Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy teheti túl magát egy...

Hogy teheti túl magát egy lány azon, hogy 13-14 éves kora között rendszeresen molesztálta egyik hozzátartozója?

Figyelt kérdés

Nos, azóta már eltelt jó pár év, és persze tudom, hogy én rontottam el ott az egészet, hogy nem mertem szólni a szüleimnek rögtön az első ilyen eset után, tehát az illető folytathatta az egészet több mint egy éven át...:(

Utána, mivel egyre erőteljesebben tudtam tiltakozni ezellen, abbahagyta... Szerencsére annyira durva nem történt, de épp elég ahhoz, hogy megviseljen. Az eset pár évre rá derült ki, amikor bevallottam... na de nem ez a lényeg, hanem, hogy eléggé gátlásossá és visszahúzódóvá tett ez az egész, legalábbis gondolom emiatt vagyok ilyan... Ezen hogyan tudnék változtatni?


2009. júl. 13. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Egy közeli, belevaló és erős férfiismerősöd és balta-jóbarátja sokat segíthet, ha azt az illető koponyájába illeszti.


Nagyon sajnállak!!!

A megoldást sajnos nem tudom, de szakember - pszichológus - segíthet.

Drukkolok Neked!

2009. júl. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tudnia mindenkinek, beszélned kell róla, lehet hogy most épp egy másik kislányt zaklat, és tart félelemben!!
2009. júl. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
szia, ha gondolod írj privit, beszélhetnénk msnen, velem is megtörtént ez(kicsit durvábban..), nem is olyan régen, és túllépni én se tudok..próbálkozok próbálkozok, de mikor utána ismét olyan helyzetbe kerültem/ez már önszántamból/(nem lett belőle semmi) akkor majd el sírtam magam, mert eszembe jutott minden..
2009. júl. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

feltétlenül fordulj egy szakemberhez, mert ha ezt nem dolgozod fel, akkor tönkre teszed a saját életedet. vannak nagyon jól kiképzett pszichológusok!!!


sok szerencsét!

2009. júl. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz kell fordulni, mert ezek nagyon mély traumák lehetnek _még akkor is_, ha esetleg nem érzed úgy, hogy különösebben meghatározó lenne.
2009. júl. 14. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nálad mit takar pontosan a molesztálás, nekem is volt egy távoli rokonom, aki kb. 6-12 éves korom között rendszeresen fogdosott, amikor találkoztunk. Én sem szóltam senkinek, fogalmam nincs, miért. Aztán amikor ráébredtem, hogy ezt nem lenne szabad tennie, sikerült leállítanom.

Hogyan léptem tovább? Igaza volt egy korábbi hozzászólónak: ha jön valaki, akibe beleszeretsz, aki gyengéd, akkor feledtetni tudja. Az első barátomnak elmondtam, amikor hiába közeledett, és én hiába vágytam rá, egyszerűen nem sikerült elfogadni még egy csókot sem. Aztán szépen lassan idővel megoldódott.

De ha komolyabb molesztálásról volt szó az esetedben, akkor nem biztos, hogy ketten meg tudjátok oldani.

2009. júl. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus segítségét kell kérni, nem szabad ezt kezeletlenül hagyni.

És nem tudom mit jelent az, hogy kiderült: az illető felnőtt? vagy a környezetében élő felnőttek tettek feljelentést?

Az ilyen történeteknek a rendőrségen kell végződniük.

2009. júl. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :) az illető felnőtt igen, már 60 éven felül volt akkor is...
2009. júl. 14. 09:39
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én három módszert ismerek, amiről azt gondolom segíthet az esetedben. A hipnózis, a pszichodráma és a Hellinger módszer. Én az utóbbival foglalkozom, ez nem jelenti azt, hogy Neked ez a legjobb és feltétlenül azt ajánlom. Ez attól függ, hogy hol tart benned a történtek feldolgozása és milyen természetű az akadály, amivel küzdesz.


Mivel az okot már beazonosítottad, és dolgozni is akarsz vele, az a legfontosabb kérdés, mennyire érzed erősnek magad. Ha eléggé, akkor elmehetsz drámázni ezzel. Az csoportmunka, és konfrontatív tud lenni nagyon. Tehát ha gátlásaid vannak, nem mered megmutatni magadat másoknak, akkor ez nehezen fog menni neked. Akkor elmehetsz egyéni terápiába, ami lehet sokféle, én a saját tapasztalataim alapján a hipnózist vélem erre a leggyorsabbnak, leghatékonyabbnak. A Hellinger módszer pedig szintén egy csoportterápia, tehát a mások előtt megnyílás kell hozzá, viszont elfogadó, nem szembeállító légkörben zajlik.


Azért merem ezt is ajánlani, mert azzal, hogy ide írtál, valamennyire már megnyíltál, valamennyire kész vagy erre. (De ezt csak második helyen ajánlom. Ha kész vagy a szembefordulásra is, menj inkább drámázni! Ha pedig úgy érzed, nem tudsz több ember előtt foglalkozni ezzel, akkor válaszd a hipnózist egyéni terápiában!)


Amit semmiképp ne tegyél, hogy eltemeted magadban ezt, és azt gondolod, hogy ezzel megoldottad. Nagyon jó, ha magadtól is gyógyulsz, viszont ha segítenek Téged ebben, akkor gyorsabban megy. Az életed pedig lehet jobb. Minél előbb, lesz jobb, annál előbb tudsz elkezdeni egy másik problémával foglalkozni. Attól pedig ne félj, hogy elfogynak a problémáid! Mindig jön valami új, nem lehet unatkozni sokáig... :oD


Ha van kérdésed, írj privátban!

2009. júl. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Velem egyszer történt ilyesmi 8 évesen, évekig elő sem jött, de aztán durva volt. Szakembert keress szerintem is. És mondd el a szüleidnek. Nem lehet tudni, hogy mást nem fenyeget-e ennek a hozzátartozónak a hajlama.
2009. júl. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!