Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hangulatemberrel összejönnétek...

Hangulatemberrel összejönnétek, vagy volt már dolgotok ilyen személlyel?

Figyelt kérdés
2012. aug. 1. 20:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Volt, és nem szívesen jönnék össze újra hangulatemberrel. Mondjuk az én exem egy-egy hangulatingadozásnál kifejezetten depresszióra hajlamos, és nem egyszer agresszív is volt, ha nem úgy reagáltam, ahogy várta volna, ilyenkor pedig egész napra elrontotta a hangulatát, kiszámíthatatlan volt. Rossz úgy élni egy kapcsolatban, hogy 3 * meg kell gondolnod mit teszel, mondasz, különben felidegesíted, és elviselhetetlen lesz. Nekem ebből 5 év is kijutott, soha többet.
2012. aug. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
NEM!Apám hangulatember.Sosem lehet kiszámítani,hogy mire mit reagál,mintha nem lennének saját gondolatai,vagy személyisége,csak az érzései irányítanák.Szerintem ez egy betegség.Kibírhatatlan.Egy ilyen ember mellett nem lesz nyugodt életed,főleg,ha agresszív és nem tudod kiszámítani,mikor tör ki belőle.
2012. aug. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
én pl. hangulatember vagyok és van barátom :)
2012. aug. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám hangulatember és nagyon nehéz vele jól kijonni.Nagyon szeretem de sok mindenmben megnehezíto a dolgom,teljesen ellenkezik az én gondolkodásommal és viselkedésemmel.Viszont ha szerinted te tudsz kezelni egy ilyen embert akkor hajrá :)
2012. aug. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A Tengerész ***** válasza:
1.Nem szívesen. 2. Igen.
2012. aug. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

Tudod kérdező, minden ember bizonyos értelemben hangulat ember-- mindig attól függ a hangulatunk, hogy milyen közösségeben, milyen emberekkel vagyunk egy fedél alatt.


Persze vannak olyan emberek akik egy fokkal érzékenyebbek, dilisebbek ez vagy született, vagy gyermekkorban belenevelt hangulati labilisság. Az ilyen emberekkel is lehet élni, ha eltudjuk viselni a rigolyáit a hullámzó akarnokságát.


Az ilyen emberek is lehetnek szeretni való nagyon kedves és jószívű emberek, csak meg kell tanulni velük bánni, velük szemben figyelmesebben viselkedni, reagálni.


Nagyon sokszor, talán mindig, a köznyelvben zseninek nevezett emberek a legrapszodikusabbak.


Nekem van egy kis unokám, kiskamasz csak zenei tehetség-- ugyanakkor borzasztóan rapszodikus, sértődékeny, akarnok, végtelenül magabiztos amit ő gondol, akar az a jó és a végtelenségig maximalista. De ilyen önmagával szemben is.


Viszont nagyon tud szeretni őszintén, jószívű, figyelmes és végtelenül udvarias tud lenni.


Persze mire felnő még nagyon sokat fog változni-- kérdés milyen irányba és mennyire.

2012. aug. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Olyan ember kell a hangulatember mellé, aki tudja kezelni és kellő empátiával rendelkezik. Idővel változni kell.

Meg kell nézni a hátteret is miért ingadozó az egyén hangulata: pénz, család, egészség, barátok, család, stb. stb.

Minden ezekre vezethető vissza, és kell rajta változtatni.

2012. aug. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Most a bipoláris emberekre gondoltok vagy csak aki könnyen "felkapja a vizet" típus??
2012. aug. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Igen! 23 éve élek vele együtt... Sokszor kiborító, de még bírom... Az én kedvesem SZERINTEM gyerekként hiperaktív volt és úgy veszett... Megállása sincs, rengeteget vállal, a nap 24 órájából 18- at dolgozik, reggel fél 5-kor kel, és késő estig dolgozik... mikor haza-haza ugrik napközben, akkor viszont ha valamelyikünk nem úgy mozdul ahogyan azt elképzelte, rögtön beleköt...főleg a nagyfiúnkba (22 éves) de sokkal nyugodtabb természet... olyan Pató Pál Úr féle... Nem azt mondom van igaza is, de egy idő után már fárasztó... azt szeretné, ha az is egész nap dolgozna, semmi szórakozás, gépezés, dehát nyári szünet van, itthon pedig minek a facsomót hetente átrakni (pl) mindegy mit, ha hasztalanság is, csak ne pihenjen senki. Ő se pihen. De neki senki nem mondja, hogy menjél, csináld... ( Ő is sokszor dolgozik hasztalan, megy ha kell, ha nem ) Le sem lehet lőni. Agyon hajszolja magát, mindenre van ideje, csak a családra nincs. Nekünk nincs kirándulás, nyaralás, strand semmi... Arra különösen allergiás, hogy Én bárhová csak úgy elmenjek. Már a gép elé is csak lopva jutok, (ha nincs itthol, vagy éppen alszik)... ha lebukok, akkor az a szöveg jön, hogy -De jó, hogy erre is ráérsz... Mikor jó napja van , kenyérre lehet kenni... ha rossz, az élő fába is beleköt... hosszú lenne így leírni milyen is valójában, de még meg vagyunk. Ő "kos" én " mérleg" mikor baja van "tűrök és hallgatok" ... :) Ha szerinted eltudsz viselni egy ilyen embert szó nélkül akkor hajrá... ha nem akkor gondold meg. Ezzel még veszekedni sem lehet, szerintem egy egy esetben jobb hallgatni. Apósom is ilyen volt, anyósom sokat kapott ( Ő nem tudott hallgatni, nem hagyta magát, kapott)nálunk 23 év alatt sosem fajult eddig a dolog, de ez nem a kedvesemen múlott...
2012. aug. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

azt gondolom 9 -s hogy mindennek ellenére te szereted a férjedet. Igaz nehéz vele olykor kijönnöd, mert akkor kibírhatatlan, de a másik oldalon szorgalmas és valószínűleg őszinte. A kötekedései ellenére szereti a családját. - szóval kissé lökött s te és a fiad ehhez inkább alkalmazkodtok. Megnyugtatlak valamilyen szinten minden pasi lökött egy idő után. - ez a jellemző főleg a két lábon járó hímekre. Nagyon ritka a tökéletes harmónia egy családon belül, általában bármilyen jó is, akkor az annak köszönhető, hogy VALAKI ENGED.


Megtudom érteni, ha általában a házasságokat nézzük, hogy miképp zajlik az élet a falak mögött.Emberek vagyunk és különbözőek, de még a vágyaink is olykor. Ha pedig a nemek közötti feszültség különbséget nézzük, hát nem olyan könnyű egyeztetni.


De nem szabad soha eltűrni az erőszakot és az ütleget, a hazugságot és az alkohol fogyasztását rendszeresen részegségig.

2012. aug. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!