Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék kicsit többet...

Hogyan tudnék kicsit többet vele lenni, beszélgetni?

Figyelt kérdés

Anyukám 34 éves, vele és a nagymamámmal élünk. Nem rég szakított a barátjával, élettársával akivel 8-9 évi együtt volt, aki ráadásul a főnöke a munkahelyén. elköltözni nem tudunk, mert csak egy nagyon kicsi lakásra lenne pénzünk, hitelt meg nem szeretne felvenni. Nehéz lehet neki, én ezt teljesen meg is értem, de nem hiszem el, hogy nincs egy szabad 10 perce, amikor tudnék vele beszélgetni. Egy napos kommunikációnk ennyiből áll :

Anya: Szia! Hazajöttél?

Én: Igen.

Anya: Mi volt a suliban?

Én: Semmi különös, kaptam egy 5-öst.

Anya: Ügyes vagy.

Később..

Anya: Éhes vagy?

Én: Nem.

Anya: Jó, de később nincs kaja.

Én: Oké.


Na körülbelül ennyit beszélünk, soha nem csinálunk semmit együtt, ha pedig a nagymamámat ölelgetem meg, akkor meg megvan sértődve és azt mondja "hagyjam már békén, nincs egy perc nyugta se". Állandóan ordibál velem, a legújabb hogy rám is csap egy kicsit, ha flegmábban válaszolok a hülye kérdésekre mint a (Hazaértem.. és megkérdezi, hogy : Hazaértél?)

Mit tudok csinálni? Nekem ez így nem jó, mert se egy fagyizás, se egy séta semmi.. Ül a gép előtt és játszik,meg cigizik. Ez a napi program. Arról nem beszélve, hogy a 200 m-re lévő közértbe nem enged le, pedig még az ablakunkból is látni..xd :D

Na mindegy, valaki tud erre valamit mondani? :)

13,5/L



2012. júl. 22. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy még "kicsi" vagy a szemében. Ha mondjuk huszas éveidben lennél, akkor talán tudnátok érettebben beszélgetni, szerintem így még nem szeretne hogy még nagyon az életed elején vagy..látom hogy értelmes lány vagy, de felnőtt dolgok, azok ilyenkor még nem nagyon vannak témában.


Dobj fel neki ötleteket, mondjuk közös filmnézés vagy ha főz és otthon vagy,állj be mellé, közben beszélgessetek akár semleges témákról, akár komolyabbakról. Próbáld meg a bizalmadba avatni., mondjuk ha tetszik egy fiú kérj tőle tanácsot, azt úgysem tagadja meg.


A szakítás miatt ilyen szerintem, ha addig normálisabb volt, tudod ez marha nehéz lehet neki. Biztosítsd arról hogy szereted, meg hogy ha szeretne beszélgetni, akkor bármikor jöhet. Mást szerintem nem nagyon tudsz tenni.


21/L

2012. júl. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi :)
2012. júl. 22. 18:35
 3/4 anonim ***** válasza:

A mi volt a suliban kérdésre csak ennyit tudsz válaszolni?

Nálunk is kb ez a párbeszéd zajlott de nekem a suli elmesélése fél óra volt és a végén visszakérdeztem és veled mi történt anyu,akkor ő is elmesélte.Te mikor kérdezted meg anyukád mi történt vele?

2012. júl. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, de akkor azt modnja, hogy semmi. Nem tudok hosszan mesélni neki a napomról, mert akkro azt mondja, hogy "csitu, vagy hogy kuss már." Ne normális..
2012. júl. 22. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!