Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim folyton rajtam...

A szüleim folyton rajtam vezetik le a feszültségüket. Valaki adna tanácsot?

Figyelt kérdés

Ők olyan emberek, hogy ha valami bajuk van, elég ha csak nem az történt aznap amit ők elterveztek, akkor valakin muszáj(!) levezetniük a csalódottságukat/dühüket/fáradtságukat...


És én vagyok a gyerek aki legalul van és neki csak "pofa be!" van, és nem gondolkozhat/nem dönthet/nem lehet véleménye...


És sokszor, majdnem minden nap ha valami bajuk van a főnőkkel, a melóval, vagy bárkivel, akkor haza jönnek, és megkeresnek engem, keresnek valami hibát, vagy akármit, még ha azt 1 hónappal előtte is csináltam, és elővesznek, és "leszúrnak". És engem végig se hallgatnak a magyarázatot, hogy miért nem csináltam meg vagy miért csináltam rosszul, csak ordibálnak velem egy sort, és elvan intézve... És amikor megkérdezném, hogy "de miért kell ezt..." akkor a tipikus szöveg: "Mert ÉN azt mondtam!"


Ha nincs semmi bajuk akkor többnyire nem történik ilyen...


Én nem tudom mit tegyek, mert ha amikor normálisak épp akkor megkérdem, hogy "múltkor mi volt a bajod amikor ezt-azt mondtál nekem?" azt meg se hallják, nem is válaszolnak rá, mintha nem is értenének magyarul...


Haverok akiknek rendesek a szüleik azok azt mondják, hogy "biztos tényleg csináltál valami rosszat..." Pedig nem!


És én utálok feszültségben élni, és attól tartani, hogy "vajon ma miért fognak leszólni?"

Szóval mit lehet ezzel kezdeni?

Más is volt már ilyen gondban?



2012. júl. 15. 11:24
 1/6 anonim válasza:

Fúúúú,nekem apám ilyen.Naponta háromszor bejön a szobámba,megáll a közepén,és csak nézi,hogy mibe köthet bele.Pl. MIÉRT VAN FENN NÁLAD KÉT POHÁR?!OTT MONDOD HOGY NINCS POHÁR,ÉS ITT VAN KETTŐ A SZOBÁDBAN!

Ez igaz,csak ezt nem üvöltözve kéne mondani.

Kiskorom óta ez van,de nagyon durva.

2012. júl. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Persze,nem csak ilyen szintű dolgok vannak.
2012. júl. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ha már vagy olyanidős akkor gyakran járj el otthonról vagy költözz az efféle embereknek nem tudsz magyarázni semmit nekem is az apám ilyen és én fogtam magam oszt elmentem minden hétvgén nagyikéhoz meg (mikor még suli volt akkor reggel leléptem 7:30 kor azt haza 16:00 - 17:00 ig)most ugye nyár van járj ki azt menny haza valmikor este pl egésznapos strand után ....
2012. júl. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha elkezd ordibálni megint, akkor remegj, mint a nyárfalevél, fogd be a füled, és ültödben ritmikusan dőlj előre-hátra. Nyáladzhatsz is, akár be is pisilhetsz.

Vagy elkapod a nyakát, felkened a falra, és 2 centiről a képébe sziszeged, hogy "Befogod magadtól a pofád, vagy segítsek benne?"

Az ilyen drasztikus megoldások helyett van sokféle jó út is biztosan. Elhiszem, hogy bénító a helyzet, de ha nem teszel valamit magadért, akkor eljuthatsz a szélsőségekig, vagy a menekülésig.

2012. júl. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Azt amit leírtál a kérdésben, pontosan ilyen őszintén -egy általad alkalmasnak vélt időpontban- mond el a szüleidnek... Akkor Te fogod tanítani Őket...
2012. júl. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5 Látom,te sem találkoztál még beteg családdal.Ez annyit érne,mint halottnak a csók.Gondolom,már ezerszer megpróbálta,hisz le is írta.


Kérdező,üdv a klubban,velem is pont ugyanezt csinálják.Ez ellen tényleg csak úgy tudsz tenni,hogy menekülsz.Boldoguljanak ők egyedül a problémáikkal,felnőtt emberek,ne egy gyereken vezessék le,akinek ők a felelősek a fejlődéséért.Az ilyen szülőket úgy pics@n tudnám rúgni,beleértve az én családomat is.Majd ha te már kirepülsz és ők magukra maradnak,akkor azt nagyon meg fogják érdemelni.Megnézhetik majd magukat.

2012. júl. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!