Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy masszív alkoholista, aki...

Egy masszív alkoholista, aki elitta az agyát, annak valaha lehet még normális gondolkodása?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanra, hogy ha egy jó darabig nem inna akkor valaha vissza térne a logikusabb gondolkodása, a beszédkészsége? Vagy amit elivott az már úgy is marad? Esetleg tudnátok vmi olyan csoda szert javasolni, pl bio boltokban kapható valamit ami segítene kicsit rendbe tenni az eszét egy ilyen embernek?
2011. aug. 19. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha valaki alkoholista az együtt jár a máj károsodásával, így az nem tudja ellátni a szerepét, azaz a méreganyagok kiszűrését. Ezek a méreganyagok az agyi tevékenységet is befolyásolják és ez okozza az elbutulást, logikátlan gondolkodást és személyiségzavart, személyiség megváltozását. Amennyiben a májkárosodás visszafordíthatatlan ez az állapot csak súlyosbodni fog,sőt kihat az egyéb szervek működésére is, akkor is ha abbahagyta/abbahagyja az ivást.( Intő jel a hasvízkór megjelenése-amikor a has feltelik vízzel ) A kilátások nem túl bíztatóak és sajnos csodaszer sem létezik. A máj működést segítheti a "Legalon" tabletta, ami patikában vény nélkül kapható de csodát sajnos ez sem tud tenni.Persze minden ember szervezete másként reagál és mindenképpen orvosi segítséget kell kérni!


Sajnálom, hogy nem tudok jó hírrel szolgálni, de a családomban előfordult ilyen eset és én már végignéztem valakinél ezt a folyamatot.

2011. aug. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 homo ludensz ***** válasza:
100%
Nézd én miután leszereltem majd megnősültem albérletben laktam és gyerek is volt. Nagyon keményen ittam és hosszú hosszú ideig,mindegy volt mi csak ártson.Azután kb.25 éve elhagytam de teljesen.Akkor körbenéztem hogy mennyi ép agysejtem maradt és felvételiztem esti oktatásba filozófiára. Munka mellett teljesen lekötött mert közben önerőből építkezni kezdtünk.Csodaszer az ha talál egy tartalmas életcélt én nem tudom mit de van elég és elfelejti még az ízét is. Senki nem születik alkoholistának,én is a napi gondok elől menekültem a pohárhoz meg a kilátástalanság miatt hogy mikor lesz saját otthonunk.
2011. aug. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bizonyos mértékig rendbe jön. Csak étkezzen rendesen. Nem kell bio boltba vásárolni neki semmit. Csak ne piáljon tovább.
2011. aug. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Azt olvastam, hogy nemrég állapították meg, hogy az agysejtek regenerálódnak. A seb a kezeden és a gyík farka is visszanő, így nem meglepő. Csodás a szervezet.


A kérdésed egy olyan feltételes témát feszeget, ami akkor következne el, ha az említett illető meghozna egy könnyű döntést, mármint, hogy leszok az alkoholról. Azért mondom könnyűnek, mert én is legalább százszor megtettem.

2012. ápr. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!