Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aputól hárman örököltünk egy...

Aputól hárman örököltünk egy házat, volt egy élettársa igy a fele az élettársa lányát illeti. Apai részről a nővérem és én kaptuk a másik felét. Az élettárs lánya az adósságba se szállt be. Most meg egy villanyáltalány jött ki kamatostól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A villany az én nevemen van,mert csak én vagyok helybeli.Ebbe meg már a nővérem se akar beszállni.
2012. júl. 26. 21:20
 1/6 valaki : ***** válasza:
71%
de hogy tehette meg,hogy nem szállt be az adósságba? Tudtommal aki örököl valami haszont, annak kötelessége fizetni is. ..
2012. júl. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennek fuss neki még egyszer, mert nem értem.

Csak arra tudok gondolni, hogy a fele eleve a lányé volt, és ő nem öröklés jogcímén jutott hozzá.

Ha ő is apukád örököse lenne (ehhez az kéne, hogy a féltestvéred legyen), akkor nem a felét, hanem az egyharmadát kapta volna.


Szóval írd le rendesen, hogy hogyan volt, mert így válaszolni sem lehet.

2012. júl. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsi,apunak volt egy élettársa annak a lányáról van szó
2012. júl. 26. 22:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Kényszer értekésítésél adjátok el a házat ha az élettárs lánya nem egyezik bele. Vagy ki lakik benne?
2012. júl. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha az élettárs lánya apukádnak nem gyereke, és nem is fogadta örökbe, akkor ő nem örökölt apukád után, hanem eleve tulajdonostárs volt az ingatlan felén, ti pedig tesóddal 1/4-1/4 részt örököltetek, jól értem? És 1/2 rész meg a lányé volt eleve?


Csak így van értelme.


Ebben az esetben is persze az ingatlan terheit is mindenkinek arányosan kell viselnie, de!!!: a hagyatéki terhek csak titeket mint örökösöket terhelnek!


Tehát nem mindegy, hogy a terhek, amikről beszélünk, csak a ti örökrészetekhez kapcsolódnak-e, vagy az ingatlanhoz magához (pl. rezsi, felújítás költségei, a teljes ingatlanra(!) felvett hitel törlesztése, stb.).

2012. júl. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, és persze a rezsi esetén számít, hogy ki lakik ott!


Szóval ennyi információból sajnos jogilag lehetetlen megfelelő választ adni a kérdésedre, ezért azt tanácsolom, hogy fordulj ügyvédhez, aki majd kikérdez rendesen, és megnézi a hagyatékátadó végzést, a tulajdoni lapot, meg mindent. Ő majd kibogozza, mi a helyzet, mert nem mondtad el eléggé világosan sajnos...

2012. júl. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!