt az életet is. Azt se felejtsd el, hogy honvágya is van az embernek, pláne ilyen fiatalon és anyukádnak még jobban hiányoznál.

2013. ápr. 29. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Szeptembertől én is koleszos leszek.Nem mondom,hogy anyukám nem félt,de azt tartotta mindig is szem előtt,hogy nekem mi a jó.Már most szinte "belebetegedett" a tudatba,hogy csak hétvégenként láthat,de majd mindannyian alkalmazkodunk a helyzethez.Azt mondja,hogy azért enged el,mert megbízik bennem.Innen ered az,hogy anyukád szerintem nem bízik meg benned.Adtál rá okot?Mert ha igen,ne csodálkozz,viszont ha nem,rágd tovább a fülét.Még nem tapasztaltam meg,viszont szerintem a koleszos élet nem csupán a bulizásból áll.Bárhogy keveredhetsz rossz társaságba,akár koleszos vagy,akár bejárós.Részben ezen az apró dolgon is múlik a jövőd! :)
2013. ápr. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Nem adtam okot arra, hogy ne engedje meg.. sőt, sulis szünetekben szinte bárhova elenged (jó, azért nem az ország másik végére, de elég messze)..

nekem nem 1 óra lenne..vonatoznom és buszoznom is kéne, de kicsi faluban lakom, alig járnak buszok.. (Mostani sulimba legtöbbször 14:00 előtt végzek, és 3 órát kell várnom a buszra..)

2013. ápr. 30. 17:54
 28/33 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább hátrány lenne, mint előny. OKé, hogy míg beér átolvashatja a verset a buszon vagy befejezheti a házit, ha viszont lekési a buszt, akkor annak a napnak lőttek, vagy az első pár óráról már lemarad. (Ha messze lakik gondolom ritkán van busz/vonat is.)

Voltak ilyen osztálytársaim, folyton szívtak ezzel a megoldással... Ráadásul az o.főnök nem győzte elsikálni ezeket a késéseket, mert ugye a szülői nem volt már rá elég, orvosok pedig nem mindig segítenek ki téged azzal, hogy leigazolják neked utólag. Ráadásul télen ha elakad a jármű akkor még az a legkevesebb, hogy fagyoskodsz, de ki tudja, mikorra érsz haza...

Szerintem sokkal jobb a kollégium. Persze, ott is vannak szemétkedők, de a legtöbb helye azért van felügyelet. Ha pedig normálisan viselkedsz (nem mutatok magad túl félénknek, akivel bármit meg lehet csinálni), és nem törődsz velük, akkor békén fognak hagyni. Szóval szerintem még mindig jobb tanulás és egészségi állapot (alvás, energiaszint stb.) szempontjából is a kollégium.


Az elzüllés pedig nem ettől függ, ha valaki hajlamos rá, akkor a legszigorúbb szülői felügyelet mellett is megtörténhet, akkor is képes zűrös diákokkal megismerkedni. Ezzel az erővel legyen magántanuló, hiszen tanórákon is beszélgetnek egymással a diákok, vagy szünetekben simán elszívnak egy cigit, isznak stb.


Tehát én támogatom a kollégiumot, ajánl alkut anyukádnak, hogy engedje meg, aztán ha rosszak lesznek a jegyeid akkor hazamész.

2013. ápr. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Ha lekésem a reggeli buszt, akkor vége az egész napnak..

Megfogadom a tanácsokat, illetve én is próbálom felhozni neki azokat az indokokat, hogy miért mehessek.

2013. máj. 1. 18:32
 30/33 anonim ***** válasza:

Végső esetben megmutathatod neki a kérdést is. Senki nem akarta őt itt becsmérelni, vagy megbántani, csak megmutattuk a mi nézőpontunkat, amiken talán érdemes lehet elgondolkoznia, hiszen nem biztos, hogy az a leghelyesebb, amit ő gondol. Itt azért sokaknak van tapasztalata a mai kollégiumokkal is.

Sok sikert amúgy a dologhoz, remélem úgy alakul, ahogy neked a legjobb lesz! :-)

2013. máj. 2. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!