Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kirúgjam-e az unokatestvéremet...

Kirúgjam-e az unokatestvéremet az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Van egy 24 éves unokatesom, akit a családi vallalkozasunk egyik boltjaban alkalmazunk. Anyam, a tulaj most egy szanatoriumban nyaral aug. kozepeig, elvileg hozhatok ilyen volumenu donteseket helyette.


Nos, a kiscsaj elegge buta, meg a foiskola befejezese is nehezseget okozott neki.

Kisfonokot jatszik, a baratjat az uzletben fogadja, telefonalgat munkaidoben, es ami nem tetszik, hogy a pekarut es a sutemenyeket puszta kezzel fogja meg, pedig elmondtuk neke ezerszer, hogy mast mar emiatt kuldtunk el. A tobbi alkalmazottal erzekelteti, hogy o kivaltsagos szemely. Egyebkent nem sokkal tobb fizetest is kap.


Anyam kedveli, mert a noverenek a lanya. Az o csaladja allandoan irigykedik rank, es ha kiraknam Gabikat, viszaly lenne, ugyanis nincs penzuk. Raadasul sima erettsegivel sem talalna munkahelyet.


Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de undorodom a sajat rokonomtol, sose szerettem a kenyeskedo, nyafogos, agyonsminkelt noket.


Amugy a nagynenemmel is beszeltem mar nem egyszer errol, o leb...ta Gabit, de hatasa nem volt semmi.


2012. júl. 18. 13:59
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
12%

"2. Most netbookról gépelek, érdekes, hogy mennyivel jobban megy. iPadon rohadt nehéz ékezetes betűket formálni, ráadásul időigényes is. Te, drága #23-aska, helyesen írni sem tudsz, ráadásul a digitális szövegalkotási képességeid nem igazán ütik meg az elfogadható mércét. Javaslom, hogy menjél el Mándokiné Anna nénihez tízujjas vakírást tanulni, talán elmagyarázza számodra is, hogy hol van a space (szóközbillentyű).

Az értelmes kommentelőknek/kérdésválaszolóknak köszönöm szépen."


Az,hogy te diplomás ember vagy,az eléggé megkérdőjelezhető.Lehet,hogy valahol vetted azokat a diplomákat,mert úgy látom,hogy intelligenciád az nincs sok.Az emberekkel tudni kell bánni,nem kell bunkózni attól,hogy véletlenül valamit elhibáz egyszer.. !!

Ez a komment elég bunkó egy diplomástól..sőt akárkitől is az lenne.

2012. júl. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Én nem rúgnám ki az unokatestvéremet ebben az esetben, hanem megpróbálnék segíteni neki beilleszkedni, mert lehet hogy még fiatal, és nem érte elég sokk.


Több és nehezebb munkát bíznék rá. Ha kell átminősíteném takarítónőnek, vagy hasonló módon lefokoznám, és ideiglenesen felvennék, egy motivált alkalmazottat. Akkor ő is látná, hogy mi az amit elvárnak tőle.


Ha látnám, hogy az unokatesóm igyekszik, és ő kérné vissza a régi helyét, és kicsit magába szállna, akkor visszahelyezném, természetesen szigorú feltételekkel.


A másik lehetőség, hogy keresel neki egy "jobb" munkahelyet ismeretségi körödben, és ha magától megy el, akkor nem te tehetsz majd róla, de megszabadulsz tőle :)


Őszintén én sem bírnám elviselni néhány unokatesómat, de ha a megélhetése múlna rajta azért próbálnék segíteni, ha megtehetném, akármilyen hülye.

2013. márc. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!