Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön szobában alszom a...

Külön szobában alszom a páromtól, mert elviselhetetlenül horkol éjszaka. Kezdünk elhidegülni, aggódom. Más horkolós pár hogy oldja meg a gondokat?

Figyelt kérdés
Ettől tartottam,hogy távolodni fogunk egymástól. Igy ritkábbak lettek a szexuális együttlétek,hisz ugye ott sem vagyok vele este, kezd a meghittség halványulni. De képtelen vagyok vele egy szobában aludni! A füldugótól fáj a fülem, ráadásul nem biztos,hogy meghallom a tôlünk távoli szobában alvó3,5 éves gyerkőcöt, ez is idegesitett. Ideges,fáradt vagyok másnap,ha vele alszok,vagyis hallgatom a horkolását. Engem kimerit,hogy éjszaka 22-szer keltenek fel. Átmentem aludni a vendégszobába, estétöl reggelig,nyugodtan,siri csendben alszom. De ebből baj lesz,vagy már van! Igy megy máe egy jó éve. Ki mit tanácsol? 12 éve vagyunk együtt, egy gyermekünk van.
2012. júl. 17. 06:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Vannak horkolásgátló segédeszközök, és orvos is foglalkozik ezzel. Miért nem léptek ilyen irányban?
2012. júl. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%

Mi kb 2éve külön alszunk a férjemmel, mert a babánk még egy éjszakát nem volt hajlandó átaluudni, és a férjem kimerült lenne reggelre, hogyha 10szer kelne miattunk. Mi úgy csinájuk, hogy mikor elalszik a baba átmegyek hozzá: beszélgetünk, szexszelünk, filmet nézünk, ilyesmi...aztán ha nagyon elálmosodunk, akkor visszamegyek a babához. Reggel 6kor kelek, akkor megint átmegyek és összebújunk, fél8kor kel a férjem. Este,mikor meg hazajön, akkor meg próbálunk minél többet együtt lenni. Közös vacsi, közös sétálás.

De persze,mihelyt a babónak lesz külön helye, ami közel lesz a szobánkhoz,akkor ez megszűnik.

Szerintem sem lehet ezt állandóra csinálni Valami megoldás csak van a horkolásra? Én beszélnék a háziorvossal, hátha tud ajánlani valamit

2012. júl. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

először is meg kellene vizsgáltatni a férjedet, hátha valami betegség, pl. polip okozza a rémes horkolást.


Szerintem önmagában az együtt alvás hiánya nem okozhatja az eltávolodást, hiszen, ő is át tud menni a vendégszobába, mert nem csak az ágyban lehet este 10-kor szexelni...Egyébként meg csak tudjátok, hogy szex lesz, nem? Szex után meg mindenki mehet a maga vackába aludni. Vagy elalszol ott vele, aztán ha horkol, átcuccolsz...


Mikor a gyerek a hálónkban aludt, egy évig, nem is szexeltünk ott, pedig mindketten ott aludtunk...

2012. júl. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%
Nálunk a feleségem is horkol, és úgy tudom, én is. Néha, régebben volt valami panasz, hogy ez éjszaka zavaró, de aztán megállapodtunk, hogy éjszaka nem hallgatózni kell, hanem aludni. Azóta is egyágyban alszunk, és nem ébredek fel a horkolásra én sem. Az ember tudomásul veszi, hogy ez egy normális környezeti zaj, talán hiányozna is, ha nem lenne.
2012. júl. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%

eleinte felébredtem rá,mozditottam picit az arcán,attól meg nem ébredt,de abbahagyta.

Eltelt 15 év,megszoktam.

Olyannyira megszoktam,hogy nemrég amikor el kellett utaznom,éjjel arra ébredtem hogy túl nagy a csend :):)

2012. júl. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk csak egy rövid ideig volt probléma, nem tudom mi volt a férjemmel, de egy időszakban rettenetes hangosan horkolt még az ablakot is becsuktam. Elégé megijedtem, mondtam neki, mi lesz így én nem tudok vele egy szobában aludni, aztán szerencsére megszűnt ez a probléma. Talán menjetek orvoshoz, azért a házasságban ne legyen már természetes, hogy külön alszotok. MEg lehet oldani a szexet, persze meg a beszélgetést, de akkor is...
2012. júl. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%

Egy év alatt már bőven kialudtad magad, vissza lehet rendeződni, amíg nem késő.


Ha a férjed valóban ANNYIRA horkol, hogy nem tudsz tőle aludni, akkor küldd orvoshoz, mielőtt károsodna az egészsége.

Ha alig horkol, mégis zavar, akkor az alvásprobléma, és a tied.


Volt az egyszeri párbeszéd, amikor egy nő panaszkodott az özvegy barátnőjének, hogy olyan hangosan horkol a férje, hogy nem tud aludni, az özvegy barátnő meg azt válaszolta, hogy ha még egszer hallhatná a férjét horkolni, sokkal jobban aludna. Tanulságos történet szerintem.

2012. júl. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Fül- orr- gégészeti vizsgálat kellene, és/vagy egy alvásambulancia felkeresése.

Lágyszájpad egyebek vizsgálata, és általában az ok meghatározása.


Érdemes megpróbálni egy profi fogtechnikusnál készíttetni egy jó harapásemelőt, ezzel megtanul a párod aludni.


Nem gondolom, hogy életed végéig ezt hallgatni kell, a horkolás betegség.

Az viszont nem betegség, ha csendben tudsz csak aludni, ez egy normális-, természetes igény!

2012. júl. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%
4-es vagyok. Válaszolok, bevallom, hogy ugyanabban az ágyban alszom, mint a feleségem, horkolástól függetlenül, erre lenullapontoznak. Azt kellett volna írni, hogy inkább fojtsuk meg házastársunkat, ha horkol? A jó százalék? ))
2012. júl. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
A horkolás alvásprobléma, ami egészségkárosodáshoz vezet. Ebből adódóan kötelező volna minden horkolónak szakemberhez fordulnia. Ha kövér, akkor jó volna lefogyni, mert a túlsúly miatt is kialakulhat a horkolás. Menjetek orvoshoz, az majd tud tanácsot adni, kivizsgálja mitől horkol és meg fogja tudni mondani, mit kell tennie a megszüntetéséhez. Ha a férjed nem hajlandó rá, na az bizony válóok volna nálam, ugyanis számomra is fontos az alvás, és eleve gáz, ha a férjem nem volna hajlandó ilyenre úgy, hogy tudja, ez nekem mekkora szenvedés.
2012. júl. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!