Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pszichológiai eset vagyok?

Pszichológiai eset vagyok?

Figyelt kérdés

Nincsenek barátaim,édesapám 1 alcoholista,édesanyám pasizik..barátom hanyagol.Mindig is magamnak való voltam,visszahúzódó és csendes.Ez arra vezethető vissza,hogy óvodában régen bántalmaztak.Pszichológhushoz küldtek,egy évig tartott mire újra tudtam normálisan beszélni(dadogtam).Jelenleg magántanuló vagyok.Tavaly nyáron megerőszakoltak,de lezárták az ügyet és a tettes szabadon megúszta.Majdnem én lettem a "kis ku*va",aki fűvel-fával összefekszik.Sajnos nem találtak elég bizonyítékot.Azóta is nagyon sokszor rossz kedvem lesz emiatt és sírógörcseim...soha nem fogom elfelejteni.

Mikor lehet ismét majd normális életem?Pszichológus tudna segíteni?


2010. júl. 10. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Keress egy szakrendelést.
2010. júl. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hallod nem akarlak megsérteni de te vonzod a bajt. Valószínűleg megérzik rajtad hogy gyenge vagy és azért...
2010. júl. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Pszichológust mindenképp keress fel! Kórházakban ingyenes!
2010. júl. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is ez a gond. Észre lehet venni rajtad, hogy "gyenge" vagy és veled ezeket megtehetik! Nem muszály orvoshoz fordulnod emiatt, egyszerűen húzd ki magad, néha ereszd ki a hangod, mutasd meg, hogy nem olyan vagy akinek hisznek. Amint magabiztosabb leszel észre se veszed és új barátok vesznek körül. Merj kezdeményezni. A barátok úgyis erősebbé tesznek.

A család más eset. Az ellen nem tudsz mit tenni. Sajnos. Csak akkor lesz "vége" ha önálló keresettel rendelkezel és el tudod tartani magad. Elköltözöl de attól ugyan úgy a szüleid és ezek a gondok megmaradnak.

2010. júl. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik pszichológus jó. De próbálkozz. Mindenképp szükséged van valakire aki segít, egy barátra, egy szerelemre, vagy egy pszichológusra. Vagy mind a 3ra.
2010. júl. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

bizonyára fog tudni segíteni pszichológus.

ne keseredj el.

azzal azonban egyetértek, hogy bizonyára érzi rajtad mindenki, hogy kihasználható vagy, ezért kapod sorozatosan az élettől ezeket a sorscsapásokat.

az önbizalmadat kellene tuningolni, hogy határozottabb légy, ne pedig áldozati bárány, akibe mindenki következmények nélkül belerúghat.

ja, igen, ha már a rúgásoknál tartunk, beiratkozhatnál kung-fuzni vagy ilyesmi.

2010. júl. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs veled baj de egy ilyen támadást nagyon nehéz feldolgozni ehhez kérj orvosi segítséget.
2010. júl. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jajjj szegénykém :( Szerintem is pszichológus. Ami egy jó tanács és te is megteheted. Minden rosszat írj fel egy papírra ami veled történt, mikor végeztél dobd ki. Jelképesen ugyan, de valamennyire elfelejtetted. Anyukáddal nem vagy olyan viszonyban, hogy ezt megbeszéld vele?
2010. júl. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

neked egy barát kellene, aki vezet az élet ösvényein (akár hasonló nemű) akivel megtapasztalhatod, hogyan ne légy csendes, hogyan nyílj meg, stb

mert ez hosszadalmas folyamat, és pszichológusokat igazából nem érdeklik mi bajod van és talán 100-ból 1, aki lelkiismeretes és még a meglátásai is jók.

2010. júl. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ne vedd sértésnek, de mindenképp beszélgetned kell egy pszichiáterrel, és kedéllyavítokat, pl coaxilt kéne szedned...lehet még normális életed, csak tegyél érte.....a rendőrség nem rendelt ki melléd pszichiátert? Ezen meglepődnék...
2010. júl. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!