Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltudok költözni otthonról? SoS

Eltudok költözni otthonról? SoS

Figyelt kérdés
Sziasztok, 19 éves lány vagyok, szüleimmel élek együtt. Az a gond hogy anyám pár hónapja teljesen másképp viselkedik velem, mindig is voltak köztünk konfliktusok de most nincs rá oka és mégis folyton belém köt, rám kiabálja hogy eltart, vett nekem egy két ruhát aztán meg tudta hogy barátom van és vissza vette tőlem. Az a problémája hogy a barátom roma származású amit nem értek miért gond mert egyébként egy normális 24 éves férfi, dolgozik, ad magára és bárki aki ismeri még csak jót mondott róla, szinte csak magyar barátjai vannak. Az a baj hogy amikor még 15-16 éves voltam sokkal szabadabban éreztem magam, mint most felnőtten. Egy szava nem lehet rám mert nem iszok ha elmegyek bulizni és soha nem megyek el úgy itthonról h nem szólok hogy hova megyek és mikor jövök. Még van két évem iskolából mert maradtam érettségin de közben jövőhéttől sikerült egy alkalmi munka ahol havi 85 000 forintot fogok kapni és vannak ismerősök akik segítenek nekem abban hogy bejelentsenek majd idővel, de ugye akkor ha bejelentenek megszüntetik a családit mert nekem még jön mivel iskolába járok, mondjuk nem baj ha már nem kapom mert inkább 85 000 mint 12 000.De így belehet jelenteni engem hogy közben iskolába is járok? és arra gondoltam hogy ebben az évben megpróbálok mindent beszerezni ami egy háztartásba kell azt az 5 hónapot még valahogy kibírom itthon aztán januárban, amikor már minden olyan dolog ami fontos meg van elmegyek egy garzon albérletbe, esetleg ha még mindig együtt leszek a barátommal akkor vele. mert tudom hogy ez már anyámnál nem fog változni sőt már csak roszabb lesz. mindig is rossz természetű volt de én már ezt nem tudom tűrni hogy oktalanul ugy beszéljen velem mint a kutyával és rám kiabálja hogy ő ad enni ... a gyereke vagyok ez a kötelessége. van 3 testvérem két nővérem egy bátyám és az egyik nővéremnek és a bátyámnak is roma a párja de már évtizedek óta együtt vannak és sosem volt semmi baj köztükés anya szereti is őket, ezért nem értem hogy miért van ki akadva de az biztos hogy hosszútávon már nem bírok vele együtt élni, max az a pár hónap amig meg nem veszem a háztartásba a dolgokat. Ti hogy látjátok? helyesen gondolkozok ? nem akarom hogy azt érezze ellene fordulok mert szeretem hiszen az anyám de ez már nekem is sok. bocsi ha hosszú voltam de teljesen kétségbe vagyok esve.
2012. júl. 23. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze, bármikor elköltözhetsz.
2012. júl. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%

" a gyereke vagyok ez a kötelessége."


Ha már kötelességről beszélsz akkor nem árt tudni,hogy neked is kötelességed a szüleidre hallgatni 18 éves korig.

Ha majd anyud idős ember lesz akár ő is mondhatja hogy kötelességed van eltartani a nyugdíjas éveiben.

18 év után a szülőnek nem kötelessége tovább eltartani a gyerekét. Akár ki is rakhatja a házból..


19 éves vagy. Akár holnap is foghatod magad és kisétálhatsz minden következmény nélkül a szülői házból,és élheted a magad életét. Ha nem tetszik ahogy most élsz akkor rajta..Itt az idő az új élethez.. Legalább hamar beletanulsz abba,hogy semmi sincs ingyen..

2012. júl. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
itt nem arról van szó hogy nem tudom hogy semmi nincs ingyen, igen is tudom , pont ezért fogok délután iskolába járni, onnan éjszakára és délelőtt fogok pihenni hogy 19 évesen ne anyámékról húzzam a bőrt. És igen ha látom hogy rászorulnak akkor nem fogom hagyni mivel nekem is kötelességem segíteni azt aki felnevelt... ez oda vissza megy.
2012. júl. 23. 23:16
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

85 000 -ből, hogy jönne ki a bérlés és a fenntartási költségek + az élelmiszer meg az egyéb kiadások???


Ne haragudj , de naiv vagy.


Ha a 85 000-ből hazaadnál valamennyit meglátnád, hogy pozítiv irányba fordulnának a dolgok.

2012. júl. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Fincsi kis család lehet, ahol 4 gyerekből 3 cigánnyal jött össze.
2012. júl. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemtudom merre laksz, de egy nagyobb városban egy garzon bérleti díja is 45-50 ezer forint + rezsi. Jó esetben, ha sikerül alacsony rezsis lakást szerezned, akkor mondjuk 65 ezer forintod már el is ment és még nem ettél, nem ittál, nem éltél. Nem azt mondom, meg lehet csinálni de nagyon nehéz. Meló mellett pedig suliba járni egyenesen lehetetlen. Ha egész éjszaka melózol, akkor nem lesz elég egy délelőttös pihi, délután nem tudsz figyelni a suliban, este fáradtan mész melóba és egy ördögi körforgás fog kialakulni, arról nem is beszélve, hogy emellett mikor tanulsz? Hogyan készülsz érettségire?

Azért nem olyan egyszerű az, mint ahogy megálmodtam. Nem kivitelezhetetlen, de én inkább elviselném még egy darabig a helyzetet. A leírtak alapján azért nem olyan vészes az.

2012. júl. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb neked hosszútávon ha otthon maradsz. Hidd el, ennyi pénzből amiből szerintem az adót meg egyebeket is vonják kb. éhenhaláshoz elég.
2012. júl. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem muszáj egyből egy egész lakást kivenni. Egy szobát vegyél ki egyelőre. MI is így lakunk. Az megvan 40.000-ből is akár (rezsivel) bár ez attól is függ, hol laksz. Az meg, hogy másokkal kell együtt lakni...hát, én így élek évek óta és semmi bajom :)
2012. júl. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is kiakadnék, ha majdnem mindegyik gyerekem cigánnyal járna. Utána meg csodálkozunk, hogy mennyire elszaporodtak. Jobb, ha elköltözöl, addig sem anyádat idegesíted otthon.
2012. júl. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!