Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek most? Már nem...

Mihez kezdjek most? Már nem bírom idegekkel.

Figyelt kérdés

Előre is elnézést de hosszú lesz.

A húgom 2 éve végzett az érettségivel, nem vették fel fősulira, gondolta újrapróbálja, fizettem is neki a tanárját mert anyukámmal ketten dolgozunk és 2 fizetésből élünk meg 3 an. Plusz a nagypapámat is támogatjuk egy kicsit anyagilag mert a gyógyszerei nem olcsók. A húgom tavaly szeptemberbe kapott egy lehetőséget hogy elmehet tanulni szakmát amit a munkaügyi központ fizetett volna neki és még állás ajánlatot is kaphatott volna, de ő közölte hogy nem fog pénztárban ülni napi 8 órát. előtte semmit nem csinált csak bulizott és ami volt pénze az örökségünkből azt már el is herdálta. Nem örököltünk sokat, anyám örökölte eredetileg de mi ketten kaptuk meg felezve. Lényegtelen ez igazából, de a húgom továbbra is tartja az igényeit márkás, divatos ruhákat akar, bio ételeket amik mocskosul drágák, és persze elvárja azt is hogy neki legyen egy csicskája aki majd rendet tesz utána. Ez az egész tavaly nyáron kezdődött el akkor volt amikor elment fesztiválozni csak úgy mi mondtuk neki hogy oké ha a zsebpénzét rá áldozza akkor mehet, de mi nem adunk neki egy kanyit sem. Persze a húgom elherdálta azt a pénzt teljesen, utána meg minket húzott le anyagilag, persze mondtuk neki hogy fogja vissza magát, mert ne telik mindenre. Viszonylag jól megélünk de extrákra nem adunk ki mert akkor éheznénk, én meg anyám kínaiba vásárolunk ruhákat olcsóbb kajákat veszünk, és beosztjuk a pénzt. A húgom miatt spórolni sem tudok mert folyton keveri a bajt. Itthon semmit nem csinál nem részletezem a dolgait a TV-jéből már kitéptem a kábelt mert folyton nézte a bugyuta sorozatait. legutóbb megtetszet neki valami nagyon szép party ruha kért tőlem 10 ezret hogy megtudja venni de én nem adtam neki se anyám. Ő megvette mert még volt sunyiba pénze. De most már semmi nem volt neki. Ugye legutóbb leakart volna menni a Balatonsoundra, mert hívták csak az utazást meg az ottani költségeket kellet volna állnunk mondtuk neki felejtsd el mert semmi pénzed nincs, nincs elképzelésed a jövőről bulizol eleget, nem csinálsz semmit stb... stb... De mégis elment azzal a címszóval hogy a barátnőjéhez ment át pár éjszakára hogy ne unatkozzon amikor a szülei nyaralnak. Anyám észrevette hogy hiányzik a szekrényéből közel 40 rongy amint hazajött a húgom kapott egy alapos fejmosást. Anyám idegileg kiborult, rosszul lett, szabit vett ki, ma én is vettem ki szabit mert elvittem dokihoz, gyomor idegei miatt van ő rosszul. A húgom persze nagy ívben tesz rá a dolgokra őt nem érdekli éli a maga kis álomvilágát. Én anyukámmal beszéltem a dolgokról és eldöntöttük hogy akkor a húgomat vágjuk ki itthonról a fenébe, de ma amikor hazaértünk mondta hogy még adjunk neki esélyt. Én már nem bírom tovább, nem fogom végig nézni amikor anyukám egészségére teljesen rámegy ez a viselkedése. Elköltöznék itthonról de nem akarom anyámat itt hagyni a sz@rban egyedül nem élne meg jól plusz a húgom is teher lenne neki. Én reggel 7-től 4 ig dolgozok nem mindig tudok anyukámnak segíteni csak amikor nappal dolgozik akkor eltudok mosogatni meg 1-2 dolgot kezdeni. A barátnőm nem jön át ide még 2 percre sem mert a húgom nagyon megbántotta őt. Én mondtam már a húgomnak hogy kap 3 hetet hogy észhez térjen, ha nem kidobom cuccait z utcára, és csináljon amit akar. Mit tanácsoltok mi legyen? Anyám nem nagyon szeretné ha kivágnám itthonról, akkor meg mi legyen?? Már én is kezdek becsavarodni.



2012. júl. 18. 13:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
vágd jól pofán. komolyan. ordibálj vele.
2012. júl. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hú ez nagyon nehéz helyzet! Teljes mértékben megértelek, és igazat adok neked. De figyelembe kell venni, hogy mégis csak a húgod. Mondjuk ha nagykorú, akkor igazából, már nem tartoztok érte felelősséggel. Én mégis azt tanácsolnám, hogy előbb nagyon komolyan beszélgessetek el vele, hogy hogyan képzeli a jövőjét, ill. mik a tervei. Ha továbbra is ez, hogy élősködik rajtatok, akkor én nemhogy 3 hét, egy percet sem adnék neki gondolkozni, vagy megváltozni. Te nem teheted ki, mert gondolom csak anyukádé a lakás, viszont tőle meg ne várd, hogy majd kiteszi, hisz a gyermeke. Én a te helyedben egy forintot nem adnék neki, megvenném a konyhára való dolgokat, de pénzt nem adnék neki. Elég szomorú, hogy még lopni is képes volt, és pont az anyjától. Nagyon határozottan beszéljetek vele!!
2012. júl. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Háááát, szerintem nagyon elengedtétek vele a lovat, már bocsánat a bugyuta hasonlatért. Nem kell neki adni semennyit, pénzt eldugni (ha már nincs más megoldás), és ami a legfontosabb, nem megsajnálni!
2012. júl. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

vágd pofán. de komolyan..Mivel én is hasonló voltam a hugodhoz, rajtam is egy hatalmas pofon segített.

Leérettségiztem, azóta napi 8 órát ülök pénztárban. Tök mindegy mit dolgozok, a munka nem szégyen, a pénz meg kell.

2012. júl. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát egy ilyen gyereknek elkélne jó pár pofon. A fejmosás semmit sem ér egyik fülén be másikon ki. A pénzt jól tegyétek el, hogy meg ne találja, vagy tartsátok szinte az összeset bankszámlán, neki meg max egy ezrest adjatok egy hétre, mondván ha kell neki még pénz menjen dolgozni. Elég nagy már hozzá, hogy egyedül eltartsa magát. Én kollégista vagyok havi kb 40-50et kapok, de még azt is szégyenlem hogy nem nagyon jövök ki belőle pedig ruhákat ha 3 havonta veszek azt is turkálóban vagy kinaiban. Ne tegyetek a segge alá semmit, örüljön hogy tető van a feje fölött és enni kap. Esetleg meglehetne próbálni még a szobafogságot se tv se net vagy mobilt is elvenni. Szerintem itt nem elég pár szó cselekedni kell különben nem fog változni. De az ultimátum jó kezdet. Érezze hogy szorul a hurok, néhány flegmább felszólalása vagy pénz kunyerálása után.
2012. júl. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm aki eddig írt! Igazából pénzt nem fog kapni semennyit ezt eldöntöttük. Most vettem egy asztali széfet amit majd berögzítek valahová és oda zárunk el minden pénzt, meg kártyát. Készpénzt is csak azért tartunk itthon hogy ne kelljen mindig pénzt felvenni bárhová is megyünk, meg ugye ha elmegyünk nagy bevásárolni akkor van hogy nem működhet a kártyás fizetés, ezért nem árt ha van kéznél KP. Azért a telefonját nem veszem el mert nem lehet tudni mikor kell elérnem. A szobájába nem zárhatom be mert akkor az ablakon megy ki, úgyhogy teljesen mindegy, meg már nagykorú nem is tehetném meg. Én megmondom neki hogy mi az ábra ha végre sikerül egy 30 percre leültetnem, elmagyarázom neki hogy ez így nem működhet tovább aztán meglátom mi lesz.

Még várok válaszokat hátha kapok még ötletet mivel lehetne hatni rá, mert már se a szép se a csúnya beszéd nem hat, valami olyan kellene amivel tényleg megtudnám őt fogni és hogy kicsit elgondolkozzon. Barátja nincsen így vele nem tudok beszélni. A barátnőivel meg lehetetlen szót érteni bár vannak értelmes barátnői de őket már régóta nem látogatja. Köszönöm!

2012. júl. 18. 14:36
 7/13 anonim ***** válasza:
Biztos van gyenge pontja, mint mindannyiunknak, ezt neked kell tudni, te jobban ismered. Ha szereti a pénzt meg a ruhákat, hát azon a fronton haladj!
2012. júl. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én bátyám is ezt csinálta régen amikor befejezte a sulit. Persze ő nem lopott anyuéktól de rendszeresen eljárt bulizni, elszórta a pénzét, dolgozni nem akart, tanulni szintén. Aztán anyámék valahogy rávették arra hogy kezdjen el valamit mert ha nem akkor repül. Persze nem kezdett el semmit akkor mondta neki apám hogy oké holnap költözz el itthonról. Bátyám néhány napig a haverjánál volt majd az utcára került és könyörgött itthon 5 nap után hogy fogadják vissza pt megváltozik meg minden. Apám mondta neki hogy visszajöhet, de internet, TV nuku 1 hónapig, és kapott néhány napot hogy lépjen, lépett is. Elment dolgozni egy áruházba valami ismerőséhez dolgozott ott kb néhány hónapig majd jelentkezett szakképzésre, kitanult egy rendes szakmát. Most villanyszerelőként dolgozik, jól megél és már saját vállalkozásba fog kezdeni mert rengetegen hívják őt pluszba dolgozni mert megbíznak benne.

Lehet a te húgoddal is ez lesz majd később benő a feje lágya, és akkor nagyon szép jövő vár majd rá. Nehéz elkezdeni az előre lépést de valamivel hatni kell rá hogy lépjen.

Szerintem beszéld meg anyukáddal azt hogy pár napra küldjétek el őt, persze titokban beszéljétek meg valakivel hogy addig fogadja be majd vágja ki onnan, és ha az utcán köt ki elfog gondolkozni a dolgokon. Én meg a helyedben elven ném tőle a drága csilli villi ruhákat, mert azokra úgysem lesz szüksége ha az utcán köt ki vagy dolgozni fog. Csak néhány nadrágot, szoknyát, felsőket. Meg egyetlen egy elegáns ruhát hagyj meg neki interjúkra vagy felvételikre. Többit mindd vedd el aztán vagy akkor adod vissza neki amikor látod hogy sokat változik, vagy eladod és akkor visszajön valamennyi pénzed. Sok sikert!

2012. júl. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Semmit ne csinálj, semmin ne veszekedj vele. Hidd el, furcsa lesz neki, ő is tudni fogja, hogy ez vihar előtti csend.

Szerezz be egy naptárat, és karikázd be az időpontot, ahol mennie kell, ha nem lesz normális. Majd karikázz be egy következőt, amikor mennie kell, ha arra nem lesz munkája. Legyen jó elől, hogy lássa, hogy mennyi ideje van még.

Ha nem teljesíti, akkor kidobod, mert ha nem, rájön, hogy azt csinál, amit akar, úgyis megesik rajta a szívetek.

Esetleg, ha arra kerül a sor, akkor megmondjátok neki, hogy most húzzon el egy hónapra, gondolkozzon el, és ha jó útra tért, visszaköltözhet, addig nem. És addig tényleg ne engedjétek vissza.

2012. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Sajnos nem egy könnyű, eset a húgom. Szívesen elküldeném nagyapámhoz, de ő már 1 éve látni sem akarja mert nagyon megbántotta szegényt, és így is megvan a maga baja. Anyámmal előbb beszélgettünk hogy hogyan tovább, most megpróbál neki munkát szerezni egyik ismerősétől, ha a húgom hajlandó azt elvállalni akkor egy gonddal kevesebb és akkor a magatartásán próbálunk meg csiszolni. Én mondtam anyámnak hogy egy hétre költözzön el nagyapához hogy ott legalább egy kicsit tudjon pihenni mert idegileg tényleg készen van, addig meg én megpróbálom gatyába rázni a húgomat. Már nem tudom mit vegyek el tőle, pénze már nincs, ruháiból a party ruháit úgy is elfogom venni mert elvileg az enyém mivel az én pénzem áll benne vagy anyámé. Ami pedig fontos neki, hideg, meleg hétköznapi ruha, azt meg mégsem vehetem el tőle. Így most maradt az hogy amint hazajön leültetem az asztalhoz és szépen kifaggatom mi az elképzelése a jövőjét illetően, és ha nem ad megfelelő választ a dolgokra akkor menjen ahová gondolja. Ha elvállalja azt a munkát amit sikerül anyámnak szereznie akkor persze marad, de ha nem akkor pápá.

2012. júl. 18. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!