Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek olyan házaspárt,...

Ismertek olyan házaspárt, ahol a nő megtartotta a nevét, és a közös gyerek a nő vezetéknevét kapta kizárólagosan?

Figyelt kérdés

Vagyis semmi kötőjeles megoldás, csak simán az apuka vezetékneve helyett anyukáét anyakönyvezték neki, és a szülők már korábban összeházasodtak?

Mennyire meglepő vagy elfogadott ez?


2012. júl. 19. 09:22
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Na még később mikor a gyerek nagyobb, és kérdezi, hogy én miért nem az apukám nevét kaptam, ahogy mindenki más az iskolában, akkor arra mit tudsz válaszolni."


Elég kicsi az esélye, hogy megkérdezi. Én se nagyon tudtam az osztálytársaim szüleinek a nevét, akiét tudtam, annak is csak a keresztnevét. Fogalmam nincs, volt-e köztük olyan, aki az anyja nevét viselte. De miért nehéz elmagyarázni, hogy "mert az osztálytársaid szülei úgy döntöttek, mi meg így?"


"Egyébként ha nem volt házasság, akkor ha van apasági nyilatkozat, akkor is automatikusan a nő nevére kerül a gyerek, kivéve, ha külön előre kérvényezik, hogy másképp legyen, tehát gondolom van sok ilyen is."


Nem, az apasági nyilatkozatnál eleve megkérdezik, melyik nevet kapja a gyerek. Akkor viseli a nőét, ha az apa nem ismerte el a gyereket.

2013. jún. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!