Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy alkoholista élhet addig,...

Egy alkoholista élhet addig, ameddig egy egészséges ember?

Figyelt kérdés
Apám alkoholista. Rengeteget iszik, ilyenkor mindig agresszív, gyermekkorom óta ilyennek ismerem, pedig már 21 éves vagyok. Józanul oly' kevésszer láttam, és ez nekem nagyon fájó pont az életemben, hiszen hiába élt velünk az apám, mégsem érzem úgy, hogy nekem adott volna a sors egy édesapát. Sosem játszott velem, sosem törődött velem, édesanyámat is sokszor bántotta, engem is. Lelkileg már nagyon sokat kibírtunk, már fizikailag is bánt minket. Elvonókúráról, segítségről hallani sem akar, mert hogy ő "Nem alkoholista". Tehát ő nem vallja be, hogy alkoholista, pedig hétköznap naponta lecsúszik min. 2 liter kannás bor, hétvégente naponta 6 liter ugyanilyen bor, és még egy-két feles is. Orvoshoz nem tudjuk elvinni. Meddig bírhatja így? Akármilyen is az én apám, azért fájna, ha 52 évesen elveszíteném, mert mégiscsak az apám, bármennyire tönkretette az életem.

2012. júl. 23. 19:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
Hát a mája sokkal rosszabb állapotba van mint a nem alkoholistáknak. Nem véletlenül szokták mondani, hogy az agyát máját elitta.
2012. júl. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

Csak a jóisten a megmondhatója. Túl hosszú életet nem jósolnék neki, de persze léteznek 100 éves erős dohányosok is, csak elég kis számban....


Szívből sajnállak ezért... :(

2012. júl. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

Én sok ilyen beteggel dolgoztam. Semmiképpen sem élhetnek addig, mint egy egészséges ember. Senki mája sem bír ilyen terhelést, sajnos a cirrózis elkerülhetetlen ilyen esetben, ráadásul egy bizonyos szint után többségük nem a mája miatt hal meg, hanem nyelőcsővérzést kap, erősen leépül szellemileg.

Egyénfüggő a leépülés gyorsasága, ki hamarabb, ki lassabban, de ezzel a tempóval már ha a 60at megéri is jó. És sokkal előbb épülnek le szellemileg, mint fizikailag. Én láttam ilyen embert és senkinek sem kívánom, hogy átélje egy rokonával.

2012. júl. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
53%

ugyanaddig fog élni, mint ha soha nem ivott volna

azért mert teljesen hülye lesz, mert az agysejtjei elpusztulnak, illetve a mája tropára megy, amit nyilván orvos kezelni fog, kutya baja sem lesz


a napi 2 liter bornál meg 1-2 felesnél azért jóval több kell...

csak hogy példát írjak, az alkohol a beleit meg a gyomrát marja szét, de abból is csak a full tömény éhgyomorra éveken keresztül kéne folytatnia, hogy kilyukadjon a gyomra, szóval nem egyszerű ezzel tönkretennie magát fizikailag, mentálisan már sokkal egyyzerűbb


na szóval nem kell ezmiatt aggódni, de legalább nem inná el a pénzeteket

2012. júl. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Antimod ***** válasza:
73%

Statisztikailag kevesebb ideig, mert a májat megviseli a sok alkohol, ami májzsugorhoz vezethet, továbbá egy sor daganatot is okozhat a szájban, garatban, emésztőrendszerben.

Sajnálom, hogy ilyen nehéz gyermekkorod volt, de becsüllek, hogy mégis így állsz hozzá.

2012. júl. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
45%

sok ilyen beteggel dolgoztál...

nyilván nem ezt a mennyiséget fogyasztották

2 liter naponta az semmi

2012. júl. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Azt észrevettem, hogy szellemileg már rég nem olyan, mint 10 évvel ezelőtt.

Hétvégén jóval többet iszik 2 liternél, és akkor bizony töményet is iszik. Hétvégén összesen 12 liter bor, van, hogy több is, és emellé társul a rövid ital. Amint esélye adódik rá, akkor a pohárhoz nyúl, és nem tudjuk megakadályozni. Régen a söriparnál dolgozott, és ott szokott rá, nem pszichológiai oka van. Szerintem a munkahelyen is iszik, azt viszont nem látom, hogy ott mennyit fogyaszt.

Nem is táplálkozik rendesen, alig tudunk valami ételt belé erőltetni.

2012. júl. 23. 19:36
 8/21 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy miért lettek lepontozva a válaszadóim. Feltettem egy kérdést, válaszoltak is rendesen, és mégis valaki lepontozta őket. Légyszi ne.
2012. júl. 23. 19:40
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Élhet addig.

Pár utcával arrébb lakik egy férfi, most 65-68 éves, huszonéves korától iszik mint a gödény (a szüleimtől kb 10 évvel fiatalabb, gyerekkorától ismerik)

Minden nap részeg. Van úgy, hogy már délelőtt 10-kor az árokparton fekszik, úgy berúgott.

A szomszédunk 50 éves korában kapott egy infarktust és fél éven belül meghalt. Ő nem volt részeges.

A sógorom sose ivott (sofőr volt), 32 évesen kapott egy agyvérzést és meghalt (előtte még táppénzen sem volt soha, és akkoriban még nem volt munkanélküliség)

Amúgy a napi 2 liter bor valóban nem mennyiség az itteni piásokat nézve.

2012. júl. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
100%

én vagyok az, aki azt írta, hogy az semmi, olvastam, hogy hétvégén többet iszik


a szomszédom naponta megiszik 5 liter tablettás bort, meg egyéb töményet és 75 körül van

meg ehhez neki hozzájön a 2 doboz cigaretta termélszetesen

2012. júl. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!