Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj ha nem akarok másik nőt?...

Baj ha nem akarok másik nőt? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Volt egy feleségem akit mindennél jobban szerettem. 7,5 éve volt egy balesetünk ahol elveszítettem. Nagyon sokáig élni sem akartam és nem csináltam semmit, szerencsére a családomra számíthattam. Össze kellett szednem magam mert van egy 8 éves fiunk akit fel kell nevelni. Mások szerint már túltehetném magam rajta és kereshetnék egy másik nőt, anyát. Csak én nem fogok soha más nőt annyira szeretni mint őt, nekem csak egy szerelmem van, ezért nem kerestem még mást és nem úgy néz ki, hogy lesz. A gyerek nem emlékszik rá, mert csak 6 hónapos volt de szoktam neki mesélni róla. Nem tudom túltenni magam rajta, még mindig szinte egész nap azon gondolkodom, hogy mi lett volna ha... nem tudom mit csináljak. Próbálom nem kimutatni az érzéseimet a gyerek előtt de nem mindig megy, és szerintem meg is érzi. Mindig azt mondja, hogy nem kell neki anya de sajnos egyre többet kell dolgozni és nem mindig vihetem magammal, a szüleim pedig nem mindig tudnak vigyázni rá és nem akarom őket terhelni. Hogyan léphetnék tovább? Mennyi idő kell még hogy ne ezen járjon az eszem egész nap?

35/F


2012. júl. 2. 12:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
sajnálom a történteket, de bármennyire is kínzod magad, sajnos ő nem fog feltámadni. Még fiatal vagy, keress magadnak egy lányt, akit el tudsz fogadni, s ő is megért téged. Pszichológussal v valami csoportos beszélgetéssel nem próbálkoztál?
2012. júl. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
A kerdesed alapjan jo apa lehetsz,ritka az ilyen:-)
2012. júl. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%

Nem kell senkit úgy szeretned, mint a feleséged. Nem is lehet, mivel mindenki más és más. De úgy gondolom, hogy ha összehoz az élet a megfelelő nővel, simán tovább tudsz majd lépni. Csak azért meg együtt lenni valakivel, hogy legyen a kisfiadnak anyja és, hogy nem szóljon meg senki, annak semmi értelme, mivel úgysem leszel boldog, és ezáltal a kapcsolatotok sem lesz jó. Ilyenkor pedig valaki mindig sérül.

Szerintem legyél türelemmel, és legyél nyitott, mert nem tudhatod soha, hogy hol bukkansz rá az új szerelemre.

2012. júl. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Nem baj, ha nem szereted annyira! Ne hasonlítgasd hozzá a többi nőt, egyszerűen adj esélyt másoknak is, rontani nem fogsz vele a lelkiállapotodon. Most más lesz a feladatotok. Az, hogy könnyebb életet biztosíts magadnak, egy társsal, amit hosszú távon a kisfiad fog kamatoztatni, hogy nem egy agyonhajszolt, magányos, túlterhelt, szomorú apa van mellette, bármilyen óriási szeretettel fordul is felé. Lehet ám nagyon szeretni valakit a kölcsönös támasz, a kedvessége, bármi miatt is. Más soha nem találja meg azt a nőt, akit annyira szeret, mint te a feleségedet. Ettől függetlenül mélyen együttérzek veled, kitartást kívánok, és hiszek benne, hogy az idő mégiscsak hoz némi enyhülést!
2012. júl. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Erről Szabó Magda Álarcobál c. könyve jut eszembe, pont ez a szituáció. Esetleg érdemes lenne elolvasnod. Az ottani tanács: keresd meg az ellenkezőjét (gondolom, hogy eleve értelmetlen legyen az összehasonlítgatás.)
2012. júl. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Sajnálom.

Valóban jó apa lehetsz!

Te legalább egy igazi férfi vagy!

Azért mert mások úgy gondolják, hogy ideje lenne, ne jöjj össze senkivel mert abból senki nem jön ki jól. Majd ha te úgy érzed, akkor csináld. Azzal sincs baj, ha nem szeretnél.

Ne hallgass másokra, ezt csak te tudhatod!


"Hatalom és pénz, pénz és hatalom mit sem ér. A jó örökké legyőzi a gonoszt. A szerelem...a szerelem sose hal meg! Nem számít, hogy igaz-e vagy sem, egy férfinak ebben kell hinnie, mert hinni csak ebben érdemes."

2012. júl. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, hogy új párod legyen. De őt el kellene engedned. Nem elfelejteni, csak nem azon agyalni, hogy mi lett volna ha. Nem másik nő miatt, hanem magad miatt és a fiad miatt. Gondolom a feleséged sem azt akarná, hogy évekig emészd magad utána. Ne arra gondolj, hogy mi lett volna ha, hanem arra ami volt. Ne arra, hogy elmúlt, hanem arra, hogy megtörtént. Megváltoztatni nem tudod azt, ami van, de elfogadhatod. Nem azért, mert jó, hanem mert úgy könnyebb lesz és nem stresszeled bele magad valami betegségbe, és nem sugárzol annyi szomorúságot a fiad felé. Ha nem mutatod is érzi, ők mindent megéreznek.

Tudom, hogy nehéz, de biztos vagyok benne, hogy képes vagy rá!

2012. júl. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 szofi2009 ***** válasza:
33%
Szerintem baj és egyettértek egy elöttem iróval, hogy segitséget kéne kérned. 7,5 évröl beszélsz ami nem kevés és lassan felnö a fiad aki nem ismeri meg az anyjai szeretettet. Nagyon nehéz lehet neki egy magábaroskadt ,szomorú apával aki még mindig a múltban él. A feleséged is biztos azt akarná hogy a fiatok családban nöjön fel! Muszálj hinned benne hogy müködni fog és vannak olyan nök akik nagyon jo mostohaanyák lesznek. Szerintem minnél hamarabb találsz valakit annál könnyebb lesz összeszokniuk és annál többet tud majd adni a leendö feleséged nektek. Ez alatt azt értem hogy egy tinivel nehezebb lenne neki ha még várni akarsz egy pár évet. A sajnálkozással nem mész semmire az élet megy tovább de Te nem vagy egyedül és a fiadra kéne gondolnod.
2012. júl. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Nagyon sajnálom, ami veletek történt...

Azt hiszem, elakadtál a gyászfolyamatban, jó lenne egy megértő segítség.

ÚGY szeretni valaki mást valóban nem kell. De lehet, hogy tudnál valaki mást máshogyan szeretni... ha megengednéd magadnak. Biztos nem az a sorsod, hogy örökké gyászolj. A feleséged nyilván nem kívánja ezt neked...

Vannak pszichológusok, lelkigondozók, egyéb szakemberek, akik a gyászfolyamatban kísérik az embereket. Jó lenne keresni egy olyat, akivel tudsz egy hullámhosszon lenni, kibeszélni magad, ő majd segít feldolgozni és az ÉLETet választani újra...


Légy boldog!

37n

2012. júl. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Előző vagyok.

Arra gondoltam, hogy talán bűntudatod van a feleségeddel szemben a baleset miatt, és az nem enged továbblépni.... Hogy ő meghalt, te meg tovább élsz...

Sok fura dologra képes a lelkünk... bűntudatr akkor is, ha mondjuk nem te okoztad a balesetet, csak úgy éli meg benned valami,hogy "elhapppoltad" az élet lehetőségét a feleséged elől...

Jó lenne, ha tudnál erről beszélni valakivel.

2012. júl. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!