Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszul esik, de nem akarok...

Rosszul esik, de nem akarok veszekedni emiatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A párommal 3 hónapja vagyunk együtt.

Kijelentette, hogy ő bizony nem szokott nőnapozni, mert hogy majd akkor csinálja, ha neki is megtartják a férfinapot (november 19.).

Azt mondják, három ünnep is van a nőknek: Valentin nap, nőnap és anyák napja.

Én Valentin nap ellenes vagyok, anyukámat mindig felköszöntöm anyák napján, gyerekem meg nincs, hogy engem köszöntsenek, így úgy érzem, hogy ha még a nőnapot is "elveszik tőlem", nekem nem marad semmi.

Nem várok gigantikus virágcsokrot, vagy ilyesmi (utálom a virágokat, nem tehetek róla), csak egy egyszerű SMS is nagyon jól tudna esni - de nem fogok kapni tőle még ennyit sem a kijelentése alapján. Mindemellett én igenis tervezem őt felköszönteni valami kis aprósággal majd novemberben, de az még nem most lesz, és most ha kijelentem neki, hogy "dehát én is fel fogom őt köszönteni", azt teljesen úgy jönne le, mintha csak azért hisztiznék, hogy kapjak valamit.

Biztos vagyok benne, hogy ha ő is megkapja a kis köszöntését, onnantól tényleg fog ő is nőnapozni, de az még nagyon messze van, és most olyan elhanyagoltnak érzem magam emiatt... Nem tudom, mondjak-e neki egyáltalán valamit, és ha igen, mégis mit?

Nem szeretnék hülyeség miatt veszekedni vele, de elég letört vagyok emiatt egész nap... Olyan abszurd, hogy minden férfi barát, ismerős, családtag köszönt, csak pont Ő nem...


2012. márc. 8. 15:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%

elég önző a barátod... szerintem nem esne nehezére egy sms-t írni vagy virágot adni.

Itt jön az, hogy nála nem jobb adni mint kapni, hanem ő az adásért cserébe vár valamit, a férfinap megtartását. Ne haragudj, de elég szánalmas. Az én barátomnak ma van a névnapja és meg se fordult a fejemben, hogy ne köszöntsem fel ha ő sem köszönt fel nőnap alkalmából.

2012. márc. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%

ez nekem is rosszul esne. Nagyon!!

Belehalna egy szál virágba vagy kis csokiba. Hát én még vennék is a kapott virágok mellé magamnak és úgy tennék, mintha azt is úgy kaptam volna. És látványosan örülnék neki otthon.

Egy olyan ünnepről, ami közös, mindkét fél ajándékoz, arról eldönthetitek, hogy ünnepeltek-e vagy sem. De most olyan, mintha elvenné tőled az ajándékot. Szerintem ne találkozzatok pár napig, amíg túl nem teszed magad ezen. Nekem fájna, hogy egy nyomorult virágot sajnál tőlem és még meg is ideologizálja :( mert hogy máskor??? úgyis kapok.

2012. márc. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Annyiban szerintem is igaza van, hogy mi jogon vár el a nők 99%-a ilyen-olyan romantikus vacsorát, meg egyéb árfekvésű dolgokat, ha ők sem képesek a pasikat még egy mondattal sem köszönteni...

Mert rendben van, hogy ha nem lenne nő, nem lenne férfi sem - de ha férfi nem lenne, akkor is ugyanúgy lenne... Teljesen egyenlő a két nem, egyik sem jobb, vagy több a másiknál...

2012. márc. 8. 15:11
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Te utálod a virágokat, valentinnap-ellenes vagy, a párod nem nőnapozik...

Nem vagyunk egyformák. Szerintem ilyen miatt nem érdemes megharagudni. Inkább örülj annak, amit szeretsz a párodban.

2012. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, mit erölködnek annyira a nönappal? Semmi értelme, azon kivül, hogy egy csomó hülye nö megsértödik, hogy nem akpott ajándékot, egy csomó pénzt elpocsékolnak feleleges hülyeségekre. Más országokban nem foglalkoznak ilyennel és ennyivel kevesebb ok van veszekedésre.


Engem soha nem köszöntött meg a férjem nönap alkalmából, de hülyén is érezném magam, hogy olyanért ünnepelnek, amkiröl meg tehetek, annak születtem. Ezzel az erövel lehetne szökék napja, barnák napja, vörösek napja - és akkor még több hülyeséggel lehetne foglalkozni.


55/N

2012. márc. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%
utolsó: szülinap és névnap sincs nálatok?
2012. márc. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%

DE, születésnap meg névnap van, de az családi dolog, nem pedig országosan megrendeszett idétlenség.

Mellékesen nem értem, hogy ez hogy jön most ide...

2012. márc. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló témában már leírtam ma a véleményem, ide csak bemásolom.


"Ahol a nőnap elvárás szinten megy, ott bajok vannak. Ha a párom úgy kezel az év 364 napján, ahogy az nekem jó, pont letojom, hogy hoz-e virágot a 365. napon vagy sem vagy elfelejti-e a nőnapot vagy sem. Ő sem szólt még egy szót sem, hogy miért nem köszöntöm fel férfinapon - szerintem ő sem tudja, hogy van ilyen, ahogy eddig én sem tudtam. Aki elvárja, arra kevés figyelem jut és ezzel az egy nappal akarja bepótolni az egészet. Ez az, ami nincs rendjén."


Ebből azt akartam kihozni, ha téged a párod boldoggá tenne, nem zavarna, hogy pont ezen a nap vmiért "ellenszenves" neki.

A párod pedig kissé gyerekes, mert a másik része a dolognak, ha tudom, hogy a páromnak valami fontos és jól esik, akkor azt megteszem.


Egyébként úgy bánik veled a párod, ahogy szeretnéd? Nőnek érzed magad?

2012. márc. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy a születésnapodról/névnapodról sem tehetsz, az sem érdem :) Ennyi erővel azokat sem kellene ünnepelni :)

Persze mindenkinek más igényei vannak.

Én sem várok hatalmas ünneplést, tényleg, de egy pár szó azért csak jólesett volna - mint ahogyan gondolom az is rosszul esik mindenkinek, ha születésnapján annyit sem mondanak neki, hogy "fogd meg a s...em"...

2012. márc. 8. 15:31
 10/23 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy nem sokat tudunk együtt lenni, mert ő dolgozik már, én meg még tanulok. Általában hétvégente vagyok vele, nála. Ilyenkor minden szép és jó, de hétköznapokon nagyon hiányzik, és néha megesik, hogy annyira fáradt, hogy ahogy hazaér, egyből elalszik, így van, hogy egy-egy nap nem is kommunikálunk egymással. Nyilván szeretnék több figyelmet tőle, de tudom, hogy így is, amit csak tud, megtesz.

Ezt az egy mondatocskát is meg tudná, de - mint közölte - nem fogja. Nem várnék én semmilyen ajándékot, vagy "anyagi juttatást", csak egy pár szót... :(

2012. márc. 8. 15:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!