Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy egyedülálló férfi örökbe...

Egy egyedülálló férfi örökbe fogadhat gyereket?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdem, mert mindig is szerettem volna gyereket. (sajnos nem lehet, mert a nők nem ilyen férfira vágynak, mint én, de ez most nem ide tartozik)


És ez úgy érzem mind a kettőnknek jó lenne: a gyereknek azért mert nem árvaházban kéne felnőnie és lenne egy "apukája", nekem meg azért mert nevelhetnék egy gyereket, és amikor már öreg leszek legalább lesz majd, aki átjön hozzám beszélgetni, vagy csak felém néz, hogy élek-e még.


Még odébb lenne az örökbefogadás, csak puhatolózok.


Ha nem lehet, akkor nagyon elkeserednék, mert az egész további életemben is magányos leszek.


2012. júl. 27. 08:17
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet, de valószínűleg bonyolultabb, mint egy párnak.

De ettől függetlenül azt semmiképpen sem hiszem, hogy az egyedülállóság teljesen kizáró ok lenne - hiszen rengeteg ember nevel egyedül gyereket.


Miért nem az "illetékeseknél" érdeklődsz?

2012. júl. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Még csak puhatolózok. 24 éves vagyok, és 30 felett gondoltam az örökbefogadást. Csak szeretném látni az esélyeimet.
2012. júl. 27. 08:36
 3/50 anonim ***** válasza:
100%
Még Terryblacknek is sikerült pedig ott voltak egyéb problémák is.
2012. júl. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, csak házaspár fogadhat fogadhat örökbe, a béranyaság meg itthon illegális :/
2012. júl. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

Esetleg megoldható lenne, hogy egy nőnek fizetnék azért, hogy gyereket szüljön nekem?


Talán ez lenne a legegyszerűbb.

2012. júl. 27. 08:41
 6/50 anonim ***** válasza:

És mi lenne, ha inkább a csalás helyett azon dolgoznál, hogy legyen párod??


24 évesen nem értem, hogy miért döntöd el előre, hogy neked sosem lesz...


Egyébként meg akkor nézd meg a külföldi örökbefogadásokat is, rengetegen hoznak gyereket szegényebb országokból, mert onnan könnyebb!

De a részletekhez tényleg nem értek, úgyhogy vagy ennek járj utána, vagy próbálj meg saját családot alapítani. Egyáltalán nem vagy még lekésve semmiről, éppen ezért nem értem ezt a hisztit. (Mert ez az, ne is haragudj.)

2012. júl. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
Jogilag működhet úgy, hogy megbeszéled egy nővel, hogy megszüli a gyerekedet, utána pedig lemond minden jogáról a javadra, és így igen, lesz egy gyereked. Viszont ha átver, akkor így jártál, ugyanis mivel illegális, nem igazán fordulhatsz bírósághoz :/
2012. júl. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:

6 év pont elég volt ahhoz, hogy lássam nem én kellek a lányoknak. 1x volt barátnőm, de 1,5 év után otthagyott az exéért, aki állítólag nagyon csúnyán bánt vele.


Azóta meg nem jött össze egy kapcsolat sem. Nem engem akarnak a nők, de ettől még nem vagyok köteles boldogtalanul élni.

2012. júl. 27. 08:49
 9/50 anonim ***** válasza:

Azt hogy felbéérelsz valakit, hogy szüljön neked verd ki a fejedből sürgősen. Biztos vagyok benne, hogy jogilag sem helyes, sőt büntetendő. Másrészt teljesen etikátlan. Egy gyerek nem árucikk. Mégis mennyit fizetnél a leendő gyerekedért? 1 millió? Vagy többet? Kevesebbet? Esetleg megalkusztok az anyukával?? Aztán mi van ha a lefizetett anyuka később még se tudna lemondani a gyerekéről, mert ott buzognak benne azok a bizonyos anyai ösztönök... akkor hogy oldjátok meg?? Még az ötlet is abszurdom.

Én úgy tudom lehet egyedülállóként örökbefogadni, viszont nehezebb, mintha házasként tennéd meg... Annyi az egész, hogy időben be kell állni a sorba, hogy mire 30 körül leszel, legyen gyereked. Egyébként, ha vállalod, hogy idősebb, beteg, vagy cigány gyereket fogadsz örökbe, akkor hamarabb sorra kerülsz, mivel mindenki szőke- kékszemű újszülöttet akar, és erre tényleg sokat kell várni.

Egyébként meg az örökbefogadás a "teljes" családban való nevelkedést szorgalmazza. Magyarországon ugye mivel erősen konzervatív állam ezért él az, hogy a teljes család apukából anyukából áll. Viszont ahogy irtad bőven vannak egyedül álló szülők, és attól az még ugyanúgy család. És valóban jobb a gyermeknek is ha legalább egy szülője lesz, mintha egy intézetben kéne leélni az életét...

Viszont ahoz hogy gyereked lehessen azt javaslom vedd fel a kapcsolatot minél előbb a tegyesszel, akár 1-2 éven belül, mert ez egy hosszabb procedúra

2012. júl. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

Félreértettetek. Nem tiltanám el a gyereket, az anyjától és fordítva sem. Sőt akár abban is benne lennék, hogy úgy neveljük, mintha elvált házastársak lennénk...


De lehet hogy inkább az örökbefogadás jobb. Nem akarok szőke hajú, kék szemű gyereket.


Remélem majd össze fog jönni.

2012. júl. 27. 09:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!