Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy egyedülálló nő örökbe...

Egy egyedülálló nő örökbe fogadhat egy gyereket?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés, 15 éves vagyok és a szüleimmel élek, csak eszembejutott ez a dolog.


Tegyük fel, hogy van 1 nő aki egyedül él és szeretne egy gyereket, de nincs pasija/férje. Van háza és el tudná tartani a gyereket. Ilyenkor adnak neki gyereket? Csak mert nem egy teljes családhoz kerülne.



2012. júl. 11. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem, mert elvileg a gyereknek akkor jó, ha komplett családban nö fel. Mivel rengetegen várnak örökbefogadásra, ezért a teljes családosok elönyben vannak.
2012. júl. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Igen,de sok feltételnek kell megfelelni. pl. munkahely,biztos egzisztencia,egy tanfolyamot is el kell végezni stb. Elöbb kaphat gyereket,ha beteg gyereket is elfogad,mert őket senki nem akarja örökbe fogadni.
2012. júl. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

egyként nagyon felháborít, hogy gyereket akármilyen suttyó, putris félbolond "csinálhat", de ahhoz hogy egy értelmes, dolgozó, ámde meddő nő örökbe fogadjon, ahhoz tanfolyam meg ezer féle átvilágítás kell...


egyedülálló nő max spermabankba mehet, de ha neki valamilyen szervi baj miatt nem lehet babája, és nem talál egy férfit, akivel szívesen élne együtt, az meg mehet a búsba. szánalom az egész...

2012. júl. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3.-kal nagyon egyetértek, pont ez merült fel bennem is a kérdés és a válaszok kapcsán.


Nos nézd kérdező, ha ez a nő nagyon elszánt, türelmes akkor lehetséges. Azt meg nem gondolnám, hogy egy egyedülálló, de dolgozó, gyermeket akaró, érkezésére készülő nő rosszabb családi hátteret jelentene egy gyereknek, mint azok a szülők, akik a kicsit nemhogy nem várták, de a nevelésére totálisan alkalmatlanok. Persze, sajnos nem ez a hivatalos álláspont.

2012. júl. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!

Én is ilyen nő vagyok akit a kérdésedben leírtál.Eddig nem találtam bármire is alkalmas partnert,de szeretnék anya lenni.Nem mondom,hogy annyira jó a fizetésem,de nagy családom van,akik végig mellettem állnak,és tudnának segíteni.Sajnos egyedülálló nőnek csak a spermabank marad,de ott is horribilis összegeket elkérnek.Egy házaspárnak is elég nehéz az örökbefogadás procedúrája,hát még egy egyedülálló nőnek milyen lenne.Sz@r ez a rendszer,mintha a kormányok a törvényeken keresztül ítélkeznének azok fölött akiknek nem sikerült a pártalálás.26/N

2012. júl. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Sokkal előrébb veszik a házasokat, egy egyedülálló nőnek kb. esélytelen az örökbefogadás. Szerintem azt a gyámhivatalt kéne felkeresned, ami a születési helyeden van.
2012. júl. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
26 évesen hova sietsz?
2012. júl. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Bocs, nem figyeltem és összekombináltam két választ két külön kérdésre.
2012. júl. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem jobb megoldás lenne a mesterséges megtermékenyítés. Így az ő babája lenne. Egyedülállóként nem hiszem, hogy fogadhatna örökbe mégha meg is van a háttere.
2012. júl. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A közhiedelemmel ellentétben igen a egy egyedülálló nő is örökbe fogadhat,viszont nehezebb mint egy párnak. Őket előnyben részesítik. Utána tudsz olvasni a neten.
2013. jan. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!