Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megváltozott a gyerekvállalásh...

Megváltozott a gyerekvállaláshoz való hozzáállás - ez jelentheti egy jól működő kapcsolat végét?

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk együtt, 5 év együttélés, 3 év házasság. Van egy 2 éves lányunk. Már az elején megbeszéltük, hogy mind a ketten 1 gyereket szeretnénk. Mostanában a férjem egyre többet mondja, hogy lassan itt lesz az ideje a kistesónak.


Szerintetek ha megmondom, hogy én továbbra sem szeretnék több gyereket (legalábbis egy ideig), de ő ragaszkodik hozzá akkor abból lehet válás?


2012. máj. 27. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Ha az egyikőtök nem enged, akkor igen. Le kell ülni és meg kell beszélni. Ha meg van a megfelelő háttér az anyagiakban és a párkapcsolat terén is, akkor jó dolog, ha az ember nem egyke.
2012. máj. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez a felállás, de ha ez ahhoz vezetne, hogy szétmegyünk, akkor nagyon nem stimmel valami, mert egy meg se született gyerek miatt tennénk tönkre a meglévő életét. Ráadásul szeretjük is egymást, most egy gyerek miatt menne máshoz? Bár én is kezdek már hajlani a kis tesóra.
2012. máj. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én nem szeretnék több gyereket. Annak pedig nem látom értelmét, hogy ilyen érzésekkel szüljek. Az senkinek nem lenne jó szerintem.
2012. máj. 27. 16:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nem tudtok megegyezni, akár válásig is eljuthat a kapcsolat, de nem hinném, hogy ez váló ok lenne, legalábbis nálam biztos nem.

Valamelyikőtöknek engedni kell az biztos. Vagy közös megegyezés alapján akkor még egy gyereket vállalni olyan 5-6 év múlva. Lehet hogy neked is megváltozik addig a véleményed.

2012. máj. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Ne akard, hogy egyke legyen a gyereked, főleg ha a férjed szeretne neki kis tesót. Nem jó egykének lenni.
2012. máj. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
A gyereküket büntetik azok a szülők, akik nem adnak nekik legalább egy testvért.
2012. máj. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nekem van 2. Az egyik börtönben, a másik többször meglopott. Pedig szép gyerekkorunk volt.

Páromnak is van, ők is utálják egymást. De náluk ez gyerekként is így volt.

2012. máj. 27. 17:24
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Persze, főleg ha anyagilag nem állnak jól, anyuka megint kiesik a munkából és nyomorognak a második picur miatt. Jó, ha van testvér, de nem minden áron, főleg a mai helyzetben. Arról nem beszélve, hogy sokan nem anya tÍpusuak és egy gyerek után jönnek rá, egy gyerekkel még meg tudják magukat emberelni, de kettővel már kikészülnek.
2012. máj. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp beszéljétek ezt meg a pároddal, hogy te miért nem, ő pedig miért szeretne gyereket. És ne hagyd lebegve, hogy 5-6 év múlva talán szeretnél még egyet, ha nagyon jól tudod, hogy nem akarsz, mert az becsapás. Próbáljátok meg megérteni egymást, utána döntsetek, hogy lenne jó mindkettőtöknek. De ne gondolj egyből a válásra! 25N
2012. máj. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
viszont irtó rossz lehet testvér nélkül felnőni..igaz, az egykék sosem tudják meg, mit veszítenek azzal, hogy nincs testvérük, de azok, akiknek van, tudják, hogy mennyire fontos.
2012. máj. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!