Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha a húgom...

Mit csináljak ha a húgom miatt gyűlölök itthon élni?

Figyelt kérdés

Egy hisztis kis pits@ lett, rondán beszél, hajnalig kint van az utcán, iszik, cigizik, tiszteletlen anyukámmal. Anyu meg csak azt mondja, hogy "ez csak egy ilyen korszak".

A szüleim elváltak, az apámnak új felesége van, és ha velük vagyok, akkor mindig kérdezik, hogy hogyan lehetséges ez, hogy az anyja nem neveli meg.

Mert minél idősebb, annál rosszabb lesz. Ráadásul nem élünk olyan nagyon jól (bár szegények se vagyunk), és én próbálok mindenen spórolni, ő meg órákat fürdik, a barátnőivel Mekibe megy (amire anyámtól kér pénzt), és hiába van a szekrénye tele ruhákkal, amiknek a nagy részét szinte soha nem hordta, mindig új ruhákat vesz magának (abból a pénzből, amit anyám ad neki).

És ha meg merem kérdezni anyut, hogy miért engedi, hogy így viselkedjen, akkor az a válasza, hogy "én ne szóljak bele", meg "majd én biztos másként fogom csinálni a gyereknevelést".

Régen én nagy családot akartam, több gyereket, de amióta megtudtam, hogy milyen is az, ha valakinek van egy testvére, úgy döntöttem, hogy majd csak egy gyerekem lesz, hogy neki ne kelljen ezt átélnie, mint nekem most.


Én szeretem az anyámat, de én így nem tudok élni. Készülnék a nyelvvizsgámra is, de nem tudok, mert a mesecsatorna folyton megy, mert a húgom úgy akarja. Mindig zajos a ház, hol a zenéjétől, hol a TV-től, hol a barátaitól. Egy perc csend sincsen itthon, és én lassan kezdek begolyózni.

Nem akarok elköltözni, mert anyámat szeretem, és hiányozna. Inkább annak örülnék, ha a húgom végre eltűnne valahova, és nem kellene ezzel foglalkoznom. Mit tehetnék? Én látom rosszul a dolgokat, vagy az anyám tényleg meg sem próbálja megnevelni a húgomat?


16/L



2012. júl. 13. 10:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
kíváncsi lennék anyád mit szólna, ha a gyámhivatal felé jelezné valaki, hogy a tinilánykája iszik és cigizik és kimarad hajnalig ? ;)
2012. júl. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Egyszer már majdnem szólt valaki a gyámhivatalnak, amikor a barátaival együtt egy nő hozta haza őket a szomszéd faluból. Egy ismerősünk, mert annyira részegek voltak, hogy ott fetrengtek az utcán állítólag. De aztán valahogy mégsem lett belőle semmi...
2012. júl. 13. 10:49
 3/30 anonim ***** válasza:
39%

Ha anyukádat nem zavarja meg szerinte semmi rosszat nem csinál húgod akkor ezt el kell fogadnod.


Gondolom húgod jellemzésénél kicsit eltúloztad a dolgokat.

2012. júl. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Ja és anyám azt mondja, hogy az nem baj, ha néha elszív egy-egy szál cigit, meg ha néha iszik, mert ez normális ilyen korban. Érdekes, hogy én soha egyetlen szál cigit nem szívtam el, és soha nem voltam részeg, pedig én is voltam annyi idős, mint ő most.
2012. júl. 13. 10:50
 5/30 anonim ***** válasza:
87%
Gyámhivatal, újra és újra, ha többször vannak gondok akkor idővel tesznek is valamit. Bár szerintem a legjobb megoldás még mindig az lenne ha te költöznél el mondjuk koliba vagy akárhova.
2012. júl. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Nem túloztam el semmit, nem szokásom hazudni. Főleg, hogy a nagyanyám és az apám is úgy gondolja mint én.
2012. júl. 13. 10:52
 7/30 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagyok a híve, de mi lenne, ha mondjuk nevelőcélzattal Te kevernél le neki egy hatalmasat?


Vagy mondjuk okosan zsarolni valamivel? Mondjuk, elveszel tőle valamit, amit csak csend esetén adsz neki vissza. Jó, egy darabig keményebb lesz a helyzet mint most, de ha rájön, hogy Te vagy az erősebb és nem lehet mindent, akkor alkalmazkodni fog.

2012. júl. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
91%
Zárkózz be egy szobába,ahol van egy kis nyugtod,tudsz tanulni. vagy mondd anyudnak,hogy elköltözöl apudhoz,ha nem csinál valamit a hugoddal. Tényleg sz*r lehet.
2012. júl. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Én nem tehetek semmit, se nevelő célzattal, se sehogy, mert "az nem az én dolgom, hogy megneveljem a húgom". És ha elvennék tőle valamit, akkor meg csak szaladna anyuhoz, aki már megint engem cs,eszne le, hogy hogy merészelek ilyet csinálni, és én ne szólak bele, mert nem az én dolgom.
2012. júl. 13. 10:56
 10/30 anonim ***** válasza:
92%
Akkor más megoldás nincs minthogy apudhoz költözöl.
2012. júl. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!