Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyagi nehézségekkel küzdünk...

Anyagi nehézségekkel küzdünk pár hónapja a párommal, emiatt ő teljesen megváltozott, mit tehetnék vele?

Figyelt kérdés

Már nem tervez semmit,ha bármit mondok mindenért ideges lesz,főleg ha arra kérdezek rá,hogy hogyan oldjuk meg a problémáinkat szerinte,azt mondta ,hogy sokkal több a rossz az életében mint a jó,leginkább aludni szeret és ilyenkor semmire sem gondolni(!!!).

Olyan megnyilatkozásai voltak velem szemben amit régebben elképzelhetetlennek tartottam tőle,pedig már 13 éve vagyunk együtt,sosem volt velem régebben cinikus,vagy tiszteletlen ,de még ez is előfordult az utóbbi időben .


Magában őrlődik,teljesen elzárkózik tőlem,nem kíván beszélni arról,hogy mit tehetnénk együtt,azt mondogatja nincsen megoldás,neki csak a túlélés a cél...


Már az sem okoz neki igazán örömet,hogy vagyok én neki és vannak a gyerekeink ,már hónapok óta nincsen közöttünk testi kapcsolat sem.


Úgy érzem ,hogy valamit már tennem kell,mert így nem lehet élni,lehet ,hogy nehézségeink vannak,de akkor sem kerülhetünk idegileg ilyen állpotba .


Vagy hagyjam még további hosszú hónapokig ,hogy magában tegyen rendet ?


2012. júl. 21. 12:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Hitelünk van,alig tudjuk fizetni,mert a régi munkahelye megszünk,alkalmi munkái vannak.


Nagyon,nagyon lecsúsztunk a régebbi életszinvonalunkhoz képest .

2012. júl. 21. 12:23
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Biztos trampli lettél, azért nincs testi kapcsolat. :D
2012. júl. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Próbáljátok meg a párterápiát. Ha nem akar oda se menni akkor lépj ki ebből. Pénz nincs az nem jó, de ha szeretet nincs az embertelen!
2012. júl. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A párod az a fajta ember,aki nem képes megbirkózni a nehéz helyzettel. Nem bántani akarom,mert én magam is hasonló ember vagyok. Amikor mi voltunk anyagilag padlón, én is menekültem a problémák elől,és én is elengedtem a fülem mellett. Egyszerűen nem akartam tudni mekkora a baj. Sajnos sok átsírt éjszakám is volt miatta. A párod sem képes megoldásokat találni, mert ehhez már gyenge. Egyfajta depresszió. Sokat nem fogsz tudni tenni. Nálatok is akkor fog változni a helyzet,ha a párod nem alkalmi munkából fog élni,hanem végre főállásban dolgozik. Ha neked is idővel emelik a fizetésedet,és szép lassan újra minden visszaáll. Ez a jó út, ha így lesz.. Ha viszont évekig alkalmi meló lesz,és rájön képtelen változtatni,rosszabb lesz anyagilag,akkor valamiért úgy fogja érezni,hogy ha egyedül lenne, nem így élne.. Hidd el nekem,hogy ez is meg fog egyszer a fejében fordulni( nekem is megfordult 11 év boldog kapcsolat után,mert tehetetlenek éreztem magam, bár én féltettem a kapcsolatunkat is) Szóval törekedj arra,hogy a lehető legkevesebbszer rágod a fejét a rossz helyzet miatt (segíteni nem fog tudni,és megbirkózni sem a tudattal),és hagyod maga jöjjön rá a megoldásra. Ha tudsz akkor mozgasd meg a baráti,rokoni,ismerőseid körét hátha tudna valaki neki munkát ajánlani.

Ez kéne az első célnak lenni. Utána már könnyebb lesz nektek is.

2012. júl. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Már megmozgattunk mindent amit csak lehetett,folyamatosan próbálkozik-sikertelenül,azt mondja a tehetetleneség,reményteleneség miatt van kikészülve.
2012. júl. 21. 12:46
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ez valóban a depresszió egyfajta tpikus megnyílvánulása. S valóban igazán akkor fog javulni a helyzet, ha újból tartós munkája lesz. DE ami segíthet: társaságba menni!!! Nagyon fontos! Minél többet, vagy jöjjenek barátok, rokonok, a lényeg, hogy minél többször kénytelen legyen kizökkenni ebből az apátiából.Programokat csinálni! Voltam hasnoló helyzetben, s a párom is ezt művelte velem, meg a család is.Akkor nem nagyon értékeltem, de az uram nem egy határozatlan ember, nem hagyott ellentmondást. :) Amiért nagyon hálás vagyok így utólag. Fogtak vittek, ha akartam ha nem. S mindig úgy jöttem haza, hogy "jajj de jó, hgy rám erőszakoltátok ezt a délutánt" vagy etc. Nagyon sokat segít!Mind ezenkívűl még adj neki munkát! Szerelje meg a csatornát, meszelje ki a szuterént, vagy akármit is, csak kösse le magát! Nem szabad hagyni a gondolataiban vívódni. Nem párterápia kell nektek, neki kell talpra állni. Neked pedig ehhez nagyon -nagyon sok türelmet kívánok! Kell hozzá, de hidd el menni fog! Ez az "együtt jóban-rosszbanból" a rossz rész. :S


Kitartás!!

2012. júl. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Valóban az lenne az ideális, ha együtt megkeresnétek a megoldást. Most viszont olyan pszichés helyzetbe került, hogy valamiért egy ideig nem fog tudni együttműködni. A legjobb, amit tehetsz, hogy kezedbe veszed az irányítást. a kérdésedből még az sem derült ki 100%-osan, hogy te a fiú vagy vagy a lány (vagy csak elkerülte a figyelmem), de idéznék neked egy nagyszerű mondást egy zseniális üzletasszonytól (Nancy Dornan):


"Mi a feleség dolga az üzletben?

Miénden, amit a férj nem hajlandó megcsinálni.


És mi a férj dolga?

Minden, amit a feleség nem hajlandó megcsinálni."


Ez kívülről ilyen egyszerű, és nem csak az üzletben, hanem a ti személyes helyzetetekben is. Ha most te vagy észnél, és a párod valamiért nem segít, kezdj önállóan megoldásokat keresni. Amikor rendbehozza magát, majd csatlakozik hozzád. Hagyd nyitva az utat, de ne várj rá.

Természetesen közben ne legyen ő sem fölösleges. Az otthoni munkamegosztásból tegyél rá egy kicsit többet, mint eddig. A gyerekeket biztosan szereti, biztos szívesen foglalkozik velük. A háztartással kapcsolatos teendők, gondolom, nem 100:0 arányban voltak elosztva eddig az ő javára. Pakolj rá egy kicsit több feladatot, hogy magadnak felszabadíts időt a gondolkozásra.


Ha egyedül nem megy, keress szövetségest. Legjobb,ha családtagot találsz, aki tudhat segíteni az ötletelésben. Családon kívülről is kereshetsz segítséget, de akkor legyél óvatos, és lehetőleg veled azonos nemű, vagy már asszexuális emnber segítségét keressd. Ne vigyél a kapcsolatba időzített bombát.


Nagyjából ezeket tudom tanácsolni.

2012. júl. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Pozitív fordulat történt .


Édesapám eljött hozzánk és félrehívta a férjemet beszélgetni ,a férjem teljesen megváltozott ezután hosszú hónapok óta először újra jóétvággyal enni kezdett,sajnos volt,hogy napokig nem is evett .


Megkérdeztem apukámat,hogy mégis miket mondott a férjemnek,hogy ennyire jó irányba sikerült terelni,azt mondta apukám,hogy neki is volt az életében olyan amikor semmi nem sikerült,úgy érezte senkinek sem elég jó,tudja milyen ez és biztosította a férjemet ,hogy rájuk mindenben számíthatunk segíteni fognak a gyerekekkel kapcsolatosan,vagy akármiben.


Remélem most már egészen az anyagi gondjaink megoldásáig kitart a férjem...és nem lesz ismét annyira maga alatt újra.

2012. júl. 24. 11:32
 9/11 anonim ***** válasza:

ÖRÖM!!!! KITARTÁS!!!!!! :)))))


6.-os votlam .

2012. júl. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 11:32 Ilyenkor egy kicsit jól esik hazabeszélni. Pár sorral feljebb írtam, hogy egy szövetséges segíthet. Igaz, még annál is jobb dolog történt, mint amire gondoltam. A párodra tudott hatással lenni.


Mindenesetre örülök a hírnek. Kezdjetek el akkor együtt ötletelni.

2012. júl. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!