Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön szobában alszom a...

Külön szobában alszom a páromtól, mert elviselhetetlenül horkol éjszaka. Kezdünk elhidegülni, aggódom. Más horkolós pár hogy oldja meg a gondokat?

Figyelt kérdés
Ettől tartottam,hogy távolodni fogunk egymástól. Igy ritkábbak lettek a szexuális együttlétek,hisz ugye ott sem vagyok vele este, kezd a meghittség halványulni. De képtelen vagyok vele egy szobában aludni! A füldugótól fáj a fülem, ráadásul nem biztos,hogy meghallom a tôlünk távoli szobában alvó3,5 éves gyerkőcöt, ez is idegesitett. Ideges,fáradt vagyok másnap,ha vele alszok,vagyis hallgatom a horkolását. Engem kimerit,hogy éjszaka 22-szer keltenek fel. Átmentem aludni a vendégszobába, estétöl reggelig,nyugodtan,siri csendben alszom. De ebből baj lesz,vagy már van! Igy megy máe egy jó éve. Ki mit tanácsol? 12 éve vagyunk együtt, egy gyermekünk van.
2012. júl. 17. 06:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%
Mi tegnap voltunk a férjemmel orvosnál ilyen probléma miatt. A kemény- és puha szájpadlása is nagyobb, sőt a nyelvtöve is, tehát elég összetett a probléma. Vele született dolog, holnap lesz meg a műtét időpontja, lézerrel csinálják, nem altatják, 30km-re távolabb nem utazhat aznap és másnap. Semmi véső, ilyesmi. Érdemes megnézetni, én 2 db csukott ajtón át hallottam, és mi sem aludtunk együtt. Ez csak rosszabb lehet, ha nem fordultok orvoshoz. Ha kell, menjetek el 5höz, nagyon nehéz jó orvost találni. 90e. a műtét, így kalkuláljatok.
2012. júl. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

A férjem fél évig járt alváslaborba, szakorvoshoz, émg lágy szájpad műtétje is volt és ugyanúgy horkol. Nem mindenkin segít. Hozzáteszem, hogy nincs elhízva sem, az orvosok se tudnak már mit mondani.


Sőt, ő szakaszosan horkol, egy óra horkolás, két óra alvás, sormintában.


Én egyszerűen kiköltöztem a nappaliba. Nagyon rossz alvó vagyok, míg ő két mp alatt mélyalvási fázisban van. Lefekszünk, foglalkozunk egymással, aztán amint elkezd trombitálni, fogom a takarómat és átköltözök a nappaliba. Nekem még így is tovább egy óra, amíg elalszom.


Viszont alvás közben úgysincs magánál, teljesen mindegy, hogy ott vagyok, vagy a másik szobában. Ha felébred és akar valamit, ő is ki tud jönni hozzám.


Szóval nálunk nincs gond a külön alvásból.


Mondjuk annyiból jobb a férjemnek is, hogy amíg mellette aludtam, egy-két órát zargattam azzal, hogy böködtem és ciccegtem neki, amitől kb 3 másodpercig csendben volt, aztán újrakezdte.És bármilyen testhelyzetben horkol. Hason, háton, oldalt fekve. De még ülve is, mert egyszer a kocsiban aludt el.


Én meg területet foglalok és takarót zsákmányolok álmomban, úgyhogy ő is nyugodtabban alszik, mert nem ébred arra hajnalban, hogy én két takaróba csavartam magam, míg ő didereg és alig lehet lerobbantani rólam a takarót, annyira magamra csavarom. Rosszabb esetben állítólag morogtam is, mint egy kutya, ha el akarta venni.

2012. júl. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én simán alszok akkor is, ha ő horkol, mindeközben a lakásban meghallom az egyéb motozásokat. :) Kérdező, tényleg jó ötlet az alváslabor, érdemes felkeresni. De előbb a fül-orr-gégészeten tegyetek egy kört.
2012. júl. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Orvos, horkolást gátló ilyen kis csipesz, ha más nincs (gyógyszertárban kapható).

Az enyém borzalmasan horkolt, nem vett levegőt, horkantott utána, majd megőrültem, majd elment dokihoz és befektették alvás klinikára(?), ahol kiderült, hogy a légcsöve éjjel összeszűkül alvás közben, így már egy "lélegeztető" géppel alszik, nyomja le az orrán a levegőt és mindannyian vígan alszunk. :)

2012. júl. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon koszonom a rengeteg valaszt! Egy honapja iszonyatos homlok es arcuregi fajdalma volt. Orvoshoz ment, tele volt a homloka, arcurege gennyel, a fulorrgegesz foorvos polipot is talalt , ugyhogy ezt is eltalaltatok, olyat, ami a foggyokon mar rajta van. Pluszkent csikorgat a horkolas melle. Tehat horkol, csikorog felvaltva.

Majdnem meg kellett furni a genny miatt a koponyat, de szerencsere valami soda folytan elmult a panasz, megszunt eros gyogyszerekkel a genny. A parom a vilag legfososabb embere! Az orvos maga az ordog. A mutet pedig egyenlo azzal, ha a purgatoriumba rendelnek be.... A doki nem rendelt el azonnali mutetet, pedig ha megteszi, talan lenne megoldas a gondra. Ha nekem ilyen polip lenne bennem, azonnal kivetetnem. Ot NEM ERDEKLI.! Nem megy mutetre, csak ha mar nagy baj lesz, en ugy sejtem. Tehat komoly onfejuseggel es rettegessel allunk szemben! Ha ujra begennyesedne, szerintem a doki mutet nelkul nem engedne haza. Ennek kell, hogy szurkoljak? Hogy beteg legyen? Akinek onfeju, ontorvenyu parja van, csak az erti meg, hogy ez milyen borzaszto szelmalomharc. Hagyjam el a kisgyerekkel, mert ilyen? Nem tudom, miert szeretem ennyi ido utan is, holott teljes ellentetem. De megis. Szeretem az eletemet, de ezt a makacs butasagat nem.

2012. júl. 18. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!