Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van-e jogom vagy lehetőségem...

Van-e jogom vagy lehetőségem valamilyen pszichológiai vagy más vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Van egy lányom,decemberben lesz 18 éves.

17és fél éve rendszeresen fizetem a gyerektartást,már jó

pár éve egyáltalán nem tudok vele találkozni.Nemis akar

hallani rólam.Fogalmam sincs mi rosszat tehettem?

Mindenki azt gondolja,hogy az anyja van a háttérben,én is

úgy gondolom.

Annyi a kapcsolat közöttünk,hogy a 13 éves fiammal

(vagyis a féltestvérével)MSN-en szoknak levelezgetni,

ennyi az egész.Ezek ketten még sohasem látták egymást.

Ha a fiam megemlíti az APÁNK szót valóságos dührohamot

vált ki nála.

Nem tudom mivel etethette meg az anyja?

Hogy tudnám kideríteni mi folyik itt? Igaz,hogy 100 km-re

vannak,de itt vannak a keresztszülei,nagymamája és egyik

sem láthatja.

Az MSN-en nem lehet tőle semmit megkérdezni,mert egyszerűen nem jön válasz.

A fiam az előbb is azt kérdezte,találkozhatnánk-e a

szünidőbem,a válasz semmit és kilépett.


2010. jún. 26. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:
miért nem mentél érte a láthatásokkor? :-o
2010. jún. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A bíróságon azt mondták,hogy akkor látom a gyereket mikor akarom.Mikor megszületetta fiam megszakítottak minden kap-

csolatot. Később hozzáment egy alvilágféle alakhoz,ez pedig

megfenyegetett,ha zaklatni fogom őket.Az új élettársam is félt.Azt a tanácsot kaptuk,hogy várjunk,majd ha a lány kicsit nagyobb lesz,majd ő jelentkezik.

Pár éve elvált attól az alaktól is.(3 férfi 3gyerek)

Akkor kitisztult a levegő,de már későn.

2010. jún. 27. 00:04
 3/9 anonim ***** válasza:
5%
Szoknak? Az igen. Lehet szégyeli, hogy ekkora paraszt vagy...
2010. jún. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

"A bíróságon azt mondták,hogy akkor látom a gyereket mikor akarom.Mikor megszületetta fiam megszakítottak minden kap-

csolatot. Később hozzáment egy alvilágféle alakhoz,ez pedig

megfenyegetett,ha zaklatni fogom őket.Az új élettársam is félt.Azt a tanácsot kaptuk,hogy várjunk,majd ha a lány kicsit nagyobb lesz,majd ő jelentkezik.

Pár éve elvált attól az alaktól is.(3 férfi 3gyerek)

Akkor kitisztult a levegő,de már későn."


lefordítom neked, nem mentél a gyerekért, mert fontosabb volt a másik ill. később fontosabb volt a saját bőröd...persze, hogy nem akar rólad hallani a gyerek....

2010. jún. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5%

Nincs.

Mégis mit gondolsz ha évekig nem tartasz fenn kapcsolatot a gyerekkel apjának fogg tartani, ez bizony töled fügött volna ha akkrasz minden hétvégén oda mész a gyerekhez sőt hétközben is te leszartad a gyereket ez a következménye.

2010. jún. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én tanácsot kértem,nem pedig kritizálást.

azt a legkönnyebb.

2010. jún. 27. 00:33
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyjad Őt. Már elég felnőtt ahhoz, hogy tudja mit akar, ilyenkor már felesleges bármit kérni.

Lehet tényleg ellened van nevelve, de mivel ezt hallgatta éveken keresztül, és Te nem bizonyítottál (aminek a valós okát valószínű nem tudja) ezért számára az a normális,amit az édesanyjától hallott. Ha kíváncsi lesz rátok biztos keresni fog benneteket. A fiadnak meg mondd meg, hogy ne keresse, hisz látszik: felesleges.


Most már késő bármit tenni, nekem ez a véleményem.

2010. jún. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5%
Könnyű volt 18 évig leszarni a gyereket?
2010. jún. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondd meg őszintén, miért szeretnél találkozni a kislánnyal? Lassan felnőtt, aki apa nélkül nőtt fel. A gyerektartás fizetése nem érdem, az kötelesség. Ha én találkozni akarok a gyerekemmel, egy ezrednyi katona sem tarthatna vissza. Legalább saját magaddal légy őszinte, nem érdekelt a kislány, csak a fiad, és az új feleség. Nem akarok ítélkezni feletted, de a kedves feleséged nem tudta, hogy van már egy gyermeked? Ha igazi aya lenne, épp ő bíztatott volna arra, hogy tartsd a kapcsolatot az előző gyermekeddel is. Nem tudhatjátok, mit hoz a jövő, lehet, hogy egyszer ő is ottmarad a fiacskájával, s te onnan is továbbállsz. Alapból arra bíztatnálak, keresd meg a kislányodat, s mondd el, miért nem kerested. Csak attól félek, nincs elfogadható indokod. Azt gondolom, itt az anyának nem kellett ellened nevelnie a kislányt, ha csak egy csepp sütnivalója volt, hamar rájött szegény, hogy az apját nem érdekli. De a saját megnyugtatásodra, nyugodtan keress fel egy pszichológust, Neuralgián beutaló nélkül fogadnak, egy próbát megér. Ha valóban, szívedből szeretnéd meglátogatni a kislányodat, vegyél valami szép ajándékot, keresd meg, és kérd a bocsánatát. Én nem bocsátanék meg, de ő hátha. Nem a gyerek dolga megkeresni a szüleit!!! Ez majd jusson eszedbe akkor is, amikor egyedül, betegen fekszel egy elfekvőben, és nem néz rád senki, csak naponta egyszer az ügyeletes ápolónővér....
2010. jún. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!