Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan érzésetek hogy...

Renji7575 kérdése:

Volt már olyan érzésetek hogy nemtartoztok sehova? :o

Figyelt kérdés

Egy napon amikor papámmal jöttünk haza komárombol elmondta a véleményét az anyámrol..

És igencsak úgyéreztem hogy igaza van.

Anyám egy olyan személyiség aki nem éppen vérremenő harcot vív a munkáért.. de viszon nem is hadja ki az alkalmat ha adódik.

kb 20évet a zoltek-be dolgozott (anno 'viszkoza')

így mikor elvesztette az állását igen csak nemtudta hogyan tovább..

Mikor költöztünk akkor is össze-vissza gondolkodott..

papám elmondta hogy ő sehol sem képes jólérezni magát így mindig megy a saját feje után.. és hogy vszínüleg ebböl örököltem is..

Én úgygondolom hogy papámnak igaza van..

mert otthon nem nagyon érzem jól magam..

barátaim is csak mint osztálytársak és mint netes haverok, leányok..

Egyre inkább kezdem azt érezni hogy bárhova megyek nem érzem jol magam.. pl fürdőbe, strandra, vagy nyaralni..

bárhvá mentem az idők elteltével egyre kevésbé éreztem jol magam.

Már csak valakivel tudnám jolérezni magam.. de mésgincs senkim..

Sokat szekáltak anno igy már eléggé bizalmatlan vok mindenki felé.

csak a számítógépes játékok és a kommunikációs progik maradtak..:S

egyre kevesebb az önbizalmam mikor látom hogy valami nemsikerül.

Csak a család van nekem de néha úgy érzem ők sincsenek,

papámhoz mindig szívesen fordulok de attol tartok ha vele történik valami azt nemheverem ki.

egyszerüen nemtudom mit tegyek

valami ötlet?,vélemény,? vagy valami egyéb?:S



2012. júl. 25. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! talán furán fog hangzani a javaslatom,ezt én is megéltem,most sincs sok barátom és szeretek egyedül lenni. Talán ez a kulcsszó. Szeretek egyegül lenni és sokat olvasni. Kit érdekel,hogy mit hisz vagy gondol a családom, "haverjaim" akik nincsenek is. A lényeg,hogy sokat voltam egyedül és a sok filozofálás és olvasás közepette lassan körvonalazódot, hogy mit is szeretnék igazán,hogy mi köt le. Szánj magadra idöt,csak magadra. Ez arra jó,hogy igazán megismerd magad és rájöjj,hogy hol szeretnél lenni igazán,mit is csinálnál szívesen. "Beszélgess" magaddal és minden kérdésre felelj őszintén :) Remélem,megtalálod a helyed! 24/L
2012. júl. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is érzek, éreztem így. Olyan idegen, bizalmatlan mindenki. Én már abban a korban vagyok amikor a család már elküldene de hova menni még nincs, így eléggé változó a hovatartozásom érzése is. Nálam ez ingadozik. Valamikor azt érzem hogy megtaláltam a helyem, míg máskor azt hogy sosem fogom. Az a baj, hogyha egyedül ezt érzed akkor mással (valakivel) sem lesz jobb max egy ideig. Nem mástól kell ezt várni. Nekem sincs senkim, de tapasztalatból tudom, hogy ilyenkor, mikor ezt érzem nem is lesz:( Sok sikert! Biztos megtalálod a helyed majd:) (remélem én is egyszer :))
2012. júl. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem van.

Ha úgy vesszük akkor csak egy barátnőm van, rajta kívül nincs senkim. Haverjaim már rég nincsenek mert nem követem a divatot, pedig 5-6 éve volt olyan, hogy a környék összes gyerekével kint lógtam, most meg sehol senki. Ezzel a lánnyal sokmindenről tudok beszélni, de mégsem mondhatok el neki mindent.

Rajta kívül van egy netes barátnőm akivel jól kijövünk de pont komáromi, én meg borsodi vagyok. Volt még sok netes haverom, de valahogy ők is eltűntek. Most meg itt vagyok egyedül. Minden egyes napom ugyanaz, felkelek, reggelizek, kimegyek az udvarra, bejövök és gépezek. Nem tudok mást csinálni, hobbim sincs.

Nekem sincs önbizalmam. Esténként kiülök a kertbe a kutyámmal és elgondolkozom a dolgokon...

2012. júl. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is folyamatosan hasonlóan érzek. 20 éves lány vagyok, egyetemre járok. Bejárós vagyok 50km-re, így az itthoni barátok már nincsenek meg a távolság miatt, az egyetemen pedig nem sikerült barátságot kialakítanom senkivel, csupán ismerőseim vannak, akikkel néha órára szoktam járni. Már ettől is érzem azt, hogy se haza, se az egyetemi társaságba nem tartozom. Ráadásul a családomat sem érdeklem.

Aztán most jön még egy lapáttal. Ősszel kezdek a szomszéd országban egy másik egyetemen, ahol szintén bejárós leszek (70-80km és a koli méreg drága...). Nem tudom, ott pl hogy fogok beilleszkedni. Vannak ott munkatársaim, akikkel most együtt dolgozom, de már ők sem fogadtak be úgy, ahogy szerettem volna. Így nem várok tőlük sokat az egyetemnél sem. Úgy tűnik, ott is egyedül leszek, legalábbi normális barátaim ott sem lesznek, ez tuti. Már csak az idegen nyelv miatt is nehéz lesz...

Szóval 3 helyen kell majd lennem, és sehova sem fogok igazán tartozni. Nem könnyű... :/ Sehol sem vár senki, sehol sem szeret kimondottan senki.

2012. júl. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kedves egyetemista 20 éves lány! Ezt sokan érezzük így sajnos. Az egyetemet reklámozza mindenki hogy juj de jó lesz.Persze, ha kolis vagy és partyarc. Amúgy nagyon nehéz ott normális barátokat találni. Én is hasonló helyzetben vagyok/voltam. Volt sok ismerősöm, akikkel el is voltam de nem mondanám igazi barátnak őket. A középsuli után ez egy nagyon felszínes közeg és még idő sincs a normális összerázódásra abban a 3 évben. Hát ez van:( (a 2. voltam azt hiszem:)
2012. júl. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kedves 5., igen, én is épp így vagyok vele. Bejárósként egyszerűen nincs időm barátkozni. Aztán mire észbe kaptam, hogy nincsenek igazi barátaim, és hívtam szaktársaimat fagyizni, vásárolni vagy akárhova, addigra csak azt kaptam, hogy nincs kedvük vagy programjuk van valaki mással. Elszállt a maradék önbizalmam is. Az itthoniak pedig már el is felejtettek. :( Ezek után, képzelhetitek, milyen bátorsággal kezdek bele egy második egyetembe?! Ismét bejárósként... előre tudom, mi lesz: nulla társasági élet.
2012. júl. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.. jo hallani hogy nemcsak én érzem magam így.. és egyben szomórú is vagyok hogy nemcsak én érzem magam így..:D

Szerintem többet fogok fordítani a netes barátnőre.. habár ő romániába lakik:S

de mégis elvagyok..

Sok sikert mindenkinek aki szintén így érzi magát:)))

2012. júl. 26. 12:15
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Én is így érzek és nagyon fájdalmas.Szeretek egyedül lenni,szükségem is van rá,de viszont az emberekre legalább ennyire.De eddig akikhez tartozni akartam,azok vagy átbaßtak,vagy eltűntek,vagy felszívódtak,miután jól kihasználtak.Azóta elveszett a bizalmam az emberekben.Most találtam normális embereket,akiknek szeretek a társaságában lenni,de úgy látszik,őket csak lefárasztom.Velük végre lehet beszélgetni,amit az eddigi "barátaimmal" nem igazán lehetett és van is mondanivalóm,de senkit nem érdekel.Mindenki siet,mindenkinek van jobb dolga is,mint az én hülyeségeimet hallgatni.Mindenki lesi folyton az óráját,hogy mikor léphet le végre,még az is,aki azt mondta,hogy jól érzi magát velem.Akkor most hazudott?Nem tudom,mit kezdjek ezzel.Ugyanígy vagyok,egyedül járkálok a városban,meg a bevásárlóközpontokban állandóan,mert nem szeretem a bezártságot,szeretnék emberek között lenni,de nem fogad el senki.Senki nem szeret velem lenni és nem tudom,mi lehet bennem a hiba.És mostmár a faßom tele van az egésszel,mert egész életemben ez volt a problémám,mindig is magányos,problémás ember voltam és 23 év után ez eléggé lelombozó és nagy életuntságot okoz,néha úgy érzem,semmi életkedvem és hogy minden értelmetlen.És igen,sajnáltatom magam,mert máshogy nem vesznek észre az emberek.De igyekszem leszokni róla,mert már így is nyakig belesüllyedtem az önsajnálatba.
2012. júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen öregem ismerős az érzés..

és tudom is hogy mire volna szükséged..

egy célra ami tartaná benned a lelket..

nekem az hogy elsajátítsam a villanyszerelői (ampervadász:D) szakmát..

de kb semmi esélyem ha nemkezdhetek olyan osztályba mert nemvok 10.es -.-

eddig minden amibe reménykedtem egyszerüen eltünik.

amikor már azthiszem hogy már majdnem megvan egyszerüen eltűnik mint a kánfor:S

Én a netes haverokkal és a játékokkal érzem magam jol..

Találd meg te is azt ami érdekel és meglátod egy fokkal jobb lesz..(most kivételesen nem arra értem hogy elromlik a légkondi:D)

sok sikert neked is ;))

2012. júl. 26. 19:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Én az Övegesben tanultam meg az ampervadászatot, ott nem baj ha nem vagy 10-es. Olyan dolgokat csináltunk gyakorlaton, hogy jajjjj....


Levettük az áramváltó szekunder oldaláról a rövidzárat, azt úgy szétszállt, hogy kiverte az ablakot, lábtengóztunk izzóval, megtanultunk késes biztit patkolni fél perc alatt, mire odaért a gyakvezető, hogy miért nincs áram az iskolában, addigra már volt. 24 Volttal odahegesztettünk egy 100 forintost a fém ajtókerethez, ilyesmi.....


Szóval ott van brahi és társaság, bár hozzáteszem, 10 éve végeztem ott.

2012. aug. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!