Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerekünk,de vőlegényemmel beszélgetve felmerült tegnap egy téma.

Én úgy gondolom,hogy 4-5 éves korában a gyerekünknek majd el kéne mondani a dolgot a cukrosbácsikról,persze nem konkrétan,hanem,hogy vigyázni kell,meg hogy bántja a gyerekeket ilyenek.De párom azt mondja,hogy ez teljesen felesleges,nem kell ilyennel terhelni a gyereket.

Szerintetek sem kell beszélni egy gyereknek ilyen dolgokról?



2012. júl. 23. 13:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Persze hogy kell erről beszélni a gyerekkel ha elég érett rá hogy megértse.

A gyerek a szülőtől tanul,tehát neked,nektek kell megtanitani hogy mikre vigyázzon.

2012. júl. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Persze, hogy kell beszélni vele ilyen dolgokról, szerintem ez nem is kérdés. Minket is kioktattak, hogy senkitől nem fogadunk el semmit, senki kocsijába nem szállunk be stb.
2012. júl. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%

Mivel egy 4-5 éves gyereket feltételezem nem hagysz felügyelet nélkül sosem, így maximum érinteném a témát, pl. hogy ne fogadjon el idegenektől semmit, stb., de megijeszteni nem kell..

23N

2012. júl. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
A minap 15 hónapos kislányommal sétáltunk.Egy bácsi az utcánkból nyalókát akart neki adni.Nem engedtem.Már a kezdetektől bele szeretném nevelni,hogy számára idegenektől semmit ne fogadjon el.Azt még nem kell tudnia,hogy miért,de nagyon fontos,hogy ne feltétlen bizalommal forduljon az emberekhez,mert nem olyan világot élünk.
2012. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

4-5 évesen már simán szükséges a maga szintjén ezt tudnia. Én is tudtam anno, hogy ha Anyu vagy Apu nincs ott, és nem ad engedélyt rá, akkor senkitől semmit nem fogadhatok el, és senkivel soha nem mehetek sehova.


Hacsak nem akarjátok 0-24-ig árgus szemekkel nézni 18 éves koráig, akkor ez a magoldás. Ugyanis ha ez a reflex nem épül be neki ovis korban, akkor később, amikor egyre nő a veszély, hiszen egyre több helyre megy majd önállóan, nagyon nehéz lesz tényleg belenevelni, hogy zsigerből utasítson el minden ilyen közeledést és kérjen azonnal felnőtt segítséget (szülő, tanár, rendőr stb.)


Ez pont olyan, hogy a címet-telefonszámot, szülők nevét is azonnal meg kell neki tanítani, de úgy, hogy álmából felébresztve is fújja, mert amikor már jár-beszél, hogy ha elveszne, elkeveredne valahol, akkor meg tudja mondani.


Ez nem teher a gyereknek, hanem a nevelés része.

Nem kell az öt éves kicsinek részletesen ecsetelni a gyerekrablások körülményeit, a megerőszakolt kislányokat-kisfiúkat, vagy a legyilkolt csecsemőket, egyszerűen meg kell tanítani erre a pár szabályra, ahogy arra is megtanítod, hogy zöld lámpánál menjen át az úton. Ennyi erővel azzal se kéne "terhelni" a gyereket...

2012. júl. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Beszélni kell erről a gyerekkel szerintem is.
2012. júl. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
7%

Felesleges! Majd ha 10 éves korában egyedül kezd el suliba járni és/vagy onnan hazajönni.

Egy 4 éves gyereket ilyenekkel traktálni. Tejóég!


És ne a cukrosbácsiktól féltsd, hanem azoktól akik eladják prostinak, ha meg fiútok lesz, őt meg a b*ziktól.

2012. júl. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
94%

Amikor kicsi voltam anyukámmal voltam vásárolni egy áruházban, míg anyukám fizetett a kasszánál én addig ott sétálgattam körülötte, úgy 5 éves lehettem, és oda jött egy öreg néni hozzám és adott nekem egy hosszú csomag rágógumit régen lehetett kapni, sok kis szines golyó rágógumi volt benne, neki a táskája tele volt és adott nekem egy csomagot én elfogadtam anyukám meglátta kikapta a kezemből és leszidta az öreg nénit és engem is, hogy miért fogadok el idegenektől dolgokat azóta ez bennem maradt mindig és senkitől nem fogadok el semmit.

17/L

2012. júl. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is így gondolom,és nagyon meglepett,hogy ebben a fontos dologban ennyire eltér a véleményünk.

Neki sosem tanított ilyet anyukája,mondjuk ők falun laktak,így mindenki ismert mindenkit,ezért nem tartja fontosnak.

De sajnos már nagyon nem olyan a helyzet,mint pl 25 éve volt...

2012. júl. 23. 14:05
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

De, ugyanolyan a helyzet, csak jobb a hírközlés.


De nem csak a "stranger danger"-re kell felhívni a gyerek figyelmét, hogy csak idegentől kell tartani. Sajnos a gyerekek többségét hozzátartozó, rokon molesztálja.

2012. júl. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!