Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok párom viselkedés...

Mit gondoltok párom viselkedéséről? Változni fog, vagy csak rosszabb lesz?

Figyelt kérdés

Párom társaságban nagyon csendes, szinte semmit nem beszél. Olyan mintha folyton zavarba lenne, inkább háttérbe húzódik. Egy fél éve vettem észre, hogy rákapott a facebookozásra. Egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy vadidegen nők lesznek az ismerősei az ország különböző pontjából...(valószínű nem ismerheti őket). Eleinte nem foglalkoztam vele különösebben, engem nem kifejezetten érdekel ez a facebook mánia. (Megjegyzem ő 30 éves, én 24)

Aztán feltűnt, hogy mindenféle nőcske írogat az adatlapjára, nos ezt már nem hagyhattam szó nélkül. Kérdőre vontam, hogy mi ez?! Annyit reagált rá, hogy "sok rajongóm van" és szerinte nincs abba semmi kivetnivaló, ha ismerősöket gyűjt..úgy, hogy nem is ismeri az illetőt.

Az egyik ilyen "rajongó", olyat írt párom üzenőfalára amire már kénytelen voltam reagálni. Az említett nő nagy kegyesen bemásoltam nekem párommal való chat beszélgetését..amin teljesen kihűltem. Még nekem sem mondott olyanokat, még engem sem becézett úgy, még csak a megismerkedésünk ideje alatt sem, mint azt az idegen nőt. Mindenféle bókokkal elhalmozta, ilyen gyönyörűnek-olyan gyönyörűnek titulálta, holott az említett nőre még erős jóindulattal sem lehetett volna azt mondani, hogy szép.

Ezen teljesen kikészültem nem értettem párom miért csinálja ezt. Azt mondta csak szórakozik, és hogy legalább ezeknek a ronda lányoknak ő egy tökéletes félisten. És rajonganak érte.

Eleve nem értem, hogy egy 30 éves férfinak miért van ilyesmire szüksége azt meg pláne nem értem, hogy azzal miért nem foglalkozik, hogy ezzel a kis szórakozásával engem aláz meg.

Majdnem ráment a kapcsolatunk, nagyon kiábrándultam belőle, de végül is kibékültünk. Azt azonban nem mondhatnám, hogy megbízok benne. Szinte csak azért nézek fel facebookra, hogy páromat "ellenőrizzem" és már görcsbe rándul a gyomrom, ha meglátom hogy új nő ismerőse van.

Azóta olyan tendencia figyelhető meg, hogy vagy egyáltalán nem facebookozik, vagy állandóan ott ül. Nem értem miért jó ez neki!? Legutoljára azt mondta nekem, hogy ha bárhova megyünk együtt, őt senki nem veszi észre, mindenki csak velem foglalkozik, hogy milyen jól nézek ki, milyen szép vagyok stb. Ő is ad magára, ő is rendszeresen sportol és szerintem nagyon is jól néz ki. De úgy látszik ez neki kevés!? Én szoktam neki mondogatni, ő ellenben soha nem mondja nekem..mindig azt mondja úgyis tudom és mondják helyette mások.

Már arra is gondoltam, ő ebből a "netes világból" szerzi az önbizalmát, abból hogy sok kritikán aluli nőcske írogat neki! Szerintetek lehetséges?!

(1 közös kép nincs fent nála rólunk, nem rakja ki hogy kapcsolatban van)

Úgy érzem többet várok a páromtól annál, hogy ilyen jelentéktelen dolgokkal keljen foglalkoznom, dühös is vagyok rá, csalódott is és egyre inkább kiábrándult.

Szerintetek ezt elnövi? Vagy ez már csak rosszabb lesz? Hogy önigazolást nyerjen azzal kapcsolatban, hogy jó pasi eljuthatunk odáig, hogy képes lenne megcsalni is!?

Tele vagyok kételyekkel és nem tudom, hogyan tovább!

Mit gondoltok erről?


2012. júl. 11. 14:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

minek folytatni ha már nem tudsz benne megbízni? szerintem teljesen normális hogy ezzel eljátszotta a bizalmadat és a kapcsolatotokat.


ha kibékülsz vele, akkor talán azért lehet mert jobban félsz a magánytól mint egy rossz párkapcsolattól. és ez a későbbiekben vissza fog ütni.

higgy nekem!

2012. júl. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
30 évesen már nem nő el semmit. Le vagytok ragadva a külsőségekben. Szép, nem szép, ilyen alapon rangsoroljátok az embereket. Nem erősítetted meg az önbizalmát. Azt érzi, hogy neked ő kevés és a követelményeidnek megfelelni nem tud, ezért keresi azok társaságát, akiknek(szerinte)ő is elég volna. Bajok vannak ezzel a kapcsolattal. A férfi lehet, hogy azt érzi irántad, hogy megütötte a főnyereményt, de tudod, hogy a főnyereménnyel sokan nem tudnak mit kezdeni. Erős akaratú nő vagy, és valószínűleg azt érzi, hogy voltaképpen nincs rá szükséged. Amazon mellett a férfinak nem sok keresnivalója van, ellenben egy gyenge, törékeny nő mellett ki tudna teljesedni. Nem mondtál te valaha olyat a párodnak, hogy olyat, mint te találok bárhol? Könnyen megrendül az önbizalom és próbálja helyreállítani. Játék az élet, kedves, nem kell komolyan venni.
2012. júl. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%
Párom, párom, de hol a névelő? Könyörgöm.
2012. júl. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen az, mikor az idősebb férfit választjátok, mert ő biztos érettebb... Aztán kifogtok egy nagy gyereket és szívtok vele:D
2012. júl. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Én ezzel amit ide leírtál 16 évesen szembesültem először. Az első barátom "netes sztár" volt, akinek 123 ezer ismerőse volt myvipen és olyan környéken is lakott, ahol ő volt a király, mindenki félt tőle, mert nagydarab és kigyúrt volt. 1évig jártunk, mikor észrevettem, hogy az ország másik végében lakó lányoknak írogatott ELŐTTEM! Totál kiakadtam, hogy mekkora bunkó ráadásul a szemem előtt csinálja és kajakra élvezte azt, hogy kiabáltam vele . A válasz mindig az, hogy "Tudod bébi, csak téged szeretlek." meg "Ezek csak ribancok, akik megérdemlik, hogy hülyítsem őket." Nem mondanám, hogy belenyugodtam, de elfogadtam. Egyzser elmentem hozzájuk, de még nem volt otthon, így az anyukájával leültem beszélgetni. 1órás pletykaparty után bevágta, hogy én vagyok az első olyan vidéki lány, akit imád, a többit ki nem állhatta. Egy pillanatra imádtam ezt a gondolatot, aztán felfogtam: Vidéki? Más lány? Azt se tudtam h volt előttem valakije, nem hogy azt, hogy vidékiek voltak. Egy rossz kibúvót keresve rögtön hazarohantam. Nem sírtam, csupán megdermedve ültem a szobámban és szépen lassan rájöttem, hogy igazából nem szeret, csak beérte velem addig, amíg talál jobbat, egyszóval még vagy 100 B terve volt, ha esetleg én elhagyom. Úgy is lett. Soha többet nem beszéltünk.


Később még arra is rájöttem, hogy igazából nem rá voltam dühös, hanem magamra, hogy hagytam átvágni a fejemet. Szerintem sajna veled is ez a helyzet. Hagyd el. Találsz olyat, aki szeret imád, és nem keres B terveket...

2012. júl. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Alacsony az önértékelése és olyan emberekkel szórakozik, akiknek még nála is alacsonyabb. Nem vállal fel téged, más nőket szédít. Én nem igazán örülnék, ha így viselkedne a párom. Azt, hogy rosszabb lesz-e, nem tudom. Előbb vagy utóbb 1-1 ilyen nő majd találkozni akar vele személyesen is, és lehet, hogy az is jót fog tenni az önbizalmának, ha megkettyinti őket. De lehet, hogy találkozás helyett törli és keres másikat. Az én páromnak exek írogattak állandóan a profiljára (így meg úgy hiányzol, jó lenne találkozni, boldog szülinapot giccses kivitelben és társai), töltötték fel a közös képeket még akkor is, amikor már rég együtt voltunk. Nekem előtte egy közös képünk volt fent, amin be se jelöltem. Megjelöltem, hogy ő a vőlegényem, tettem fel egy halom képet időarányosan elosztva (bejelöltem rajta a dátumot, így az idővonalán elszórtan vannak a képek, így nem tűnik olyan soknak, de mégis mindenhol ott vagyok), és az exek is visszafogták magukat. Annyi a különbség, hogy az én párom szökő évente egyszer megy fel a FB-ra, és nem tesz meg semmit azért, hogy az ismerősei ne szerezzenek rólam tudomást, annak ellenére, hogy ő magától nem tett fel közös képet rólunk, de nem azért, mert nem vállal fel, hanem azért, mert nem érdekli a FB, és nem is nagyon ért hozzá. De mikor látta, hogy mennyi képet tettem fel (nem csak olyat, amin raj 25N 32F
2012. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
+ta van, hanem kirándulásosat is, akkor örült neki.
2012. júl. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bizonyos módon kiváltságos helyzetben vagy, amiért a párod ennyire őszinte. KONKRÉTAN ELMONDTA, HOGY MI A PROBLÉMÁJA! Lényegében minden választ ismersz, csak nem érted, vagy még nem akarod megérteni.


Zavarja, hogy ha ketten elmentek valahová akkor te vagy az erősebb személyiség és ő senkit sem érdekel, emiatt elfordul tőled egy olyan világba (facebook), ahol mte nem vagy annyira jelen. Szerintem megcsalástól ebben a helyzetben nem kell annyira tartani, azokkal a nőkkel valóban csak szórakozik, tetszik neki, hogy végre valakinek ő számít és felnéznek rá, istenítik.

Nem kérdés, hogy önbizalomhiánya van és kevesebbnek érzi magát másoknál (vagy esetleg csak nálad). Ezért is nem bókol neked, mert most neki van szüksége bókokra, illetve ő valószínűleg sokkal tökéletesebbnek lát, mint te magadat, így ő tényleg úgy gondolja, hogy neked nincs szükséged annyi elismerésre, hiszen mindenki tudja, milyen jó vagy.

Ezt ne is hozd fel neki, mert nem fogja megérteni, hiszen az ő szemével nézve hatalmas a szakadék kettőtök között (olyan értelemben, hogy melyikőtök hol tart az önbizalom/önbecsülés/ki vagyok skálán). Hiába mondod neki, hogy jó pasi, szerintem igazából nem erre vágyik.


Röviden két dolgot tehetsz:

1, szakítasz vele vagy 2, elhatározod, hogy meg akarod menteni a kapcsolatot és félreteszed az ellenérzéseidet és próbálsz vele foglalkozni, nem pedig azzal, hogy mit érzel. Gyakoribb beszélgetések, meg kell tudni milyen megerősítésre van szüksége (valószínűleg több lesz a belső tulajdonság, mint a külső), érdemes találni neki egy új hobbit, esetleg közösen is elmehettek valahová, kifejezetten jót tenne neki, ha olyan elfoglaltságot találnátok, ahol ő sikereket érhet el, jobb nálad.

Aztán több elismerés, gyakrabban megkérdezni a véleményét, odsafigyelni rá, ill. társaságban "alá is dolgozhatsz", pl.: "Ó, xy (a párod) is járt már ott. Miért nem meséled el nekik, hogy milyen volt?" vagy egyszerűen csak kérdezd meg beszélgetés közben a párodat, hogy neki mi a véleménye az adott témáról.


Ha neked ez így nem megy, akkor egyszerűbb szakítani, mert vagy még inkább "széthullik" vagy e mellé még eljut a megcsalásig is. Ilyenkor ez még nem jellemző, de ha hagyod, hogy még inkább elmerüljön abban a világban akkor nem meglepő, ha meg fogja tenni. Ezt most még lehet korrigálni azzal, amiket már fent javasoltam.

2012. júl. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Már fél éve próbálom kitalálni, hogy miért ilyen. Hogy talán én vagyok rá rossz hatással és miattam nem tud kiteljesedni. Próbálok visszaemlékezni, arra amikor találkoztunk. Tele volt önbizalommal, az volt ami igazán megfogott benne, olyan kisugárzása volt ami lehengerelt. Teljesen alárendeltem magam neki. Aztán valahogy idő közben változtak meg a dolgok. Barátoktól is visszahallottam már olyat, ha én is ott vagyok a társaságban a párom nem tud feloldódni. (Ami nekem nagyon rosszul esik.) Miattam feszeng?!?

Az, hogy én építsem az önbizalmát az azért esik nehezemre, mert amikor én voltam mély ponton nem igazán számíthattam rá, mindig azt hangoztatta, hogy nem tud mit kezdeni a hisztimmel nem szereti, ha siránkozok azt szereti ha erős vagyok és határozott..akkor még elhagyatottabbnak éreztem magam és még hozzá jött, az hogy megláttam milyen kritikán aluli nőknek "csapja a szelet"...Az rám rendkívül önbizalom romboló hatással volt. Mindig megtettem érte mindent, figyeltem rá, figyelmes voltam vele, mindennél jobban szerettem, sportolok, adok magamra, de neki soha semmi nem volt elég jó..bármit csináltam is egyszer nem volt képes megdícsérni, bármennyire is vágytam volna az elismerésre..és akkor képes volt ilyen nőkkel szórakozni... a nulláról építettem vissza az önbizalmam egy darab sz*rnak éreztem magam, miatta..és többet nem hagyom, hogy ezt tegye velem!

2012. júl. 11. 16:21
 10/15 A kérdező kommentje:
**És lassan az is kiderül, hogy nem én, nem vagyok neki elég jó, hanem pont hogy neki nincs önbizalma?!?
2012. júl. 11. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!