Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan, akinek nem lett...

Van olyan, akinek nem lett gyereke mert nem akart, de megbánta?

Figyelt kérdés
29 éves nő vagyok, egyelőre azt érzem, hogy egyáltalán nem szeretnék gyereket, de mindenki azt mondja, hogy ez a legjobb legfantasztikusabb dolog a világon, megváltozott az élete stb...de én csak lemondást látok benne, és azt, hogy a szabadságomat teljesen korlátozná. Van itt olyan aki szintén nem szeretett volna de később amikor már nem lehetett neki mert megöregedett megbánta? Kicsit bizonytalan vagyok még, hogy ha nem lenne megbánnám később de inkább a gyerek nélküli élet felé hajlok.
2012. júl. 15. 09:19
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
97%
Ha csak lemondást érzel a gyerekvállalásból akkor tényleg ne vállalj be, mert tény, hogy rengeteg lemondással jár. Ha így érzed, nincs abban semmi rossz, inkább ne legyen gyereked, minthogy csak a társadalmi elvárások miatt szülj, aztán pokollá tedd a gyerek életét, mert megbánod. Nekem van gyerekem és én is így gondolkodtam, igaz 25 voltam mikor született és életem legjobb döntése volt!
2012. júl. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:
köszi a választ!igen, ezt sok embertől hallottam, hogy élete legjobb döntése, legnagyobb boldogság, de miért olyan nagy boldogság? mi benne olyan jó? azt valamennyire megértem amikor már nagyobb, értelmes és lehet vele beszélgetni, de az első időszak?testileg lelkileg leamortizálja a nőket, meg utána is minden gerekesnek csak a gyerek körül forog az élete, mikor kakik, büfizik, mit csinál, sír stb, aztán később ide vinni, ilyen szakkör, olyan óra, most ezt csinálni neki, azt kér, ezt akarja, folytonos aggódás, azt látom, hogy akkor már az ember nem csinálhatja azt amit igazán szeretene ha gyereke van
2012. júl. 15. 09:31
 3/61 anonim ***** válasza:
94%
Én férfiként ugyanígy gondolkodtam mint te, most hogy terhes a feleségem, már minden más, alig várom hogy megszülessen. hidd el te is megváltoznál, és nem mindig neked kell a gyerek körül forognod, lesz annak apja is.
2012. júl. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
86%

Szia! Én 28 éves vagyok, és soha nem akarok gyereket. Viszont veled ellentétben meg sem fordul a fejemben, hogy ezt valaha megbánhatnám, mert egyszerűen egyetlen momentuma sincs a gyerekvállalásnak, ami számomra pozitív lenne, így nem is értem, hogy mit bánhatnék meg. Szerintem ha bizonytalankodsz, akkor ne dönts most véglegesen, egyébként is ráérsz még, nem vagy 100 éves. Viszont ebben nem másnak a véleményére kellene hallgatnod, hanem neked magadnak kellene tudnod, hogy mit is szeretnél.

Nemigen fogod megtudni, hogy hány ember bánta meg, hogy nem szült, de szerintem kb. 10000-szer több olyan ember van, aki azt bánta meg, hogy szült, csak sosem fogják beismerni még maguknak sem.

2012. júl. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
36%

4-ik válaszoló szerintem hülyeséget mondasz! Talán anyukád megbánta, hogy megszült? Mert akkor érteném a keserűségedet!

Kérdező, ezt nem lehet elmagyarázni, ha valaki nem vágyik kisbabára, nincs benne anyai ösztön akkor nincs és kész, az ne vállaljon gyereket! Jobban becsülöm az ilyet, mint az idegbeteg hisztis pi..ákat, akik végignyafogják az anyaságot!

2012. júl. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
20%
Azért érzed ezt, mert még nem voltál, és nem vagy igazán szerelmes.
2012. júl. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
82%

Az sem igaz,hogy a gyereknevelés a legfantasztikusabb dolog a világon,még ha nagy öröm is. Csak ma ezt szokták hangoztatni. Ezért vállalnak ma sokan felelőtlenül gyereket.

Csak az vállaljon gyereket,aki tudomásul veszi,hogy sok gond is jár vele. Amíg pici,öröm nézni,ahogy fejlődik,okosodik,de kamaszkortól már inkább a gondok kerülnek túlsúlyba.

Hogy megbánod-e?

A szomszéd néni 85 éves,egyedül él. 3 gyereket nevelt fel,iskoláztatta őket. Ma mindegyik külföldön él,csak néha látogatják a mamát. Ő vajon megbánta-e?

Vagy az az anyuka,aki párkérdéssel előbb írta,hogy a lánya idegileg teljesen tönkretesz. Ő biztosan megbánta,hogy szült gyereket.

Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

2012. júl. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
52%
Ja igen, a kérdésre válaszolva. A terhesség volt a legcsodálatosabb időszak az életemben. Amikor megszületett, az a következő csodás időszak volt, pedig jó ha aludtam napi 4 órát. A büfiztetés, peluscserélés, szoptatás soha nem nyűg, de ezt csak az érti meg aki szült már. A testem jobb mint sok húszévesnek, sokan el sem hiszik, hogy van egy 9 éves lányom. De az a véleményem, hogy nem lehet rábeszélni valakit az anyaságra, ez ösztönből kell működjön.
2012. júl. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
94%
Egyik barátnőm soha nem akart gyereket, aztán 37 évesen valahogy véletlenül besikerült neki egy alkalmi kapcsolatból. Most azt mondja, hogy ez a legjobb dolog, ami valaha életében történt vele, nem is gondolta, hogy ekkora öröm egy kisbaba.
2012. júl. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! attól tartok csak kicsit, hogy mi lenne ha később mondjuk 40 felé úgy érezném, hogy szeretnék gyereket és késő lenne már...de most tényleg (sajnos) csak tehernek éreztném, persze ezen a legtöbben megbontránkoznak, mint ahogy azon is, hogy nem szeretnék, anyukám már mindennél jobban várja az unokát, persze néha mondogatom neki, hogy én nem biztos, hogy szeretnék, de szerintem azt hiszi viccelek, meg majd megváltozom...én nem hiszem, szerelmes is voltam, nagyon is, és akkor is ugyanígy éreztem, azt éreztem, hogy a barátommal kettesben szeretném leélni az életem, hogy bármikor azt csinálhassuk és oda utazhassunk ahova csak kedvvünk tartja
2012. júl. 15. 09:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!