Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A barátnőmet...

Mit tegyek? A barátnőmet bántalmazzák otthon.

Figyelt kérdés
Az egyik legjobb barátnőmről van szó és a testvéréről..mind2 jüket örökbefogadták az anyjaék egy intézetből még 17 évvel ezelőtt.Egyidősek velem. De csak a pénz miartt "tartják" őket és folytonosan megverik őket,stb és rossz körülmények között élnek(nem a ház kinézetére gondolok) hanem lelkileg terror alatt vannak. És rajtam kívül nem mondták ezt el eddig senkinek. A fiút az apja már többször is megverte csak azért,mert 9 helyett fél 10 kor ért haza a focimeccsről..A barátnőmet 7 éves korában hasbaszúrta az anyja egy késsel,mert nem ette mega főzeléket,mostanában meg egyre több a vita,verekedés stb...szegényeket nagyon sajnálom és nem tudom,hogy tudnék nekik segíteni. Valamelyik nap beolvastam az anyjuknak,mertmár nem bírtam tovább és azóta eltiltotta tőlem a barátnőmet,mert én tudok mindenről!! Nagyon hiányzik,hogy tudnám megoldani,hogy ismét találkozhassunk és,hogy tudnék segíteni,hogy többé ne bánthassák őket??? Légyszi segítsetek,nagyon fontos!!!
2012. júl. 22. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

a lehető legnagyobb hiba volt, hogy az anyja fejéhez vágtad a dolgokat, nyilván ez utána csajt jó megverték, tényleg jó barátnő vagy


Te semmit nem tudsz tenni, azok kívül, hogy még több bajt hozol a fejükre

2012. júl. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
A Gyámhatóságnak szóljatok. Ők utánanéznek a bánásmódnak!
2012. júl. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"A barátnőmet 7 éves korában hasbaszúrta az anyja egy késsel,mert nem ette mega főzeléket"


És még nem vették el tőlük a gyerekeket?!Ezért nem csak a gyámügyhöz kéne fordulni hanem a rendőrségre is,mindenesetre jól eltussolták azt a hasba szúrást

2012. júl. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

igen is jó barátnő vagyok csakmár nem bírtam tovább..

azért nem szólltak eddig senkinek,mert nem akarnak visszamenni az intézetbe..:(

2012. júl. 22. 22:05
 5/9 anonim ***** válasza:
akkor nem fogadták őket örökbe,vagyis csak nevelőszülők,ebből az következik,hogy 18 éves korukig kell csak ott lenniük a családnál
2012. júl. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és ha az apa a nevükre vette akkor is csak nevelőszülők?
2012. júl. 22. 22:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha 17 évvel ezelőtt fogadták őket örökbe, és egyidősek, akkor úgy számolom, nagykorúak, vagy hamarosan azzá válnak.

El kell költözni onnan.


Ha hasbaszúrás történt volna, annak a kórházban nyoma lenne, és elvették volna a gyerekeket.

A gyámhatóság rég utánajárt volna, történhetett volna

egy ideig intézet, majd más, normális nevelőszülőkhöz való kihelyezés.

2012. júl. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

igen, a tesója januárban, a bnőm pedig ápriéisban lesz 18..csak nem tudnak hova költözni :(


a hasbaszúrás tényleg megtörtént esemény,de én sem tudom,h hogy nem lett ebből semmi..

2012. júl. 22. 22:18
 9/9 anonim ***** válasza:
De ha örökbe fogadták őket akkor milyen pénzről beszélsz?Akkor csak a családipótlék jár minnt minden normális családnak,pénzt csak a nevelőszülők kapnak és ők adhatják vissza az intézetbe ha nem akarják már nevelni őket.Az örökbe fogadott gyereknek olyan jogai vannak mint az igazinak és természetesen az örökbefogadó szülőnek is mintha ő szülte volna őket.
2012. júl. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!