Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Edesapam szellemileg terroriza...

Edesapam szellemileg terrorizal ha igaza van, ha nem. Mondhatnank ugy is, hogy pszichologiai hadviselest folytat velem szemben. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Edesapam mas embereket is terrorizalt (szomszed, hivatalnok, meg akit lehet). Fontos megjegyezni, hogy sosem fizikalisan, csakis kizarolag szellemileg, verbalis es non-verbalis modon.

Mondjuk ki elvezi a dolgot. Tudom nem szep dolog rola ilyet mondani, de egy ge.i.

En nagyon nyugodt vagyok oriasi onkontrollal rendelkezem. De ami ma tortent az mar tulment minden hataron, sok volt nekem.

Eddigi helyzeteket vagy tudtam kezelni, vagy leszartam. A kezeles alatt azt ertem, hogy visszatamadtam olyan modon amibe o nem tud belekotni, esetleg megszegyenul. Altalaban a leszarast valasztom megoldasnak, ritkan szolok vissza.

Mik azok a dolgok amikkel belemkot? Minden. Minden amibe bele lehet kotni. A dolog fuggetlen attol, hogy igaza van-e vagy nincs. Amikor nincs igaza en mindig felhaborodok... erre o ugy tereli a dolgot, hogy o jojjon ki jol, o "nyerjen".

Van egy kozosseg (sportklubb) amibe egyutt megyunk mert o a segitom. Itt is szokott kotekedni, de visszafogja magat masoknak szimpla csipkelodesnek tunik. Egyszer itt tulment egy hataron, es az egyik felnott urtol ezt a tanacsot kaptam: "xy(nevem) ne hagyd magad, terrorizalva vagy". Ugye o is humorosan (csipkelodve) allt a dologhoz, viszont o is eszrevette.

A mai eset tulment minden hataron. Hibazott egy dologban amit ramkent. Nem egy komoly dologban egy epeszu ember siman bevallalhatna. Errefol teljesen ramkente a dolgot, amikor mondtam, hogy nem igy tortent akkor sem engedett semmit, hazudott. Az egesz csalad elott ramkente a dolgot, megalazott, en jottem ki szarul a dologbol.

Makacsul, artatlankent ragaszkodott ahhoz amit allitott.

Es most en vagyok a szar, a bunko, a neveletlen aki visszapofazott.

Es ezutan barhol ahol tudott belemkotott. Aztan, hogy lezarja a dolgot ( mert ugye hazudott, szorult a nyaka korul a dolog) ennyit mondott nagymamamnak: "hagyni kell nem ertelmisegi".

Ugye neki van egy felsooktatasi vegzettsege. En meg kozepiskolaba jarok. De nemtudom, hogy ki az ertelmisegi, mert amit o csinal az nem ertelmisegi "cselekedet".

Szoval en ket dolgot latok a problema megoldasara.

1.

Valahogy leallitani.

2.

Szembeszallni vele es addig csinalni mindig minden korulmenyek kozott ameddig veszteskent abba nem hagyja. Megalazni mindenki elott, lejaratni.


Ti mit csinalnatok? Van egyeb otletetek? Esetleg valami eszrevetel? Mit valtoztassak magamon?


Hogy oldjam meg, hogy leszalljon rolam?



2012. júl. 20. 17:52
 1/10 A kérdező kommentje:
15/F
2012. júl. 20. 17:57
 2/10 anonim ***** válasza:
Mert te vagy a gyerek, és verseng veled. Ne vedd fel.
2012. júl. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Neki a gyerekkel kell versenyezni? Van benne valami.

De eleg szanalmas ha ellenfelkent tekint ram..

2012. júl. 20. 18:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Én Apám is hasonló. A megoldás egyszerű: egy cinikus persze, hogyne igazad van..Ne menj bele a játékba..Had érezze magát nyeregbe, ilyen ember pláne ennyi idősen nem fog változni. Hadd örüljön magának, te meg teszed a dolgod ahogy tetszik.

Nekem csak ez vált be, pedig én is sokat próbálkotam.

23L

2012. júl. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen ezt jo. Mindenre ra lehet mondani..
2012. júl. 20. 21:19
 6/10 A kérdező kommentje:
ez*
2012. júl. 20. 21:19
 7/10 anonim válasza:
Nekem nevelőapukám ilyen. Még abba is beleköt, ha a cipőmet kint hagyom az előszobában. Nem nagyon lehet ezzel mit kezdeni, mert mi vagyunk a gyerekek. Elrakom, és utána egy 10 percig nem zavar. Utána meg úgy is talál még valami kifogást. Nem szabad felvenni. Igaza volt az egyik előttem kommentelőnek, egy cinikus persze, jól van, igen lehet hogy nem elég, de kezdésnek pont jó. Sok sikert 13/L
2012. júl. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Értelmes gyereknek tűnsz. Sőt már nem nagyon hiszem, hogy annyira gyerek lennél. Ne hagyd magad. Harcolj, de tisztességesen. Előző voltam
2012. júl. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a te apádat is a betongyárba csinálták???? hát üdv a klubban! De am ha ordít vagy valami ilyesmi, hagyd ott a fenébe, vágd be a pokerface-t.

De am az én apám is mindent rám akar kenni, még azt is amit nem én csináltam, ezért kell takarítanom bátyáim után :/

15/L

2012. júl. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
megoldódott a helyzet? Érdekel! :)
2014. jún. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!