Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy anyámtól...

Mit tegyek, hogy anyámtól kapjak egy kis elismerést?

Figyelt kérdés

Bocsánat, lehet, hogy hosszú lesz.


Nos, az az igazság, hogy anyámtól egész életemben semmi elismerést vagy legalább bizalmat nem kaptam. Akármibe kezdtem, akármit próbáltam mindig megkaptam, hogy én ehhez kevés vagyok, ez nem fog sikerülni, nem fogom szeretni, nem fogom bírni. A dolgok viszont úgy állnak -nem dicsekvésképp-, hogy eddig bármibe is kezdtem, mindig sikerült.

Sose voltam kitűnő tanuló, volt ami jobban ment, volt ami kevésbé, viszont a lexikális tudásom középiskolában megdöbbentette időnként a tanáraimat is. Emellett világ életemben el tudtam adni magam. Ezekből nagyon jól feltaláltam magam egész életemben.

Ennek ellenére mindig megkapom, hogy "bezzeg a nővérem, aki kitűnő tanuló volt". Namármost bezzegnővérem, bármennyire is szeretem és becsülöm, egy teljesen életképtelen ember 25 éves korára. Hazajön a munkából és alszik, ez a mindennapos tevékenysége. Főzni nem tud, párkapcsolatra képtelen és lusta. Pedig tényleg nem lenne buta nő, csak semmit nem tud megcsinálni amit nem lehet könyvből megtanulni. És mégis ő az aki mindent jól csinált egész életében.


Én viszont akármit kezdtem az hülyeség és képtelen vagyok rá...

Példák: Gimiben nyelvvizsga, nekem nem fog menni, nehéz, pénzkidobás, mert úgyse tanulok rá eleget... és lám sikerült.

Előrehozott és emelt szintű érettségi, nem fog sikerülni, kevés vagyok emelt szintre... és hoppá ötösök lettek.

Jogosítvány, nem vagyok vezető alkat, sose ültem volán mögött, úgyis megbukok... és nocsak, elsőre átmentem minden vizsgán.

Gimnázium után úgy döntöttem, hogy hanyagolom az egyetemet, és elmentem szakmát tanulni (cukrászat). Erre jött, hogy felesleges, 2 hét múlva megunom, nem fogom bírni a nyomást... évfolyamelsőként végeztem, és a gyakorlati helyemen felajánlották, hogy maradjak dolgozni.

És most a legújabb: Szakma után késznek éreztem magamat az egyetemre és megjelöltem pár szakot, első helyen programtervező informatikust. Erre kitalálta, hogy kevés lesz a felvételi pontom, nem fogom érteni az anyagot, nem is hozzám való a szak. A pontjaimról annyit, hogy 50-nel van több mint a tavalyi felvételi ponthatár.


És ezek csak a nagyobb horderejű dolgok, apróságokért naponta megkapom, ugyanez volt mikor diákmunkára mentem, mikor versenyekre jelentkeztem, mikor elkezdtem komolyan sportolni. Gimi közepéig magam is elhittem, hogy egy szar képességű valaki vagyok ám apám, nagyszüleim és tanáraim biztatására egyre vágtam be a komolyabb kihívásokba. És az akadályokat relatíve könnyedén vettem.

Ekkor jöttem rá, hogy több vagyok mint amilyennek anyám beállít engem.

Viszont a kisebb-nagyobb sikerek ellenére dicsértet vagy elismerést sose kaptam. Egyszer se mondta, hogy igen fiam, igazad volt ezt tényleg jól csináltad. És ezt így felnőtt fejjel érzem igazán bántónak.

És a legkeserűbb pirulámat pár napja kaptam meg. Mikor rákérdeztem a dolgokra felemlítettem, hogy az én "ó de tökéletes nővérkém" anno egyetemi jelentkezésekor felutazott az ország másik végébe alkalmassági vizsgára, és az ajtóban bepánikolt és próbálkozás nélkül hazajött, hisztizve, mint egy öt éves, hogy ő erre képtelen.

Erre anyám azt mondta, hogy idézem: "Ő legalább felismeri a saját gyengeségeit, míg te görcsösen ragaszkodsz az összes gyerekes hülyeségedhez."

Had ne mondjam egész életemben kevés dolog esett ennyire szarul...


Anyámról tudni kell amúgy, hogy elég durván feminista (nem is vagyok benne biztos, hogy a feminista a legjobb szó rá, ha a nőket felsőbbrendűnek érzi a férfiaknál), fejlődésképtelen, mindig csak nyavalyog, hogy ez így rossz az úgy, de tenni nem hajlandó semmi ellen.


Bocsánat, hogy ennyire bő lére eresztettem, de ez nagyon felgyűlt bennem.


22/F



2012. júl. 15. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyád egy ostoba idióta, te meg jó csávó vagy, le a kalappal!


Sokat nem tehetsz, csak annyit, amit eddig is, hogy hiszel magadban! Sok sikert hozzá!


Ja, és anyádnak ne számolj be semmilyen tervedről.

2012. júl. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
hát sajnálom hogy ilyen anyukád van:( de biztos hogy azért szeret téged is!:) nem is tudom,hogy ha ennyire elítélt akkor nem is érdemelné meg hogy a kedvében járj(ez a véleményem) esetleg mond neki hogy mindenre azt mondtad nem fog sikerülni és sikerült...vagy nem is tudom:/ sok sikert a jővőbe! csak ennyit tudok mondani
2012. júl. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=7n678HwsZJU


Tudom csak egy jól hangzó filmes dumának tűnik de nagyon igaz. Mindenkinek látnia kéne aki magára veszi mások hitetlenkedését.

Még valami: kinek élsz? Anyukádnak vagy magadnak? Kinek tanulsz? Neki vagy magadnak? Kinek akarsz megfelelni? Neki vagy magadnak? Mert (hogy klasszikustól idézzek) "útelágazáshoz értünk": választanod kell a téged másodrendű gyerekének tekintő anyád és önmagad között.


Én azt mondom költözz is el, elég nagy vagy hozzá. Hogy miért? Mert ha maradsz azzal csak a keserűség fog tovább gyűlni benned nap mint nap, és azzal csak magadnak ártasz, nem nekik.

2012. júl. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ó, A boldogság nyomában... az egyik kedvencem.

Igazából ma már fel sem veszem, ha belekezd ezekbe a dolgokba.

De régen, még gimiben még mai szemmel kisebb horderejű dolgok előtt is képes voltam egy gyengébb pánikrohamot produkálni. Például témazáró előtti éjjel nem bírtam aludni, mert azt éreztem, hogy én erre képtelen vagyok.


Elköltözni nem igazán tudok, mivel a félretett pénzemet az egyetemre szánom, meg már amúgy is csak félig-meddig lakok itthon.

Félre ne értsetek amúgy, az egész családommal jó a viszonyom (még anyámmal is), nagyon család centrikus ember vagyok. Csak zavar, hogy életemben nem kaptam biztatást attól a személytől, akitől a leginkább kéne.

2012. júl. 15. 23:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
NE, csak könyörgöm ne vágyj egy ilyen ember elismerésére, mert nem kapod meg!!!!! Nekem Apám ilyen. 19 évesen pánikbeteg lettem, pszichológushoz járok mai napig. Megcsináltatott velem egy Szondi tesztet..Az eredmény: Infantilis vagyok, mert áhítozva várorom apuci soha meg nem érkező elismerését....Most 23 vagyok dolgozom, jó vagyok benne (labor) saját lakásom van és többszörösét elértem mint Szentbáttyám és még mindig napról napra keseríti meg az életem a meg nem kapott dicséret és az emiatt tomboló önbizalomhiány és kényszeresség..Nem kívánom neked, őszintén! Élj magadnak, az a boldogság útja! Ő meg bek.phatja ha nem lát a szemétől, nem látja a való értékek halmazát, ami benned van! Sok sikert!!!
2012. júl. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, a függőség rossz dolog... az se jó, ha szerektől, szenvedélyektől függünk mint a drog, vagy a játék, de az se, ha más emberektől... meg kell szűnni dependens (függő) személyiségnek lenni... mert az egy rossz dolog, a psziché egyfajta zavara...
2012. júl. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szomorúan olvastam a soraidat, nálam apám és a nagyanyám ugyanez, nyelvvizsgám van, szakmám, most csinálom a másodikat, elkezdtem a fősulit is, csak abbahagytam, mert rájöttem, az a szak nem nekem való (meg tudnám csinálni, csak lelkileg nagyon megviselt...)

Nekem bezzegunokatesóm és bezzegnővérem is van, de hidd el, amíg nekik mindent a fenekük alá toltak (a 17 éves unokaöcsém megkapja a nagyszüleim kocsiját, én meg BKV-zzak a 18 kilós masszázságyammal), én megtanultam küzdeni, és becsülöm, amim van! Van párom, tanulok, és haladok egyről a kettőre!


Tudom, hogy fáj, hogy anyukádtól semmiféle elismerést sem kaptál, de gondolj ilyenkor arra, hogy te hol fogsz tartani 10 év múlva hozzájuk képest. :) Maradj ilyen kitartó, harcolj az álmaidért, és menni fog az egyetem is, úgy gondolom! :) Épp elég elismerés lesz, amikor rájönnek, hogy te meddig eljutottál önerődből, ők pedig egy helyben toporognak. Hajrá! :)

2012. júl. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!