Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez szerintetek nem igazságtala...

Ez szerintetek nem igazságtalanság így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nos, a szüleim időnként elég igazságtalanok velem.

1. Ha az egyik szülőmmel (aki ilyen viccesebb fajta és inkább rá hasonlítok) szórakozok, már ki van akadva, de ha ő csinálja ugyanezt velem, akkor semmi baj! Holott valamikor azért szórakoztam vele mert egyszer ő is úgy csinálta velem!

2. Azzal hosszú időket képesek problémázni, ha nem jó a mobiltelefonjuk vagy valami gond van vele, de nekem nem képesek venni egy újat (nekem ilyen régimódibb van, szeretem ugyan de kéne egy új mert nincs rajta net, nem is érintős és még fotózni sem lehet vele...)

3. Voltunk a Badacsonyban, de csak egy kisebb részéig mentünk fel, nem tovább, mert ott már csak a tanösvény van, meg a kilátó, meg hogy a szüleim (főleg anya) nem bírnak menni!! Óóó és még utána rám mondják hogy én nyafogok hogy nem bírok menni... én? mikor én fel akarok menni? Meg be akartak menni a múzeumba, "Most vagyunk itt!" - mondják. "Ki tudja, mikor leszünk legközelebb?" Igen, most vagyunk itt!!! Ahová meg én akartam menni oda nem mentünk holott most vagyunk itt... csak oda menjünk ahová ők akarnak??


Meg rámfogják hogy saját magam miatt utálnak a többiek a suliban, holott egy bizonyos személy miatt (nem utál mindenki ugyan), és én már mondtam ezt nekik, de nem képesek megérteni!!


Aztán háziállatot sem vesznek nekem!! A keresztmamám 8 ÉVES kislánya pedig kapott tengerimalacot, holott nem is bánik vele jól mert ijesztgeti meg minden!! Nem a kislánnyal nem vagyok jóban, őt szeretem, de ez igazságtalan így nézve... ráadásul ők is bérházban laknak mint mi... na jó, én allergiás vagyok a kisállatszőrre de voltak nyulaink és azokkal is kibírtam -.-"

Na ehhez mit szóltok? Igazságos ez így?

De amúgy a szüleim jó emberek és normálisak is, csak gyakran igazságtalanok...

12/L


2012. aug. 3. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a problémáid nem problémák, szerintem veled van a baj, nem a szüleiddel.
2012. aug. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem vagy egy rangú a szüleiddel.

2.Nekem sincs internet a mobilomon,és még is nem szidom a szüleimet,valakinek 16évesen sincs mobilja még se vitázik a szüleivel. A telefon azért telefon,hogy lehessen rajta hívni. Én csak karácsonyra szoktam ajándékot kapni,és nem nyafogok.

3.Mi még nem mentünk sehová sem nyaralni,mert nincs pénzünk,jelenleg nincs kocsink se. Örülj,hogy mentek valahová nyaralni,mi sehová sem megyünk..:(

4.De látod milyen makacs vagy? Azért utálnak téged a suliban,mert nem vagy képes elfogadni azt amid neked van. Bárcsak mi elmennénk valahova nyaralni.. Azért utálnak,mert telhetetlen vagy..

5. Azért nem kapsz háziállatot,mert allergiás vagy a szőrre.. A szüleiddel is így beszélsz nem csodálom,hogy nem kapsz jobb telefont,vagy háziállatot. Egy kicsit fogadd el a helyzetet amiben vagy.. 13/L

2012. aug. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Ezek tipikus kamaszpanaszok, olyan, mintha magamat olvasnám 6 éve :D

A te szemszögedből igazságtalanok, de az ő szemszögükből másképp fest a dolog

1. Lehet, hogy a másik szülődet idegesítette a "szórakozás", bár nem értem, mit értesz ez alatt. Én apukámmal a mai napig szoktam rendetlenkedni, ökörködni, birkózni meg ilyenek, és anya teljesen kivan tőle :)

2. Mobiltelefon - általános felnőttfelfogás, hogy gyereknek még nem kell csúcstelefon. Nekem se volt, kibírtam, visszagondolva hülyeségekre is használtam volna. De normális, hogy szeretnél, szóval ha szépen megkéred őket, van remény.

3. Ha nem bírtak felmenni a kilátóhoz, nem vonszolhattad fel őket. Az már kicsit rosszabb, hogy rád fogták a dolgot, de lehet, hogy korábban már nyafogtál emiatt, és így egyszerűbb volt kimagyarázni. Persze nem mentegetésből mondom...

4. Azt azért te jobban látod, hogy mi a helyzet suliban, de ha van valami olyan tulajdonságod, ami miatt utálhatnak, és azt a szüleid észrevették, lehet, hogy van benne igazuk.

5. Ha allergiás lenne a gyerekem, én se vennék neki, még ha bírja is. Annál jobban szeretném és félteném. Az allergia bármikor eltűnhet vagy súlyosbodhat.

Mindent összevetve: nem volt még olyan régen, mikor én ennyi idős voltam, de ahogy visszagondolok az akkori problémáimra, vitáimra anyuékkal, mindenben a szüleimnek adok igazat. Tudom, hogy néha úgy tűnik, igazságtalanok, de próbálj velük mindent szépen, értelmesen megbeszélni, nem duzzogni, akkor nagylányként fognak kezelni. Jót akarnak neked, és hidd el, ezek a problémák apróságok, néhol nagyobb gondok vannak.

Sok szerencsét :)

18/L

2012. aug. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Azért vegyük figyelembe, hogy ezt egy 12 éves lány írta és nem egy felnőtt ember! Neki ezek a problémái, és ugyan úgy éli meg, mint mi felnőttek pl.: egy hitelvállságot!

Szerintem édi, most kezd kialakulni a személyisége. Türelem kislány, rájössz hamar, hogy mi is érdekel igazán, az le fog kötni. :*

2012. aug. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

1. Te egy gyerek vagy, a gyerek nem tehet meg mindent, amit a szülei is megtesznek. Vannak dolgok, amik csak odafele működnek, visszafele már nem. Szép is lenne, ha egy gyerek leordítaná a szüleit, mert mit tudom én későn érnek haza, vagy nem kérik ki az ő engedélyét, mielőtt csinálnak valamit.


2. Továbbra is gyerek vagy, egy gyereknek pedig nem létszükséglet a mobiltelefon. Igazából felnőtteknek sem, de nekik a munka meg egyebek miatt fontos lehet, míg egy gyerek, ha nem felelőtlenek a szülei, mindig felnőtt felügyelete alatt van, iskolában, barátoknál stb., a felnőtt tudja értesíteni a szüleidet, ha kell, így semmi szükség saját telefonra. Örülj, hogy egyáltalán van saját telefonod, nem hogy még érintős meg netes...


3. Semmi bajod nem lesz attól, ha múzeumba mész, és ha a szüleid nem bírnak hegyet mászni, akkor nem bírnak, sajnos ez van. Megbeszélheted velük, hogy egyszer te választod ki, hova mentek, egyszer pedig ők. Mi legalábbis így szoktuk. Persze reálisan, ne 500km-re akarj menni, amikor nincs rá idejük meg energiájuk.


A suliban már csak 2 évet kell kibírnod, utána gondolom gimnazista leszel, valószínűleg más osztálytársaid lesznek, kezdheted tiszta lappal. Ha az új emberek nem fognak utálni, akkor biztos nem veled van a baj, hanem a mostani osztálytársaiddal.


Egy háziállat tartása pedig rengeteg pénzbe és időbe kerül, gondolom, nem te keresed meg azt a pénzt, amiből etetnétek, gondoznátok, esetleg állatorvoshoz vinnétek, ha kell.


Egyáltalán nem igazságtalanok a szüleid, csak te kamaszodsz, és ezért úgy érzed, hogy az egész világon mindenki ellened van, és csak neked lehet igazad. Van egy jó és egy rossz hírem. A jó: ez tök normális, minden kamasz így van vele. A rossz: ezt az állapotot még néhány évig el kell viselned, amíg fel nem nősz.

2012. aug. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

1. -ez tipikusan a h.lye felnőttekre jellemző. más szemében a szálkát ugye :D

2. nekem is ócska mobilom van pedig 21 éves vagyok. mondjuk netezni gépen is lehet és biztos van fényképezőgépetek szóval gondolj bele, csak ezért nem érdemes egy műszaki csodát venni ha fél év múlva már úgysem lesz divat

3. fogod magad és felszaladsz - ők úgyis elfáradtak és nem érnek utol, nem? :D

4. a diákok egyharmadát utálják a sulikban mert majmok én nem foglalkoznék más véleményével, időnként a szüleimével sem

5. vedd rá őket hogy tartsatok halat vagy valami hüllőt mert allergiásan tényleg ne tarts szőröset, az bármikor rosszabb is lehet.

2012. aug. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A felnőttek néha nem igazságosak. Ez van.
2012. aug. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Bakker.

Hát nyelni kell. Tűrjél.Most még észre sem veszed de neked sokkal könnyebb mint másoknak.Élvezd a nyarad,ezek nem problémák,azok majd egy pár éven belül ütnek arcon. Szüleidet meg tiszteld és szeresd,ok tartanak el.

2012. aug. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

[link]


Nézd meg ezt a képet, kedves kérdező, és a hozzá tartozó szöveget, aztán gondolkodj el egy kicsit.

2012. aug. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A telefon esetében igazatok van, csak csupán idén ha mentünk az osztállyal ide-oda, az osztálytársaim a jó mobiljaikkal fotózgattak meg minden, nekem meg fájt a szívem hogy nem lehet holott a saját osztálytársaimnak meg igen... ráadásul érintős mobilja van az egyik olyan barátnőmnek aki most lesz negyedikes szeptemberben... azért fáj a szívem hogy nekem nem lehet...

És se testvérem, se autónk, se háziállatunk, kertes házban sem lakunk, ráadásul sok pénzünk sincs mert lakáshitelünk is van, és valaki még engem mond telhetetlennek...de nem azért mondom, csak azért az hogy csak azt tartsák a szüleim fontosnak amit ők akarnak, amit én az meg semmit ne számítson...

2012. aug. 4. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!