Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek olyan házaspárt,...

Ismertek olyan házaspárt, ahol a nő megtartotta a nevét, és a közös gyerek a nő vezetéknevét kapta kizárólagosan?

Figyelt kérdés

Vagyis semmi kötőjeles megoldás, csak simán az apuka vezetékneve helyett anyukáét anyakönyvezték neki, és a szülők már korábban összeházasodtak?

Mennyire meglepő vagy elfogadott ez?


2012. júl. 19. 09:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

kicsit off: én (N) megtartottam a nevem, de nem szeretném, hogy a gyerekünk az enyémet kapja (egyke vagyok és szerintem szép a nevem, nem tucatnév).

Szerintem ez nem elfogadott, a gyereknek is kellemetlen lehet majd... (de ez csak az én véleményem)

Ti esetleg így szeretnétek?

2012. júl. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Én nem vettem fel a férjem nevét,de nem ismerek olyat akiröl irsz,ha lenne gyerek nálunk,akkor a férjem vezetéknevét kapná,az emberek még azon is elcsodálkoznak ,hogy megtartottam a saját vezetéknevem és egyátalán nem változtattam rajt,szerintem nem egy elfogadott dolog.
2012. júl. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Én olyat ismerek, hogy a férj vette fel a feleség vezetéknevét, mert a nőék családjában nincs aki továbbvigye a nevet, és az apósnak ez volt a kívánsága. Így ha fiuk lesz, tovább viszi a nevet.
2012. júl. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ő már továbbadhatta a nevét, vagy egy gyereke egy nem házasságból, csak úgy, így úgy gondoltam, a sajátunk kaphatná az én nevemet (így már nem mondhatja, hogy az övét nem viszi tovább senki, mert fia van).

Végül is, ahol pl anyukának van két férfitól gyereke, ott is más a vezetéknevük, pedig mondjuk együtt is élnek, így nem gondolnám, hogy az fura lenne. De véleményekre vagyok kíváncsi.

2012. júl. 19. 09:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen a férjem. Előző házassgában anő sem vette fel a nevét, és a gyerekeik és a nő nevét kapták.
2012. júl. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem ismerek ilyet de saját magam gondolkozom rajta. Semmiképpen nem fogom felvenni a férjem nevét ha arra kerül a sor. A gyerekén meg azért gondolkozok, mert mi csak lányok vagyunk testvérek és apukám szomorú, hogy nem viszik tovább a nevét. Az nem érdekel, hogy más mit gondol.
2012. júl. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Én mondjuk nem akarok gyereket, de simán el tudom képzelni, hogy a saját vezetéknevet adnám a gyereknek, főleg mert szerintem nagyon szép vezetéknevem van. más kérdés, hogy egy pasi sem bírná ezt elviselni, és iszonyatos veszekedés lenne belőle. Hiszen sok pasi már azzal sem tud mit kezdeni, ha a felesége nem akarja felvenni a nevét.
2012. júl. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kötőjeles megoldás most nagyon népszerű, bár rém idétlen. És utána hogyan tovább?


Kovács-Kiss Béla és Nagy-Szabó Viola megesküszik, akkor mi lesz a nevük? Kovács-Kiss-Nagy-Szabó? :D

2012. júl. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
utolsó, ezermilliószor leírták már, hogy legfeljebb 2 név alkothat egy kötőjeles összetételt, tehát választanak a 4-ből egyet. kicsit unalmas már, hogy nem lehet neves kérdést feltenni úgy, hogy valami magát nagyon poénosnak hívő ember ne röfögje be ezt a hülyeséget. ráadásul itt nem is a kötőjelesekről volt szó.
2012. júl. 20. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetséges, kérdés, hogy a férj mit szól ehhez. Na még később mikor a gyerek nagyobb, és kérdezi, hogy én miért nem az apukám nevét kaptam, ahogy mindenki más az iskolában, akkor arra mit tudsz válaszolni.


Szerintem a kötőjeles megoldás a legjobb, bár mondtad, hogy ez nem jöhet szóba, viszont így a név is továbbmegy, illetve mindkét fél egyenjogúan száll be.


Egyébként ha nem volt házasság, akkor ha van apasági nyilatkozat, akkor is automatikusan a nő nevére kerül a gyerek, kivéve, ha külön előre kérvényezik, hogy másképp legyen, tehát gondolom van sok ilyen is.

2013. jún. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!