Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A tesóm alkalmatlan anyának,...

A tesóm alkalmatlan anyának, a gyerek apja meg pont lesz. Ja mind a kettőt. Hogy vetethetném el a gyereket tőlük?

Figyelt kérdés
Húgom 25 éves. Tavalyelőtt szeptemberben ismerkedett meg a neten ezzel az emberrel. Tavaly decemberben már szült. A pasinak nem volt semmije, ami tesómnak volt, mindent pénzzé tetetett vele (kocsi, számítógép, jó telefon, márkás fényképező, laptop stb), a spórolt pénzét eltapsolták. Albérletről albérletre vándorolnak, soha nem tudják kifizetni. 1 hónapos volt a kicsi, mikor lejött hozzám "pár" napra, míg találnak másik albérletet. Lett belőle 3 hónap. Lusta, trehány, koszos, a gyerekkel se úgy foglalkozik, mint kéne. Miután visszamentek, megint váltották az albérletek egymást. A srác állítólag dolgozik, de nekik sosincs pénzük. Párom egyszer látta játékgépezni, kb. 25.000 ment bele. Mindig hazudik valamit a pénzről, tesóm meg mindent elhisz neki. A legújabb az (tegnapi), hogy ők elmentek sétálni a gyerekkel vagy 4 óra hosszára (aha, szakadó esőben), és addig kirabolták őket, a bútorokat is, mindent elvitték, ráadásul a srácnak a farmerét benne a fizetésével. És most nem tudnak albérletet fizetni, és a gyereknek sincs tápszer meg semmi. Egyébként ez már előfordult máskor is. Hogyan vehetném el tőlük hivatalosan a kisbabát?
2012. júl. 12. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
szólsz a védőnőnek, ő intézkedik. De azért a tesódnak is említsd meg, mik a terveid, hátha nem lesz partner benne.
2012. júl. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fúh, nyilván a gyámügyön keresztül kellene jelentened az esetet, az ő dolguk ezt kivizsgálni. Bár, hülyeséget nem akarok írni... Hátha mások jobb tanácsokat tudnak majd adni. Nálunk egy ismerősöm elég nagy koszban él, persze van gyereke is, ez valakinek szemet szúrt, ő jelentette a gyámügynek, akik elmentek kivizsgálni az esetet, amióta ez bebizonyosodott, havonta járnak ellenőrizni, hogy a kislány jó körülmények közt van-e. Elvenni egy gyereket a szüleitől még a gyámügynek sem egyszerű, nyomós indok kell hozzá. Csak annyit érhetsz el, hogy a körmükre néznek, és hátha megjön az eszük...
2012. júl. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Amikor megszült, munkásszállóra vitték haza a gyereket, mert nem volt lakás akkor sem, és ott laktak!!! Nem hiszem, hogy védőnő járt volna náluk. Azt sem tudom, hol laknak most. Mikor elköltözött tőlem, hagyott itt pár cuccot (mondjuk köztük a gyerek gyógyszereit, mert előtte kórházban volt a hülyesége miatt...), mondtam, küldje el a címet, utánaküldöm. Azóta se hajlandó! Egyfolytában a gyerek apját védi, hiába könyörögtünk neki hónapokig, nem, az nem úgy van, mi nem ismerjük stb... De hogy fordulhat elő, hogy nincs a gyereknek tápszer???? Hát nem addig megyek, míg szerzek? Hát ezek szerint apuka nem... És még mindig nem hiszi el! Nagyon el vagyok keseredve, félek, hogy valami baja lesz a kicsinek.
2012. júl. 12. 19:02
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezt a betöréses történetet az egyik ismerőstől tudom, mert őt hívta fel, hogy nem adna-e neki pénzt. Valószínű engem nem mer, mert én mondtam neki mikor visszament a gyerek apjához, legközelebb, ha ilyen lesz, a gyerek jöhet, de ő nem.
2012. júl. 12. 19:05
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Ne vedd el a gyereket az anyjától.

Amilyen jóindulatúnak tűnsz, nálad sem lenne sokkal jobb helyen.

Nagyon szép ember vagy, hogy a testvéred nem számíthat rád.

Hidd el, a gyerekkel is csak addig fogsz jól kijönni, amíg kisbaba, és rá tudod erőltetni a méltóságos akaratodat.

2012. júl. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ja és még annyit: szülj magadnak gyereket, ne a testvéredét akard elvenni.
2012. júl. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló! Nekem is van gyerekem. 3 éves. De olyan soha nem fordult elő, hogy neki ne legyen mit enni, vagy épp mondjuk az utcán kelljen aludnia... Erről ennyit. Én tisztességgel nevelem a sajátomat, okos, értelmes, nincs elkényeztetve! De nehogy már azt kelljen elnéznem, hogy az unokahúgom az utcán alszik pl.!!!! Mert ez is benne van a pakliban, mert ez a két szerencsétlen nem tud mit csinálni!!
2012. júl. 12. 23:32
 8/10 A kérdező kommentje:
Hidd el, hogy számíthatott rám! Nagyon sokszor kihúztam már a szarból! Az egy hónapos gyerekével nálam lakott, én vettem észre, hogy beteg a gyerek, és kórházba kell vinni, én mentem neki kajáért, gyógyszerért, de sajnos a gyerek apját többre nézi, mint magát a gyereket! Nem vagyok szép, nem akarom ráerőltetni az akaratomat amíg kisbaba, csak szeretném, ha normálisan nevelkedne, mint ahogyan az enyém, és nem éhezne!!!!!!!!!!!!!!! meg lenne tiszta pelus, meg lenne minden. de náluk ez nincs meg!!! az utcán vannak, KÖNYÖRGÖM!!!
2012. júl. 12. 23:36
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ös: még egy általad rosszindulatúnak titulált nagynéninél is jobb helyen van az a gyerek mint a csöves szülőknél,akik nem látják el.


Védőnőt ismersz te is,hisz neked is van gyerek,ő is megadja,de neten is megtalálod a legközelebbi gyámüügyes elérhetőségét,segit intézkedni

2012. júl. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat (kivéve ötöskének)! Muszáj elindítanom a folyamatot sajnos. Nem akarom végignézni, hogy így nő fel a gyerek. Hát, az enyémnek lesz egy tesója.
2012. júl. 13. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!