Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi alapján lehet megismerni...

Mi alapján lehet megismerni egy embert? Hogyan mutassam meg, hogy milyen ember vagyok valójában?

Figyelt kérdés

Ez egy kicsit pszichológiai kérdés is, remélem, tudtok tanácsod adni.


Anyukám állandóan azzal piszkál, hogy nagyon rossz vége lesz ennek, hogy ennyire zárkózott vagyok és nem mutatok magamból semmit.

Konkrétan nem ismernek az emberek, mivel nem mutatok magamból semmit.Az érzéseimet, gondolataimat, véleményemet csak ritkán nyilvánítom ki, és csak kevés embernek.

Egyik munkatársam ezt mondta: "XY, én már egy éve dolgozom veled, de szinte semmit nem tudok rólad."

Őszintén szólva nem tudom, hogyan legyek nyitottabb.Kicsit önző dolognak tartom, hogy másokat untassak a dolgaimmal, meg úgy érzem, nem is kíváncsiak rám.


Ti mit tanácsoltok, hogyan mutassam meg, hogy milyen ember vagyok?És milyen hátrányai lehetnek egy ilyen zárkózott viselkedésnek?



2012. júl. 28. 14:36
 1/7 anonim válasza:

én is ilyen vagyok :|

én is kíváncsi lennék erre

16/l

2012. júl. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
én is, és én próbáltam többet mutatni magamból olyanoknak, akikről azt hittem rendesek, de csúnyán visszaéltek a bizalmammal, és nagyon megbántottak, és már egyáltalán nem bánom, hogy olyan vagyok, amilyennek leírtad!
2012. júl. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem beszélgetsz velük? Illik közeledni másokhoz, beszélgetést kezdeményezni, ha együtt vagytok, megkeresni a közös pontokat. Ha ők kérdeznek, ugyanannyi energiát, infót visszaadni, mint amennyit ő tett abba, hogy közeledett.


Pl. ha valaki odajön, kollegád, hogy Szia, Józsi vagyok, itt és ott dolgozok, láttalak már párszor, akkor Neked is mondani kell, hogy szia, Jenő vagyok, én meg ott dolgozom, ennyi meg ennyi ideje vagyok itt, nemtom, hol lehet jól kajálni, Te hova szoktál kimenni?...stb..

2012. júl. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, és nekem meg azt mondták a suliban, hogy biztos sötét titkaim vannak....pedig csak szótlan, visszahúzódó voltam.

Most sem szoktam sokmindent kifecsegni magamról, csak ilyen általános dolgokat, hogy hol nyaraltunk, milyen volt a gyerekek iskolai műsora, mit néztem előző nap a TV-ben, mekkorát nőtt a fa a kertünkben stb.

Mélyebb, komoyabb dolgokat csak kevés emberrel osztok meg. A többiekkel csak fecsegés, hogy ne unatkozzak annyira a munkahelyemen.

2012. júl. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha olyan helyekre jársz ahol megtalálod a témában neked megfelelő embereket biztosan találtok beszédtémát is.

Biztosan van ami téged is érdekel:sport,művészet, zene, műszaki dolgok, Stb...

Azt hogy kigúnyolnak, vagy vissza élnek a bizalmaddal, nem tudod megakadályozni, ez benne van a pakliban, de a többség nem ilyen.

Nem az a baj hogy nem vagy beszédes ha nem félsz a közlésektől: valami olyan derül ki rólad ami rád nézve kellemetlen lehet. Senki nem tévedhetetlen és hibátlan.

Ha barátságos vagy és jó szándékú a hasonló beállítottságú emberek kiegészítik egymást és nem megszólják.

Legyél bátor és keress társaságot, hidd el ők is keresnek téged.

2012. júl. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Keress egy baráti társaságot! Hívd meg őket magadhoz mondjuk egy kávéra és ismerkedjetek össze. Mesélj magadról egy PICIT! Csak egy picit. Először. Aztán majd hónapok, évek során egyre többet tudjanak meg rólad. Majd egy idő után a legtöbb helyre mehettek együtt, így még újabb emberekkel találkozhatsz és beszélgethetsz velük. De FONTOS, hogy olyan társaságot keress akiben megbízol és beletudod képzelni magad a környezetükbe. Remélem segítettem.
2012. júl. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na és mi a francért nem vagy megelégedve magaddal? Miért mások véleményét veszed figyelembe és az ő elismerésükre vágysz, nem pedig a Tiédre? Miért kellene bármi mást tenned, mint ami a legtermészetesebb a számodra? Talán törvénybe ütközik, ha valaki zárkózott?


Az embereket ugyanúgy lehet megismerni mint bármi mást a világon: kételkedéssel.


A helyzet viszont az, hogy a judeo-keresztény értékrend szerint kételkedni nem illik, mert a hit egy erény, és azzal hogy hiszel valakinek azt fejezed ki, hogy mennyire közelállónak érzed az illetőt.


Valójában nem azt várják el Tőled, hogy megismerjed őket, hanem hogy szállj be a szociális játékaikba, add meg nekik azokat a gesztusokat amiket elvárnak és védd meg őket a saját sikertelenségeikkel való szembesüléstől azzal, hogy fényezed az egójukat.

2012. aug. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!