Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám alkoholista. Most mit...

Apám alkoholista. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eddig nem mertem kiírni a kérdést, de tegnap olvastam egy másik kérdést, és bátorságot adott hozzá, hiszen a lány története, aki kiírta, kísértetiesen hasonlít az enyémhez. Ugyanúgy 21 éves, mint én, és az apja neki is alkoholista, aki 52 éves.

Az apám rengeteget bánt minket, legtöbbször lelkileg, pl nem hagy minket sosem aludni, mert ő éjszaka is iszik, ilyenkor a TV maximumon megy, ha le szeretnénk halkítani édesanyámmal, akkor megver. De sokszor ok nélkül is kapunk. Az imént majdnem kidobott az ablakon. Anyukám mentett meg. Most remegő kézzel kérek segítséget. Aki élt alkoholista szülővel, az tudja min kell keresztülmenni, ezért nem szeretném részletezni, hogy miket kell átélnem édesanyámmal. Kilátástalan a helyzetünk, mert nincsen pénzünk elmenni innen :( Én munkát sem találok, persze még tanulok, és alkalmi diákmunkáim vannak, de az nem jó semmire. Rokonhoz nem tudunk segítségért fordulni. Hogyan tudnánk végre nyugodt életet élni nélküle? Minden követ megmozgattam, amit én megmozgathattam. Belefáradtam. Hitelt nem kapunk, mert voltunk a bankban (persze ha kapnánk se tudnánk fizetni). Szörnyű helyzet. Kihez tudnánk fordulni segítségért? Van valami illetékes szerv, aki valahogy tudna rajtunk segíteni?


2012. júl. 24. 17:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Segélyvonalakat hívj fel. Egy barátnőm ilyennél dolgozik és ő maga mondta, hogy ilyen helyzetben mindenkinek találnak megoldást, kiemelik a környezetből és akár az ország túlvégében elhelyezik őket krízisotthonban, stb.
2012. júl. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Országos Kríziskezelı és Információs telefonszolgálat

Kiszolgáltatott, bántalmazott, családon belüli erıszak áldozatává vált személyeknek nyújtanak

telefonos segítséget a nap 24 órájában.

Ingyenesen hívható tel.: 06-80-20-55-20


Ez az.

2012. júl. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, és a telefonszámot! Rettegünk tőle! :(
2012. júl. 24. 17:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont ilyen helyzetekre specializálódtak, minden információt megkapsz - de a tényleges lépést nektek kell megtenni!
2012. júl. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha beszéltél velük, írd majd meg, hogy mit mondtak, gondolom sokan vannak még ilyen helyzetben, hátha másnak is erőt ad a lépéshez!
2012. júl. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Fogok írni!
2012. júl. 24. 17:27
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp hívd fel és ne félj emiatt, biztosan segítenek!
2012. júl. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sikerült beszélni velük?
2012. júl. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, de a probléma nem oldódik meg :( Még mi bűnhődünk, ő meg élhet így tovább nyugodtan. Nekünk kéne elmenni egy olyan otthonba, ahol más ilyen családokkal kéne kis helyen osztozni, apám meg elherdálhatná a lakást, amit csak anyumnak lehet köszönni, hogy még a miénk :( Apám nem fizetne csekkeket sem, hanem elinná.....a fele lakás anyukámé. De ha apámon múlt volna, akkor ez a lakás, már szépen az államé lenne. Miért nem a rossz embert emelik ki a környezetéből :( Köszönöm a segítséget...feladtam.
2012. júl. 25. 11:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Menjetek be anyuddal a bíróságra ingyenes panasznapon. Kérdezzétek meg, hogyan lehet apád elmeállapotát kivizsgáltatni, mert amiket csinál, az nem normális. A bíróság elrendelheti a hatósági vizsgálatot, akár a cselekvőképességét is korlátozhatják. Akkor viszont kirendelnek mellé gondnokot, a váláskor is ő képviseli. Más lehetőséget nem látok, de ez még egy próbát megér.

Vagy a másik: a vagyonközösséget egyik fél kérésére is megszüntetik, még elválni sem muszáj. Akár árverezés útján. Erre is kérdezzetek rá. Szorítok Nektek!

2012. júl. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!