Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korukban engednétek...

Hány éves korukban engednétek a gyereketeknek, hogy vízipipázzon? Nikotin és egyéb kátrány nélküli dohánnyal.

Figyelt kérdés
2012. júl. 13. 20:02
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
12%
soha nem engedném. csak azért, hogy a szülőben a megtestesült jót lássa mindig. ezt a képet nem akarnám tőle elvenni.
2012. júl. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
54%
én 15 voltam amikor kipróbáltam. amúgy ha a gyerek kipróbálja még nem történik semmi.
2012. júl. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Megengedném, ha szeretné, bár igyekeznék megértetni vele, hogy ez is káros, próbálnám lebeszélni, illetve venni nem vennék neki, de ha akarja, úgyis ki fogja próbálni, ha még tiltom is, még izgalmasabbnak fog tűnni és csakazértis fogja, tipikus kamaszreakció. Nem azt mondom, hogy támogatnám, de inkább észérvekkel hatnék rá mint tiltanám.

Én is kipróbáltam 16 évesen (nem fűvel) pedig igazán "jó kislány" voltam, a társaság kedvéért, mindenki mondta hogy ez milyen finom, én meg nem értettem mi benne a jó, azóta se szívtam.

2012. júl. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
51%
18 éves koráig nem szív semmit. Utána tőlem a kutyaszart is. Amúgy a vízgőz belélegzése szintén káros, nem kell ahhoz kátrány vagy fű hozzá.
2012. júl. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
69%
Nem engedném. Az már más kérdés, hogy megakadályozni nem tudnám, de nem engedném.
2012. júl. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Nos. Mondjuk 14 éves koráig mindenképp megpróbálnám megakadályozni, hogy kipróbálja. Utána ez már nem tartozna a megengedem/nem engedem kategóriába - inkább meggyőzni próbálnám, hogy ez nem helyes, de szabad akarata van.


Emellett, amikor a kérdés fölmerül, akkor vele együtt keresnék orvosi adatokat arról, hogy milyen hatásai vannak (a pozitívakat is, nem egyoldalúan). Sokat beszélgetnék erről vele, hogy miért jó, miért rossz. Ki akarja rávenni? Miért érdeke az illetőnek, hogy rávegye? Ismertetném neki a kognitív disszonancia elméletét, példákkal (pl. amikor én csináltam hülyeséget a kognitív disszonancia miatt. Még jobb, ha ő is emlékszik az esetre.) Ez utóbbi azért fontos, mert idősebb korában úgyse lesz rá közvetlen hatásom a tiltással, de ha arra nevelem, hogy alaposan tájékozódjon, annak lesz.

2012. júl. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Nézd,ha akarja,akkor úgyis kipróbálja.Igaz,nekem még kicsik a fiaim(4 éves,10 hetes),de én megengedném már neki olyan 14-15 évesen.Én 14 voltam,amikor kipróbáltam,nővérem 16.Semmi nem történt..
2012. júl. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
14 evesen probaltam ki, utana kaptam is egyet. Csak neha-neha hasznaltuk, ha mondjuk nalam aludtak a baratnoim. Fuhoz soha nem is volt kozom. Annyira meg nem nagy poen, hogy mindig szivjuk, eloszor csak amolyan kezdeti felindulas lesz. Par alkalom nem hiszem, hogy megart.
2012. júl. 14. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Hogyha vizipipa ásványt használna csak és nem dohányt, akkor kb 15 éves korától engedném. Mert abban tényleg nincs nikotin, se kátrány. A dohányokról próbálnám lebeszélni még 30 évesen is.
2012. júl. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
én 19 évesen próbáltam először :)
2012. júl. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!