Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megbolondulok, tényleg át...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megbolondulok, tényleg át kellene gondolnom a kapcsolatomat, miért gondolják azért mert nem vagyok házas a kapcsolatom nem ér annyit, vagy tényleg a barátommal van baj és a 3. félnek van igaza?

Figyelt kérdés

Kifejtem. Szóval 2 éve együtt élek a barátommal, de még nem tervezi a házasságot, szó volt róla, de szerinte majd akkor, ha felelősebb leszek, ami azt jelenti, hogy önálóbb, mert pár dologban sokszor a segítségére szorulok, néha elfelejtem bevenni a gyógyszereimet, amit kellene szednem a betegségem miatt, meg múltkor figyelmetlenségből leégettem a kenyérpirítót, a számláimat nem ellenőrzöm eléggé, ezelőtt nem volt még hosszabb távú munkahelyem, igaz külföldre költöztem, tehát ott kellett hagynom, most találtam egy jobb helyet, remeélem rendeződök és maradok tovább. Szóval ezért mondja ezt rólam. Van egy fiú, 29 éves, én is annyi vagyok, aki elhívott teniszezni, ebédelni, mondtam neki, hogy van barátom és nem beszéltem még róla neked, tehát úgy gondolom nem lenne fair. Erre megkérdezi, hogy a barátod feleségül fog venni? Én mondtam, hogy majd év vége körül át fogjuk beszélni ezt a témát, ezt beszéltem meg a párommal. Mondta, hogy nagyon szeret, de szerinte felelőssebnek kellene lennem, hogy meg tudja hozni ezt a döntést, hiszen a házasság komoly dolog szerinte. Nincs ellene, csak ő mindent átgondol, kritikus, tanulmányozós tipus, megfontolt, kimért.


A másik. Már többen is megjegyezték, hogy tetszem ennek a fiúnak, mondtam tudom, de van barátom, erre a válasz, de nem vagy még házas, akkor miért ne. Mondom, de élettársam van, együtt élünk. Ez miért ér kevesebbet, mint a házasság. A sráci is kérdezte, hogy házas vagyok-e ugye, és mondtam, hogy nem, erre akkor miért törődöm vele annyit? Most mégis mit gondoljak, szakítsak és tűzzek ki egy papírt a fejemre, hogy olyan férfiakkal ismerkednék, aki fél éven belül elvenne. Nem tudom már mi a helyes és mi nem.



2012. júl. 23. 03:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

A kapcsolatod pont ugyan annyit ér házasság nélkül is.

Aki mást mond, az egy idióta, ne foglalkozz a véleményével.

2012. júl. 23. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
2 év azért annyira nem nagy idő, hogy gáznak érezd, hogy még nem vagy a felesége, vannak nagyon sokan akik 10év után házasodnak össze. Ne is siettesd mert csak meginog majd, ha úgy dönt biztosan elvesz. Mellesleg te örülnél ha fél év múlva ő menne félre, csak mert nem vagytok házasok?! (még ha a döntés az ő kezében is van)
2012. júl. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem a 3 év egy kapcsolatban pont elég arra, hogy kiismerjétek egymást, így tényleg jó lenne, ha megbeszélnétek, hogy hogyan tovább. Ennek szerintem is itt az ideje. (Azt mondjuk nem értem, hogy miért pont év év végén...de biztosan megvan az oka.)


Arról, hogy komolyodnod kellene: 29 éves vagy...szétszórt, gondolom nem 2 hete. Mitől változnál meg??? A párod miért vár erre? Sosem szabad azt várni valakitől, hogy változzon meg és akkor ez meg az lesz...vagy kell, ahogy van, vagy nem.


Nem hiszem, hogy alapjában véve kevesebbet ér egy élettársi kapcsolat, mint egy házasság, de valóban komolyabbnak hangzik. Meg pl. az én szememben, ha valaki barát/barátnőként mutatja be a párját az nekem azt sugallja, hogy még friss vagy nem túl komoly a viszony...tehát nem terveznek (még) komolyabbra fűzni a kapcsolatot. Ez csak az én véleményem, de lehet, hogy más is hasonlóan gondolkodik. Mint pl. a veled flörtölő fiú.


Az is eszembe jutott, hogy elgondolkoztál ezen a témán, hogy tetszel ennek a valakinek. Elképzelhető, hogy nem vagy boldog a kapcsolatodban?


Nekem így elsőre ezek jutottak eszembe a kérdésedről.


23N

2012. júl. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

Az együttélés nem ér annyit,mint a házasság. Sem jogilag,sem a kapcsolat tartóssága szempontjából.

Csak a nők hitetik el magukkal,hogy egyenlő.

Egy kapcsolatot könnyű felbontani, a házasságot viszont nem.

Akik együtt élnek csak,azokban nincs meg az a szándék,hogy életük végéig együtt akarnak élni. Még ha ezt nem is vallják be önmaguknak sem. A házasságnál viszont igen. Akkor is,ha később elválnak.

Ha fél év alatt nem derül ki,hogy együtt tudnak-e élni,szeretik-e egymást,akkor évek múlva sem lesz másképp.

Te pedig,ha 29 évesen ennyire szétszórt vagy,akkor már nem fogsz megváltozni.

2012. júl. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Véleményem egyezik az előttem szólókkal, hogy nem ér kevesbbet az együttélés. Pláne nem vagytok annyira nagyon régen együtt,persze két év is hosszú idő. Én is azt gondolom, hogy te már alapjaiban nem fogsz változni.

De,ami elgondolkodtató,az az hogy te mitől bizonytalanodtál most el? Csak attól, hogy tetszel el másik pasinak????? Mert akkor valami nem kerek. Én is komoly kapcsolatban élek, sajnos még szintén nem házasságban,de ha valakinek megtetszem, azzal nem megyek el teniszezni meg ebédelni,max dob egyet az önbizalmamom,de büszkén és boldogan hazamegyek a páromhoz.

2012. júl. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

nem arról van szó hogy mi ér kevesebbet. Már miért érne kevesebbet. Nem is értem a szó ilyen használatát.


Az viszont bizonyos, amit valaki már leírt, hogy az együtt élés egy ideiglenes dolog, ami ugyan tarthat sokáig, de akkor is az. Mint egy munkásszállás. legalábbis szerintem. Nagyon jó ameddig tart, lehet boldog az ember benne, örömet lehet szerezni a másiknak, de akkor sem egy végleges elköteleződés. Akárki akármit mond :) Mert bármikor fel lehet állni és azt mondani, hogy köszönöm szépen szép volt jó volt elég volt.


Most jött egy másik pasi az életedbe. Én nem várnék decemberig, hanem most ma este leülnék az élettársammal, és rákérdeznék teljesen egyenesen, hogy nos mit gondol a kettőnk kapcsolatáról. Mondhatod hogy valamiért úgy érzed ő bizonytalan tebenned, hogy persze szeret, de nem eléggé. Most itt az alkalom és öntsetek tiszta vizet a pohárba. Ha nem vagy követelőző, meg nem kezdesz bőgni, akkor normálisan el is fogja mondani hogy tényleg mit gondol. Ezt jogod van tudni. Mert ha netán a válasza az, hogy nem tudja, hogy igen, jól elvan veled, kellemes, jól érzi magád, de őszintén még nem gondolkozott a jövőn meg nem tudja, akkor ez azt jelenti hogy ez egy langyosvíz a számára, tehát kezd el randizni a másik pasival. Ne kövesd el azt a hibát hogy vársz vársz a mostani pasidra, hogy majdcsak, annak nem lesz jó vége. Ha szimpatikus az új fiú, akkor pláne.


Széptszórt vagy na és. ilyen vagy és kész. vagy kellesz így valakinek vagy nem. Ha neki ez ennyire nem tetszik, hogy képes erre ráfogni hogy miért nem akar elvenni, akkor annak nem kellesz. ezt most megmondom.


33/N

2012. júl. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a párod csak ámít. Csak akkor akar feleségül venni, ha megváltozol? Hát nem úgy szeret, ahogy vagy? Az én férjem is 3 diplomás, komoly megfontolt szerintem még sosem csinált hülyeséget, én pedig néha nagyon is szétszórt vagyok, de eszébe sem jutott, hogy emiatt ne vegyen el, úgy imád ahogy vagyok, legfeljebb néha rámszól, hogy figyeljek már jobban oda....:)

Az élettársi kapcsolat természetesen nem ér annyit mint egy házasság, eredendően abból, hogy megreked egy szinten és nem fejlődik tovább. Könnyebb felbontani és nem olyan értéke van. Az élettársi kapcsolat messze nem jelent elköteleződést, hiszen nem hoztátok meg azt a döntést, hogy hivatalossá tegyétek a kapcsolatotokat. Ezért látják úgy mások, hogy nem annyira komoly és lehet próbálkozni. Valószínűleg ez a fiú, ha férjes lennél eszébe sem jutna közeledni hozzád.

2012. júl. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Aki szeret, igazán szeret, az elvesz akkor is, ha minden héten leégetsz egy kenyérpirítót. A kifogásai egyszerűen nevetségesek. És nem kell sem megkomolyodnod, sem megváltoznod. A mostani barátod egy hatalmas kérdőjel nekem. Miért is élsz egy olyan párkapcsolatban, ahol a kisebb "hibáid" kifogásként róják fel neked azért, mert gyáva kimondani, hogy nem akar elvenni téged? Én többet várnék el egy párkapcsolattól a helyedben. Támogatást, segítést, és ha van is hibám, a minimum, hogy nem olvassák a fejemre, de sokkal inkább segít megoldani, ha valamit elrontok. A párkapcsolat két felnőtt ember között jön létre. Ha az egyik nevelni akarja a másikat, akkor az nem normális viszony. A harmadik félen addig nem gondolkodnék el, amíg a kapcsolat, amiben élek nem tisztázódott a fejemben. Csak bekavar. De erősen átgondolnám a helyedben, hogy biztosan amellett vagyok-e, aki felemel, segít, bíztat és ÉRTÉKEL! L28
2012. júl. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Tudod mi az amit semmit sem ér? Mások véleménye. Sz*rd le. Nem az ő életük, törődjenek a sajátukkal.
2012. júl. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket. Én is úgy látom, hogy az együttélésből könnyebb kilépni, mint egy házasságból is, ami igaz, ezért tartanak attól sokan, főleg az olyan megfontolt, állandón kritkus szemmel néző emberek, mint a párom. Volt már egy válása és a volt felesége nem akart elválni tőle és nagyon megnehezítette a párom életét akkor, mert nem tudott tovább lépni az életben emiatt akkor. Én viszont szeretnék házasodni, nagyon is, azt hiszem 30 évesen már itt is lenne az ideje, csak ő még nem gondolja így.
2012. júl. 23. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!