Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság ciki olyan nevet...

Manapság ciki olyan nevet adni egy újszülöttnek, mint pl. István, József, János, Mária, Erzsébet stb?

Figyelt kérdés
2012. júl. 25. 12:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
53%

A cigányok éppúgy adják ezeket a neveket (József, István), mint az Eszmeraldákat.

Itt legalábbis a környékünkön


Józsika

Dzsenifer

Márkó

Pistike

na ez egy családból való kisfiúk

2012. júl. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
3%

Nekem az itt felsorolt nevek egyike sem tetszik, de nem azért mert régiesek, hanem mert rondák szerintem. De pl. az Anna is ilyen régies név, az meg nagyon fel van kapva, szóval ez meg olyan érthetetlen. Az Erzsébetet leszólják, hogy öreges, de az Anna meg mehet. Nekem egy csomó felmenőm nagyszülő, dédszülő Anna.

Amúgy ez a cigányos név akkora baromság. A cigányok közt is rengeteg Jánoska, Mária, István stb. van. Akkor ilyen erővel ezek is cigány nevek?

2012. júl. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Miért lenne ciki? az utóbbi 2 évben két gyereket szültem, mindkettőnél találkoztam ilyen régies nevekkel a kórházban.

Ezek a nevek az "ősmagyar" meg a "mi van ha a gyerek külföldön akar letelepedni" nevek mellett a reneszánszukat élik.

2012. júl. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
65%
Hát én az erzsébettel és a józseffel nem vagyok kibékülve, a legfiatalabb erzsi ismerősöm 40,pedig ismerek vagy 20at.
2012. júl. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az ember sokszor öregesnek találja ezeket a neveket, pedig, ha csak a hangzásukra figyelne, akkor talán szépnek találná őket.

Szerintem a Mária egyszerű, és szép.

Az Erzsébet pedig olyan.... fenséges hangzású. Jajj ez most hülyén jön le, de tényleg így érzem.


Külföldön élek, a férjem külföldi, és babát tervezünk. Nagyon sok szép név van errefelé, és néha a párom felhördül, hogy "jajj ez olyan öreges". De nekem nem az, mert nekem az összes név új, és csak a hangzásuk alapján döntök.


De pl. a páromnak tetszik az András, Ferenc...

2012. júl. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk ezeknek a neveknek egyike se magyar eredetű, szóval anno az ősöknek is kb úgy hangozhatott egy Mária vagy Erzsébet, mint ma a Dzsenifer. 500 év múlva már lehet a Dzsenifer is ciki, meg öreges lesz.


Nekem amúgy azért nem tetszenek ezek a nevek annyira, mert a mai idős és középkorú korosztályban meg csak ezeket a neveket adták, mindenkit ugyanúgy hívnak. Szóval számomra egy István vagy József olyan kommersz név, nincs benne semmi különleges. Olyan mint a Kovács vagy a Szabó vezetéknévben.

2012. júl. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy József nevű osztálytársam, és szerintem az is szép. Mindenki Jocónak hívta, az meg tök ráillett :)
2012. dec. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!