Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha új Párja lesz annak a...

Ha új Párja lesz annak a férfinak aki több évtizedet élt korábban egy másik nővel, akkor az új nőnek mennyire kell toleránsnak lennie bizonyos "megszokott" dolgokban?

Figyelt kérdés
A Párommal nagyon harmonikus kapcsolatban élek, de beárnyékolja a boldogságomat, hogy sokszor a volt felesége nevein hív, hogy időnként a volt lakása a haza és hogy ahova mi megyünk nyaralni az mindig az a hely, ahova a másik családjával ment, holott természetesen máshova megyünk. Nagyon elkeserít ez a dolog. Tudom, hogy csak megszokás, de nagyon szarul esik. Főleg az, hogy ezekkel a dolgokkal folyamatosan megbánt és nem jön kibékíteni, hagyja hogy mérgelődjek. Én addig haragszom, míg ő nem jön kicsit levenni a lábamról. Ő nem tudja egy bocs-csal elintézni, hiszen tudja az semmit sem ér! Mit tegyek?
2012. júl. 11. 16:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát azért több évtizedes berögződéseket nem lehet hipp-hopp elfelejteni. Neked meg nem kellene vele egyáltalán törődni.
2012. júl. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"volt felesége nevein hív,"

Azért ez durva. Egyszer hívd te is a volt barátod nevén, majd megtudja milyen.

2012. júl. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mióta vagytok együtt? A férjem jó két év után hagyta el az ilyen tévesztéseket.
2012. júl. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 intrepid ***** válasza:
66%
Ilyenkor ugyanolyan keresztnevű új párt kell keresni, ha tudja magáról hogy nehezen tanul újat, és nem tűnik fel, ha eltéveszti. Öreg kutya, már ne tanuljon újat.
2012. júl. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Az hogy több év tizedet élt egy másik nővel az egy dolog, de hogy mit tudom én hosszú hónapok elteltével is a volt felesége nevén hív ezt nem értem, mert feltételezem hogy nem csak egyszer-egyszer hívott a volt felesége nevén, mert arra még simán el lehetne fogadni a bocsánatot és nem lennél kiakadva sem. Ugyanakkor ha sokszor hív a volt felesége nevén, akkor meg azért is ki lennél akadva, ha még bocsánatot sem kérne, ha meg bocsánatot kér, akkor meg a fejéhez vágod hogy ennyivel nem lehet elintézni, amúgy azt mondtad hogy a bocsánat nem elég, de ha levesz téged akármivel a lábadról, akkor is mi a garancia hogy többé nem fog a volt felesége nevén hívni?
2012. júl. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nálunk asszem egyszer v kétszer hívott a volt felesége nevén. Viszont eleinte mi is mindig odamentünk, ahova ők is jártak nyaralni. Engem nagyon zavart, mondtam is neki, hogy én nem akarok odamenni, amit ő már egyszer az exszel fedezett fel, én szeretnék vele közösen új dolgokat csnálni, stb. Ő mindig tudott rá vmi magyarázatot adni, pl. ott a legjobb szörfriviéra, az a legjobb kemping a környéken, szóval ő a jól bejáratott dolgokra esküszik. Idén viszont már más volt a helyzet, most minden majdnem új, mit kipróbálnk. (amúgy sokszor azért vitt el helyekre, hogy megmutassa, miket és hol csinált korábban)

Nála a telefonba még mindig otthon-ként van elmentve az ex és gyerekei vonalas száma, ez néha zavar, denincs jelentősége.

Amúgy nem kell mindenben toleránsnak lenned, csak ameddig te is jónak látod. Viszont próbáld meg neki durci nélkül elmagyarázni dolgokat, a férfiak különben hajlamosak hisztiként v féltékenységi jelenetként értelmezni a dolgoka, amit nem tudnak komolyan venni, csak idegesíti őket. Próbálj meg felülemlkedni dolgokon, hidd el, nem éri meg a feszültséget, veled van, téged szeret.

(bocs a fogalmazásért, itt-ott lehet zagyva, de remélem, érted)

2012. júl. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mióta vagytok együtt? lehet nem is direkt csinálja csak ez jön a szájára.
2012. júl. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem aki új életet kezd, annak nem szabad ragaszkodni a régi szokásokhoz. Neki erre oda kéne jobban figyelnie. Nem szabad a másikat, az újat megbántani csak azért, mert egyszer valaki mással volt egy közös múltunk.
2012. júl. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm, aki írt. Kérdésetekre a válaszok:

Már több mint egy éve tart a szerelmünk.

Nincs garancia, hogy többet nem mondja, hisz héba-hóba eltéveszti, de volt hogy egymás után 2-3x is!!! Hiába ígéri, hogy jobban odafigyel :-(

Az, hogy otthon-ként van elmentve az ex száma, az nagyon gáz, nagyon fájna nekem. Nálunk ez durvább volt, meg is mondtam hogy írja át... Mondjuk az új név sem a legjobb, de legalább nem az ami régen volt.

És biztos nem direkt csinálja, nem bántana direktbe, szándékosan!!! Tudom, hogy őt is bántja, ha eltéveszti, de utána olyan sokára békélünk meg :-(

2012. júl. 12. 07:58
 10/14 anonim ***** válasza:

Az önbizalomhiányodat kellene egy kicsit legyőznöd. Én vagyok az, aki írta, hogy hasonló a szitu, meg otthonként van elmentve a száma.

Nekem is fájnak dolgok, de általában én fújom fel, mert rajongunk egymásért, és az exért semmit sem tenne meg, csak a gyerekeiért. Sőt, képzeld, én még ott is lakok, ahol az exével laktak, váláskor a nő eladta jó pénzért a tulajdonrészét a páromnak, sőt még egy csomó cucc itt figyel a nőtől. Néha legszívesebben fognám a cumóját, kiraknám a ház elé, és felhívnám, hogy hordja el a cuccait, mert különben kidobjuk. De aztán jön a józan eszem, és rögtön ráébreszt, hogy ez hiszti-kategória, és semmi köze a civilizált megoldásokhoz, csak magamat minősíteném vele. Úgyhogy mégsem teszem. Csak azért írtam le, mert jelezni akartam, teljesen megértem az érzéseidet. DE! Ezekkel az alaptalan feszültségekkel folyamatosan mérgezed a kapcsolatodat, ha igyekszik változtatni, akkor lásd az igyekezetet benne, ne pedig a hibákat! Hidd el, értékelni fogja, ha igazán szeret, márpedig leírásodból úgy tűnik. Legyél te is egy kicsit proaktív, azaz legyen beleszólásod, kezdeményezz, hova menjetek nyaralni, vagy hétvégére, lehet, hogy csak nincs ötlete, hova menjetek, ezért követi a jól bevált rutint.

Javasolj neki helyeket, ha a felesége nevén hív, kapd elő a humorod, és válts át frappánsba, hidd el, gyorsan le fog szokni róla. NE HAGYD, hogy ilyen buta dolgok megmérgezzék a kapcsolototokat!! Sok sikert, és egy jó adag önbizalmat kívánok!! ;)

2012. júl. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!