Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nagyon rosszul...

Mit tegyek? Nagyon rosszul esik.14/L

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. Anya és Apa már nagyon régen elváltak. Anyukkámnál lakom, a mamámmal, keresztanyummal, és két unokatesómmal. Apu egy héten többször is visz engem, és rendesen foglalkozik velem, érzem hogy szeret. Van neki barátnője, de őt is nagyon szeretem, vele olyanok vagyunk mint két "legjobb barátnő". Olyan házban lakom, ami a mamáé, és Anyukámmal egy hozzá épített, kisebb elkülönített helyen vagyunk. Nincs külön szobám, és most hogy Anyukámnak is van barátja, minden este át kell költöznöm a mamám szobájába a nyitott teraszon át. Mindig a mamám szobájában alszom... Mióta Anyának megvan a barátja velem nem sokat foglalkozik / legalábbis én úgy érzem, de Anya nem gondolja úgy.../ Hétfőtől péntekig 5-ig dolgozik, szombaton pedig délig. Mikor haza jön 5-kor akkor kicsit összesöpör, rendet rak.. ilyenkor próbálok vele lenni, mindig megyek utána és mesélek, de nem nagyon figyel rám.. utána pedig megérkezik a barátja, és a barátja pedig mindig bújik hozzá és puszilgatja, anya pedig nem löki el.. én is oda szoktam Anyához bújni, de nekem mindig azt mondja hogy ,, hagyjál már, tudod hogy nem vagyok ölelkezős-puszis fajta.." mikor ezt elmondom neki hogy úgy érzem hogy velem nem foglalkozik eleget, akkor mindig azt mondja hogy a barátját sem ölelgeti stb, a barátja ölelgeti őt, de őt nem löki el... ezért nem is bírom annyira a barátját, mert Anya így nem foglalkozik velem, és "féltékeny" vagyok.... Már nagyon régóta mondom neki hogy menjünk el a Balatonra vagy a Tiszára akár sátorral, 2-3 napra.. valamelyik nap mondta hogy a jövőhéten lemegyünk sátorozni a Tiszára, de már két hete mondtam neki hogy nekem akkor nem jó mert jön Apához a testvére /aki évente egyszer jön, és mennem kell../ és akkor azt mondta hogy majd áttesszük akkor máshova.. tegnap este hárman feküdtünk az ágyon, néztük a tv-t, és a barátja egyszer csak megszólalt: híí.. jövőhéten megyünk a Tiszára, és xy (én) nem jön.. akkor fölpattantam az ágyról és mondtam Anyának hogy már régóta szeretnék oda menni és képes itthon hagyni?? Fogtam a cukormérőt és egy szívószálast és átmentem a mamámhoz aludni... ( cukorbeteg, lisztérzékeny vagyok, pajzsmirigyem és sérvem van :(( ) Nem értem hogy miért nem foglalkozik velem, mint azelőtt... tervbe van véve, legalábbis a barátja szeretné hogy legyen egy közös gyerekük (barátjának még nincs ) és én ezt el is fogadom, de akkor még kevesebbet fog velem foglalkozni, és nem szeretném nézni hogy mindenkit ölelget, és puszilgat, csak engem nem... igen, féltékeny vagyok. Nem tudom hogy engem miért nem szeret már?? Akkor minek hozott a világra? Miért nem foglalkozik velem?? Nagyon rosszul esik... mit tegyek? :'( ( Anyukám 35 éves, barátja 35 éves.. ) Köszönöm a válaszokat :)
2012. júl. 12. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Költözz á apukádhoz, mondjad anyudnak azért mert már nem foglalkozik veled, ezt apudnak is mond el
2012. júl. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedbe apukámhoz költöznék és amikor megkérdezi miért azt mondanám, hogy nem foglalkozik velem és amikor mondja, hogy ez nem igaz akkor felhoznám ezeket a példákat.
2012. júl. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem költözhetsz apukádhoz?
2012. júl. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezt régóta mondogatom neki, hogy Apumhoz szeretnék költözni, de mindig csak annyit mondd "persze"... félek Apumnál se lenne jobb dolgom, nem azért mert nem foglalkozna velem, hanem mert ő a barátnőjénél lakik, akinek van két fia. A barátnője mondta már nekem hogy annyira szeretne nekem oda egy szobát csinálni, hogy nyaralhassak nála, de azt nem azért mondta mert hogy itthon nem nagyon szeretek lenni... Biztosan megengedné hogy odaköltözzek, de a két fiával nem tudom hogy jönnénk ki, mert nagyon bunkók, és szándékosan csinálnak otthon mindig balhét, hogy Apa és a barátnője szétugorjanak. Engem pedig ki nem állhatnak :s
2012. júl. 12. 13:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is apukádhoz kéne költöznöd. Tudom, hogy ettől függetlenül nagyon fáj, hogy anyukád nem törődik veled.De te próbáltál vele beszélni, Ő pedig nem értette meg a problémádat.

Mindenképp írd majd meg, hogy történt-e valami változás! :)

2012. júl. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Menj apudhoz, hátha felébred az anyud és ujra szeretni fog.
2012. júl. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

ha a mostoha anyukád szeret akkor nyert ügyed van



Én megpróbálnám helyedben

2012. júl. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek, ha a mostohaanyud szeret, nem lesz gond. Lehet, hogy a mostohatestvéreid is megkedvelnek, ha látják, hogy normális vagy.
2012. júl. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na még az kéne, egy közös gyerek ilyen körülmények közé. mégis hova raknák? Komolyan nem értem én az embereket.
2012. júl. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt még nem is mondtam hogy Anya barátja feszt leissza magát, és felhúzza Anyut, aztán másnap meg semmire sem emlékszik, vagy ő van a megsértődött szerepben.. -.- Most leszek 8.-os, ha úgy alakulna hogy tényleg odaköltözöm Apumhoz, akkor kissé messze lennék a mostani otthonomhoz, és nem tudom hogy hogyan tudnék bejárni iskolába, de utána könnyű lenne, mert oda is szeretnék menni továbbtanulni.. (Gödöllőre) nem tudom mit tegyek.. a kiskutyám nélkül költözni nem szeretek, és Anyummal szeretnék maradni de nem így.. de mindig úgy van hogy leköltözünk Anya barátjához, csak mindig változik a terv, egyszer költöznénk egyszer nem. Gondoltam már arra is, hogy jövőre már 15 éves leszek, és kezdek egyre nagyobb lenni, és már nem az fog érdekelni hogy Anya mit csinál és mit nem, hanem a pasik, a bulik.
2012. júl. 12. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!