Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan sértődtem meg?

Jogosan sértődtem meg?

Figyelt kérdés

Nem éppen a "Családi kapcsolatokba" illik a kérdésem, de itt számítok leginkább értelmes válaszokra.

Röviden a problémám: van egy barátnőm, akivel több mint tizenöt éve "legjobb barátnők" vagyunk (voltunk), bár a legjobb túlzás, mert mindig is éreztem, hogy kicsit önző, és nem számíthatok rá minden esetben. Inkább talán azért vagyunk "legjobb barátnők", mert mindkettőnk életében ez a leghosszabb barátság, más baráti kapcsolataink nem tartanak ilyen hosszú ideje (neki igazán nincsenek is más barátai, csak egy-két felszínes kapcsolata, nekem viszont igen)és ez a barátság gyerekkorban kezdődött.

Nagyot csalódtam nem rég benne, mert amikor pár hete felhívtam telefonon, kiderült, hogy elköltözött innen már több mint egy hete (egy több száz kilométerre lévő városba), és a beszélgetés során úgy tűnt, nem igazán akarja tartani a kapcsolatot. Nem hívott el magához, ráadásul azóta többször is hazajött a rokonaihoz látogatóba, de egyszer se mondta, hogy találkozzunk. Közben úgy alakult, hogy mégsem akar ott élni, és amint lehet, visszaköltözik ide a közelbe. E-mailben tartjuk a kapcsolatot, ő sokkal gyorsabban visszaír, mint én neki, és a szülinapomra nem csak képeslapot küldött e-mailben, hanem külön sms-t is írt.

Bennem viszont eltört vmi, csalódtam, é hajlok rá, hogy azt higgyem, csak azért keres, mert ott dögunalmas az élete (nem talált munkát), és mert egyébként is vissza akar jönni, és akkor legyen itt neki vki.

Ti megbocsátanátok a helyemben? Tudnátok úgy tenni, mintha mi se történt volna?



2012. júl. 25. 11:30
 1/8 anonim válasza:
100%

Ha velem ilyet csinálna a legjobb bnőm hát én sem díjaznám. azért ez tényleg szemét dolog :SS

Meg kellene neki is ezt mondanod.hátha van rá vmi jó magyarázata.

2012. júl. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát valami törés tényleg volt itt, szerintem is, ezért nem tudnék és nem is akarnék úgy tenni, mintha mi se történt volna. nem tudom, milyen típus a barátnőd, mennyire van benne fogadókézség a konfliktusok megoldására (van, aki simán letagadja és eltussolja inkább), de én a helyedben mindenképp tennék egy kísérletet arra, h megbeszéljük a dolgot. szerintem hozd fel neki a témát. abban az esetben, ha úgy áll hozzá, meg tudjátok beszélni és valós feloldása van a konfliktusnak, akkor meg tudnék bocsátani. máskülönben annyi a barátságnak vagy lazább formában folytatódik és benned megmarad ez a tüske
2012. júl. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Erre sztem semmilyen jó magyarázata nem lehet :S - és nem is volt. Amikor telefonban mondtam, hogy "nem is szóltál", egyáltalán nem szabadkozott, azt mondta, ő szólt, hogy majd el fog költözni (igen, korábban tényleg mondta, de akkor úgy adta elő, hogy a távoli jövőben), mintha a világ természetesebb dolga volna, hogy otthagyta a munkahelyét, vidékre költözik, és ez csak úgy derül ki számomra, hogy én hívom fel őt. A beszélgetést akkor úgy zárta, mintha kb. azt mondta volna, "minden jót a továbbiakhoz". Teljesen úgy tűnt, nem akarja tartani a kapcsolatot.

Szóval, ezt tényleg nem tudja kimagyarázni :( , itt csak az a kérdés, én megbocsássak-e. Mert most nagyon úgy tűnik, megint barátkozni akar. Én pedig nem szívesen válok meg emberektől, de ez nagyon rosszul esett.

2012. júl. 25. 11:41
 4/8 A kérdező kommentje:

Másodiknak: sok szempontból önző, és még ő lenne megsértődve, ha ezt felhoznám. De a lelke mélyén sztem ő is érezné, hogy igazam van.

Sajnos más barátomban is csalódtam már :/ , és lassan ott tartok, hogy legszívesebben minden leterhelő kapcsolatomat megszakítanám, ... csak azért őt is sajnálom, mert rajtam kívül tényleg nincs igazán baráti kapcsolata senkivel.

2012. júl. 25. 11:43
 5/8 strawberryshake. válasza:
Én is azt javaslom,hogy beszéld meg vele a dolgokat, mond el neki hogy ez rosszul esett neked, és ha akkor is tagadni fog mindent, akkor nem érdemes érte szomorkodni!
2012. júl. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. igen, sajnos ismerős az érzés. 8 évig voltam barátnője így valakinek, ebből az utolsó 6 évben már úgy éreztem, h szó szerint a hátamon cipelem ezt a barátságot. lelkileg nagyon megterhelő volt, mindig letört és szomorú voltam, miután találkoztunk. 8 év barátság után úgy éreztem, már nem tudom és nem is akarom cipelni az ő sorsának a terhét (amit egyébként ő rontott meg a saját viselkedésével, de minden építő kritikát, jobbító szándékot "támadásnak" vett és folyamatosan hárította a felelősséget.) nem jó szívvel, de megszakítottam a barátságot, mert nem "bírtam" már. életem egyik legnehezebb döntése volt, nagyon fájt, de ma is úgy gondolom, h muszáj volt megtennem és így volt helyes. az nem barátság, amikor neked mindig nyomasztó a másik társasága.
2012. júl. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, lehetséges, hogy tényleg meg kellene neki mondanom vagy írnom, de az is biztos, hogy hiába beszélünk erről, akkor sem fogok ezen soha úgy túllépni, hogy később megbízató, jó barátnak tekintsem őt.

... Nála egyébként volt egy érzelmileg százszor megterhelőbb-leterhelőbb barátnőm, mert ő folyamatosan versenyzett velem, mindig azt nézte, mibe tud belekötni, örökösen jobb akart lenni, így pedig soha nem tudtam igazán felszabadult lenni mellette. Ez a barátnőm "csak" annyiban rossz, hogy erős akarata van és önző.

2012. júl. 25. 12:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát majd ő keres...
2012. júl. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!