Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj ha nem tudom sajnálni az...

Baj ha nem tudom sajnálni az unokatestvéremet?

Figyelt kérdés

Öngyilkos lett 26 évesen állítólag azért mert még nem volt barátnője és nem is látott esélyt arra, hogy lesz.


Én nem tudom sajnálni őt, feladta ahelyett, hogy küzdött volna.


2011. dec. 17. 00:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hmmm... Egy évvel idősebb vagyok nála, nekem se volt még soha barátnőm, és sok esélyt én sem látok rá, hogy valaha is lesz, de soha nem ölném meg magam ezért, vannak más dolgok is az életben. De az is lehet, hogy voltak más problémái is, amiről nem tudtatok és ez csak a jéghegy csúcsa volt.
2011. dec. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Ne haragudj, de elég tapintatlan módon állsz a helyzethez. Részvétem az unokatestvéred miatt, még ha most úgy is érzed, hogy most nem tudod sajnálni őt.

Nem biztos, hogy amiatt a dolog miatt lett öngyilkos, amit leírtál. Számtalan lelki oka lehet, általában hosszú évek kellenek ahhoz, hogy ideáig eljusson lelkileg.

2011. dec. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Én tényleg nem sajnálom.


Remélem a pokolba került, az öngyilkosok úgy is oda kerülnek.

2011. dec. 17. 01:13
 4/19 anonim válasza:
98%

Szerintem nincs pokol, de ha van, akkor remélem, hogy az kerül oda, akiből ilyen szinten hiányzik az empátia mások iránt, pláne rokon iránt... Különben nem valószínű, hogy emiatt lett öngyilkos, csak a család ilyenkor mindig kitalál rá valami okot, mert annál nincs rosszabb, mint ha nem tudod az okát annak, hogy valaki miért lett öngyilkos.


Régen én is úgy gondoltam, hogy aki öngyilkos, az gyáva, mert feladta, aztán sajnos a saját bőrömön kellett megtapasztalni, hogy igenis van, ami odáig legyalulhat egy embert, hogy nem lát kiutat, és rajtam se látszott kívülről.

2011. dec. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%
Tudtál róla hogy milyen lelki problémái vannak? Ha igen mért nem jelezted a szüleinek? Az ilyen dolgok sokszor megelőzhetők.Ne haragudj de enyhén szólva kicsit laza vagy az unokatestvéreddel kapcsolatban.Lehet nem is ez volt az igazi oka.
2011. dec. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
Az hogy nem tudod sajnálni az nem baj, végülis nem tehetsz róla, hogy mi ráz meg és mi nem, de az már bajnak nevezhető, hogy még rosszat is akarsz neki (pokol), szerintem ez a nem normális.
2011. dec. 17. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
97%
Ha ilyen unokatestverei vannak csodalom, hogy nem korabban lett ongyilkos! Ne haragudj de szerintem kobunko vagy!
2011. dec. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%
Szakember segitsegere van szukseged. Lehet elmebaj a csaladban van.
2011. dec. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Sajnálni tényleg nem kell. Nem jó megoldást választott ez tény. De azért egy szép megemlékezést megérdemel és a család leülhetne átbeszélni, hogy ki, hogy van lelkileg. Lehet, hogy egy következő áldozatot meg lehetne előzni.


Nekem is voltak hasonló gondolataim ilyen idősen, amikor úgy tűnt, hogy nekem sem lesz soha családom. 26 évesen még úgy gondoltam örökre magányos vénlány maradok, így nincs is értelme az életemnek. Aztán 27 évesen már anya voltam...

Nagyon nagy kár, hogy ő nem tudott várni.

2011. dec. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem baj, nem kötelező sajnálni mindenkit, aki meghal, még ha rokonod is volt az illető.


Igazad van, tényleg feladta, de honnan tudod, h emiatt lett öngyi? Lehet, sokkal súlyosabb dolgok vezettek ide, csak nem akart terhelni velük.

2011. dec. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!